Tribuna
25. březen 2022

Poslechněte si podcast: Frenetická jízda smečky narcisů je zpět. Nakolik Drive to Survive mění Formuli?

Svět rychlých vozů F1 se znovu dal do pohybu, což předznamenalo také uvedení další řady dokumentárního seriálu Drive to Survive. Jde ale skutečně o nezúčastněný a objektivní vhled do motoristického světa nebo si filmaři ohýbají realitu podle potřeby? A jaká je současná poptávka po závodech formulí?

31:22

Tribuna

Vydává: Český rozhlas

Sportovní magazín Radia Wave. Vojtěch Jírovec a Martin Vait komentují, jak se sportovní dění odráží ve společnosti – a naopak. Pohledy daleko za branky, body a vteřiny.

Web

Před týdnem 31:51

Podvody v českém fotbale. Jak fungují sudí řezníci a doteď neznámé sázkové burzy?

Byla to akce jako vystřižená z temných dob českého fotbalu. Nechvalně proslulý rozhodčí Michal Paták v zápase třetí ligy odpískal podezřelou penaltu, která vzbudila obrovské pozdvižení. Co spustila za lavinu, jak celý případ číst, může jít o prapodivný výstřel do tmy jednoho břídila? A nakolik kauza poodhaluje podivné praktiky v celém českém fotbale?

Před 2 týdny 44:45

Aféra Rubiales? Nešlo zdaleka jen o pusu. Oplzlý šéf svazu sebral slávu i radost mistryním světa

Ještě ani nestačily vstřebat největší úspěch svých životů na MS, které zase posunulo hranice ženského fotbalu o obrovský kus dál. Historicky první triumf španělských fotbalistek na světovém šampionátu ale naprosto přehlušila aféra svazového šéfa Luise Rubialese. O co ve sporu, který hýbe celým světem, jde?

18. srpen 2023 28:22

Atletické MS slaví čtyřicítku. Co se změnilo od dob Kratochvílové a Fibingerové?

Atletičtí fanoušci se dočkali a příští týden zase alespoň na chvíli jejich sport přehluší neustálý příliv zpráv z fotbalu nebo hokeje. Začíná atletické mistrovství světa, které letos slaví 40 let existence. Jak se od roku 1983 šampionát posunul? A na co těšit letos?

11. srpen 2023 42:51

Fotbal roste a roste, strop se ale již blíží. Zajistil si lepší důchod Ronaldo nebo Messi?

Stále více zápasů. Stále více peněz. Stále více zábavy? To je s otazníkem. Do fotbalu pumpují peníze zleva Saúdská Arábie a zprava americkými celebritami zastoupení investoři, zatímco na duši „krásné hry“ přibývá jedna hluboká rýha za druhou.

21. červenec 2023 35:29

Český fotbal přestává být guilty pleasure. Ale pořád se na něm mohou potkávat všechny vrstvy

Fotbalová nejvyšší soutěž znovu startuje. Se Spartou jako obhájcem, s novým stadionem v Hradci Králové a s dalšími novinkami. Je fotbal u nás stále určitým způsobem guilty pleasure, nebo už se za svou náklonnost není třeba stydět?

14. červenec 2023 44:10

Tour de France: cyklistika je čistší, ale stále výrazně evropská, nahoru jdou ženy

Tour de France letos oslavila 120 let své existence. Nádherné jubileum by slavnému cyklistickému závodu mohly jiné podniky a sporty závidět. V jakém stavu se Tour nachází a jaké problémy ji a celý cyklistický sport trápí? Je už cyklistika, kterou v minulosti provázely dopingové prohřešky pelotonu, v lepším stavu?

7. červenec 2023 34:43

Žádná galerka v Oktagonu nerozhoduje, tvrdí Novotný. MMA dělají i děti nízkého věku

Bojové sporty a polosvět k sobě mají dlouhodobě blízko. I podstatná část MMA bojovníků pochází z prostředí, ve kterém není daleko k ráně ani k vazbám na lidi s pochybnou pověstí. A ti mají často své oblíbence, které rádi podporují a ukazují se v jejich společnosti. I to se pak v bojových sportech odráží na skladbě publika či sponzorů.

30. červen 2023 46:12

Úspěch Oktagonu? Humbuk nám nestačí, říká Novotný. Chceme Vémoly hledat v Evropě

Sportovní organizace, která roste jako žádná jiná v České republice. Oktagon je fenomén, který bourá čísla sledovanosti a čtenosti, ale pořád do určité míry rozděluje nejen sportovní veřejnost a říká si o respekt. Co stojí za úspěchem Oktagonu, jak funguje a kam ho posouvat dál? O tom všem v prvním díle speciální Tribuny se spolumajitelem a nejznámější tváří organizace Ondřejem Novotným.

23. červen 2023 31:27

Manchester City ukazuje (temnou) budoucnost fotbalu. Bude Guardiola jako Ferguson?

Anglický titul i pohár za vítězství v Lize mistrů letos putovaly do náruče Manchesteru City, jehož dominance na fotbalových trávnících byla neotřesitelná. Je tomu ale skutečně tak? Nedostihne anglický klub jeho poněkud problematická budoucnost?

16. červen 2023 31:16

Peníze nesmrdí a na greenu už vůbec ne. Jak si Saúdská Arábie koupila golf

Saúdská Arábie v posledních letech ve velkém investuje do sportovního světa. Do své fotbalové ligy už přetáhla Cristiana Ronalda či Karima Benzemu, v zemi se pořádá závod F1 nebo boxerské galavečery. V posledních dnech vzbudila velké emoce také překvapivá zpráva o akvizici světového golfu.