Večerní show
Epizoda 518. září 2021

Poslechněte si podcast: FVLCRVM

Pišta Kráľovič aka FVLCRVM na rozhovoru ve Večerní show na Expres FM

29:27

Večerní show

Vydává: Expres FM

Ne zcela korektní podcast dvojice Vlado a Radek, kteří se ve svém vysílání nebojí ničeho a žádná otázka jim není cizí. Výběr z večerního vysílání na Expres FM si můžete poslechnout v tomto podcastu.

Web

Epizoda 207Před dvěma dny 20:00

Zpěvačka Maella o novém singlu, Eurovizi a Londýně

Maella je mladá zpěvačka a skladatelka s uhrančivým hlasem žijící střídavě v Praze a Londýně. Ve svých textech klade důraz na niterní prožitky, které balí do osobitého hudebního žánru na pomezí alternativního popu a rhythm and blues.Loni v říjnu byla ambasadorkou Spotify playlistu Equal a její fotografie se objevila na newyorském Time Square.

Epizoda 206Před dvěma dny 04:01

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 46. Role - Rána

Jeden z nejvýraznějších debutů za poslední roky. Pražská kytarová kapela se zničehonic zjevila s albem, které se v mnohém stalo výpovědí její generace. Role po mnoha letech, kdy na české indie scéně dominovala angličtina, přišli s českými texty a znělo to skvěle a přirozeně. Ovlivnili tím i kapely, které přišly po nich, jako Dukla nebo Good Night Only.

Epizoda 205Před týdnem 05:03

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 47. Blue Effect - Nová syntéza

V roce 1971 to byla opravdová událost. Rocková kapela Blue Effect spojila síly s Jazzovým orchestrem Čs. rozhlasu. Studiový záznam podpořený koncertní prezentací skladeb sloučil dvě předtím zdánlivě neslučitelné party. V našich poměrech byl překvapením, byť jinak pojatá spolupráce beatu a big bandu by se našla. Album však šlo jiným směrem. Čistě instrumentální obsah byl více velkokapelovým jazzem než rockem, ale rázní rytmici Kozel a Čech, excelentní kytarista Hladík a klávesák Semelka sekundovali více než zdatně. Zajímavostí je, že úvodní motiv z Nové Syntézy použili ve zrychlené podobě One-T + Cool-T ve slavném hitu The Magic Key z roku 2002, který trhal žebříčky světových hitparád.

Epizoda 204Před 2 týdny 04:37

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 48. Dybbuk - Ale čert to vem

S trochou nadsázky se dá říct, že jediná deska dívčí kapely Dybbuk zní jako Wet Leg. Akorát skoro o čtyřicet let dříve. Kultovní dívčí kapela vznikla v roce 1981, tehdy ještě pod názvem Plyn, a rozpadla se v roce 1987, kdy se většina členek transformovala do kapely Zuby Nehty. Jejich retrospektivní debut vyšel až v roce 1991. Dodnes udivuje svým svěžím post-punkem a upřímnou výpovědí holek kolem dvacítky o životě v osmdesátých letech v Československu. Dybbuk byla kultovní dívčí punková kapela. V roce 1981 založily Pavla Slabá, Hana Řepová a Marka Míková hudební skupinu Plyn. O tři roky později se skupina přejmenovala na Dybbuk a přibrala další členky, Kateřinu Jirčíkovou a Evu Trnkovou. Skupina, která se postupem času přetransformovala v Zuby nehty, procestovala kus světa, vystoupila na mnoha festivalech, nahrála šest alb, vytvořila hudbu k několika divadelním představením a stále aktivně působí v Čechách i v zahraničí.

Epizoda 203Před 2 týdny 23:45

Libor Podmol: Na Dakar pojedu i potřetí, chci být inspirací pro svoje děti

Do večerní show na Expres FM dorazil speciální host, český závodník ve freestyle motocrossu a účastník posledních dvou ročníků nejtěžšího motoristického závodu, Rallye Dakar. Libor Podmol s Vladem rozebral nejenom zkušenosti a zážitky ze závodu, ale také náročnou přípravu. 

Epizoda 202Před 3 týdny 04:47

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 49. Kryštof - V siločarách

Kryštof definovali tvář českého pop rocku posledních dvaceti let. Jejich především první desky mají nezpochybnitelnou kvalitu. My jsme vybrali jejich druhé album, které produkoval Dušan Neuwerth a které asi nejuceleněji dokazuje Krajčův talent napsat silnou písničku. Kryštof patří k nejúspěšnějším českým kapelám první i druhé dekády jedenadvacátého století. V roce 2013 se stali nejúspěšnější skupinou v anketě Český slavík a jsou držiteli mnoha výročních hudebních cen. Prvního Anděla získali již v roce 2001, kdy je porota zvolila Objevem roku. Vůdčí osobností souboru je zpěvák a skladatel Richard Krajčo.

Epizoda 2014. leden 2023 05:41

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 50. Indy & Wich - My 3

Jeden z pilířů českého hip hopu. Ve své době hudební i textové zjevení, které spolu s Repertoárem od PSH bude navždy patřit k základním kamenům tuzemského rapu. Přesto, že nahrávka byla vydána na nezávislém labelu Mad Drum Records, dokázala se dostat k mainstreamovému publiku. Na albu se v roli hostů představili Vec, Rytmus, Eldo, A.L.I., Dr. Kary nebo P. S. H. a Indy a Wich si za něj vysloužili nominaci na "Nováčka roku" cen Anděl. Indy & Wich je pražská hip hopová skupina založená v roce 1998. Tvoří ji rapper Indy a DJ Wich, které doplňoval rapper La4. Vedle PSH patří k základním kapelám, které na začátku nového tisíciletí formovaly podobu českého hip hopu.

Epizoda 20019. prosinec 2022 26:41

Adam Krofian a Adam Jánošík z The Atavists o čerstvé novince Prettier than You

Epizoda 1996. prosinec 2022 26:20

Rest a DJ Wich o novém albu Tlak, hiphopové scéně i chystaných koncertech

Rest a DJ Wich vydávají společné album Tlak o kterém pohovořili ve Večerní show. Došlo také na hiphopovou scénu u nás i chystané konerty. Rest se přes počáteční projekty a pokusy dostal do širšího povědomí hlavně díky rapovým freestyle battlům. Prvním počinem pod Ty Nikdy byla zlomová deska Premiéra, kterou kompletně vyprodukoval DJ Fatte. Premiéra díky beatům, rapu a tématům zaznamenala obrovský úspěch a z Resta se tak v podstatě během noci stal jeden z předních rapových interpretů. O tři roky později, v říjnu 2013, se k Premiéře přidala deska Střepy. Tu dal Rest dohromady opět s DJ Fattem, který dodal všechny beaty na album. Střepy začínají přesně tam, kde skončila Premiéra a dají se tak považovat jako soubor aktuálních Restových myšlenek a názorů. DJ Wich je jedním z nejslavnějších a nejúspěšnějších DJ´s česko-slovenské hip-hopové scény. DJingu se začal věnovat v roce 1998. Tomu všemu však předcházelo seznámení s Indym a LA4, kdy spolu v roce 1993 začínali všichni na pražské graffiti scéně. V roce 1998 vzniká skupina Indy a Wich, kde Indy působí jako rapper a Wich jako producent. Často spolupracují s raperem LA4 (také jako Lavor, Lafor nebo Gizmo), který se objevuje i na jejich vystoupeních a je třetím členem Indy & Wich. Za 20 let působení na hudební scéně se Wichovy beaty objevily na všech zásadních albech, která u nás vyšla. Vytvořil hudbu k filmům Gympl a Ulovit Miliardáře. DJ Wich získal i řadu ocenění, mimo jiné i Cenu Anděl v roce 2001 v kategorii DJ roku.

Epizoda 19815. listopad 2022 25:11

Žofie a Nèro z kapely MYDY o novém albu „V“ i koncertních plánech

Album V je velmi pozitivní a hudebně pestré. MYDY jsou na něm sví, třpytiví, ale i nazí a startují tak svou novou éru. Deska je o dění uvnitř kapely, která se v jedenácti písních vrací zpátky k sobě. V neboli římských pět klade důraz právě na důležitost jednotlivých členů a navíc jde o páté studiové album skupiny. Ač na něm spolupracovali celkem tři producenti a nahrávalo se v šesti různých studiích, MYDY ho považují za nejvíce celistvé. Sedm písní produkoval Matěj Belko, který spolupracoval mimo jiné na oceňovaných albech Řeka od Lenky Dusilové nebo Jednou tě potkám od Vladimíra Mišíka. Tři písně pak zprodukoval mladý německý talent EMI EMI. O mix se postaral Nèro Scartch, hlavní skladatel a nyní již bubeník party MYDY. Za masteringem pak stojí Risto Sokolovski. MYDY pokřtí novou desku „V“, která vyšla 4. listopadu 2022 v Lucerna Music Baru.