Vlakem Libereckým krajem
9. květen 2023

Poslechněte si podcast: Frýdlantské okresní dráhy: Spolek, který chce obnovit úzkokolejku z Frýdlantu do Heřmanic

Redaktor Pavel Petr se tentokrát s pořadem Vlakem Libereckým krajem vydal do Frýdlantu. To proto, aby vás pozval do muzea Frýdlantské okresní dráhy a taky představil společnost, která se snaží o obnovu někdejší úzkorozchodné tratě, která vedla z Frýdlantu do Heřmanic.

13:09

Vlakem Libereckým krajem

Vydává: Český rozhlas

Parní i historické naftové lokomotivy, staré vlakové soupravy, železniční depa, muzea i malebná nádraží. Procestujte s redaktorem Pavlem Petrem zajímavá místa spojená s železniční historií i současností.

Web

Před třemi dny 07:41

Na Drezínovém dni v Jaroměři

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví se ve výtopně Jaroměř konal Drezínový den. A jelikož se redaktor Pavel Petr přímo z Liberce mohl přes Turnov a Starou Paku do Jaroměře dostat, využil pozvání Michala Havránka, místopředsedy Společnosti železniční výtopna Jaroměř.

Před 2 týdny 11:18

Vlakem nejen po Belgii se zahraničním zpravodajem Viktorem Daňkem

V pořadu Vlakem Libereckým krajem byl hostem další rozhlasový kolega. Viktor Daněk byl 5 let zahraničním redaktorem Českého rozhlasu v Belgii. Jak se jezdí vlaky v Belgii, Lucembursku, nebo třeba ve Francii?

Před 2 týdny 09:20

Slovenským motorákem 810 na kořenovské Zubačce

Magazín Vlakem Libereckým krajem vás sveze motorovým vozem řady 810. Z Turnova až do Kořenova se členy Prievidzského Parostrojného Spolku vydal Pavel Petr.

22. srpen 2023 10:59

Vlakem s Petrem Voldánem: Cesta do literatury, aneb Čtení ve vlaku

Povídání Pavla Petra a Petra Voldána o vlacích pokračuje, tentokrát povídáním o akci, kterou Petr Voldán pomáhal organizovat, tedy čtení ve vlaku.

16. srpen 2023 11:48

Vlakem s Petrem Voldánem: Parní lokomotivou Walesem i horskou železnicí ve Švýcarsku

V pořadu Vlakem Libereckým krajem se tentokrát sešli dva rozhlasoví Petrové: Pavel Petr a Petr Voldán. A vzniklo z toho povídání o cestování a o zážitcích nejen z českých železnic.

1. srpen 2023 13:17

Salónní vůz z císařského vlaku. Jeden z nejvzácnějších exponátů Technického muzea v Praze

Redaktor Pavel Petr vyrazil opět vlakem, tentokrát do Prahy. Konkrétně do Technického muzea, kde je i železniční expozice. A co ho zajímalo? Jeho císařské veličenstvo František Josef I., hlavně tedy salónní vůz z císařského vlaku.

25. červenec 2023 23:59

Železniční mosty: Kamenný most v Mimoni a viadukty u Zahrádek a u Krnska

Redaktor Pavel Petr a nadšenec pro železnici, pan Jiří Šťastný, se tentokrát vydali za železničními mosty nejen Libereckého kraje. Vypravte se s nimi k železničnímu kamennému mostu v Mimoni, dvěma mostům u Zahrádek u České Lípy, tomu přes údolí Peklo a přes boční údolí Pekla, a ještě kousek za hranice kraje, ale stále na trati Liberec – Praha, k viaduktu mezi Jizerním Vtelnem a zámkem Stránov, blízko zastávky Krnsko.

18. červenec 2023 11:32

Za hranice kraje i země: Električkou ve Vysokých Tatrách

Redaktor Pavel Petr usedl s Jánem Sabakou z Veterán klubu železnic Poprad do historické Komety, a, jako tip na letní dovolenou, tam natočil další vydání pořadu Vlakem Libereckým krajem.

4. červenec 2023 11:29

Železniční stanice Martinice v Krkonoších

Už od roku 1871 slouží svému účelu nádražní budova v Martinicích v Krkonoších. Právě tam vedla další cesta magazínu Vlakem Libereckým krajem. Kromě stanice redaktora Pavla Petra zajímalo také muzeum, jízda parním vlakem do Rokytnice nad Jizerou a tamní Spolek železniční historie.

30. červen 2023 11:02

Železniční legendy v Turnově: Přehlídka motorových vozů 810 z Česka i zahraničí

Brány železničního depa v Turnově se otevírají maximálně dvakrát v roce. Poprvé toho redaktor Pavel Petr využil v zimě a nenechal si ujít ani letní pozvání tamního Kolej-klubu.