Vybrali jsme pro vás
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: FOTOGALERIE: Lyžařské muzeum v Harrachově oslavilo o víkendu 5. narozeniny

Víc jak jedenáct tisíc exponátů, tím se může pochlubit lyžařské muzeum v Harrachově. Návštěvníkům nabízí pohled do historie i současnosti. O prvním zářijovém víkendu roku 2022 muzeum oslavilo páté narozeniny a Český rozhlas Liberec u toho nemohl chybět.

04:13

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 08:19

V harrachovském muzeu lyžařských legend s Pavlem Plocem, legendou skoků na lyžích

Ski Muzeum Harrachov nabízí spoustu exponátů, díky kterým se návštěvníci můžou seznámit třeba i s historií a současností skoků na lyžích. Nechybí tam ani místo pro Pavla Ploce, stříbrného z olympijských her v Calgary a bronzového ze Sarajeva. A právě s ním v harrachovském muzeu natáčel sportovní redaktor Pavel Petr.

Před třemi dny 02:30

Tradiční posvícení na Dlaskově statku připomene, jak v usedlostech vypadaly oslavy polních prací

I když je svatého Václava až 28. září, na Dlaskově statku bude Svatováclavské posvícení už v sobotu 24. září. Redaktor Jaroslav Hoření se tam vydal zjistit, jak se posvícení připravovalo kdysi a dnes.

Před pěti dny 02:58

Granátové šperky pro Alžbětu II. Turnovské muzeum vystavuje autorskou kopii zlatníka Urbana

V turnovském Muzeu Českého ráje instalovali velmi unikátní expozici. Je na ní k vidění autorská kopie kolekce granátových šperků, kterou pro britskou královnu Alžbětu II. zhotovil turnovský šperkař Jiří Urban.

Před šesti dny 02:31

Českorajské Waldovy Matušky oslaví 90tiny Waldemara Matušky se vzácným hostem

Na koncertech skupiny Waldovy Matušky v Liberci a Kacanovech vystoupí i Olga Matušková. Ještě jako Blechová se s Waldemarem seznámila právě ve městě pod Ještědem.

Před šesti dny 02:58

Prvorepubliková Schneiderova vila v Jablonci nad Nisou se mimořádně otevřela návštěvníkům

Redaktorka Ivana Bernáthová v rámci Dnů evropského dědictví navštívila ve městě skla a bižuterie zachráněnou Schneiderovu vilu.

Před týdnem 02:07

Fond liberecké knihovny se rozrostl o stovky historických knih ze zaniklého kláštera v Hejnicích

Krajská vědecká knihovna v Liberci převzala část fondu knihovny bývalého františkánského kláštera v Hejnicích na Liberecku. Obsahuje celkem 1 200 svazků, v Liberci je jich nyní téměř 500.

Před týdnem 02:37

Vytváří dary pro papeže a jako jediný na světě zhotovil Carské vejce. Rytec skla Arno Čančí

Legenda českého rytého skla Arno Čančík představuje svoje díla v Křišťálovém chrámu v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku. Výstava Gravirtuos potrvá v tamním kostele do 13. listopadu.

Před týdnem 02:30

Královka slaví 115 let. Je to šlechtična mezi jizerskohorskými rozhlednami, říká o ní Marek Řeháček

V sobotu 17. září pořádá Český rozhlas Liberec druhý ročník pochodu na Královku. Tentokrát bude výchozím bodem Bedřichov, kam vás zdarma dovezou v devět hodin autobusy z Liberce a Jablonce. A pak už vás čeká jedna ze tří tras od 1,7 do 7,7 kilometru na kamennou rozhlednu Královka, kam se už předem vydal cestovatel Marek Řeháček a redaktor Jaroslav Hoření.

Před 2 týdny 02:30

Nahlédnutí pod ruce mistrů výtvarníků a sklářů: Letní sklářská dílna v Železném Brodě

Už po jedenácté do Železného Brodu začátkem září přijeli výtvarníci na Letní sklářskou dílnu, aby nejen v huti tamní sklářské školy vytvořili nová díla. Poprvé budou prezentována na slavnosti Skleněné městečko. Do školní hutě nahlédl redaktor Jaroslav Hoření.