Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: FOTOGALERIE: Její stavba trvala rok, od 2015 je kulturní památkou. 110 let rozhledny na Bramberku

Právě před 110 lety byla slavnostně otevřena jedna z typických rozhleden Jizerských hor, rozhledna Bramberk. Žulová stavba podle návrhu zkušeného jabloneckého architekta Roberta Hemmricha přiláká ročně kolem 10 tisíc turistů.

02:31

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

8. červenec 2022 03:00

Ani pěšky, ani na kole: Koloběžky pro malé i velké

Pro dobré rady nejen o koloběžkách se redaktor Jaroslav Hoření vydal za Jiřím Boháčem na Malou Skálu.

Dnes 03:01

Ani pěšky, ani na voze: Servis jízdního kola

„Kdo maže, ten jede“ platí i u jízdních kol. A zvonek a blatníky jsou doporučená výbava, kolo ale určitě musí mít odrazky a za snížené viditelnosti přední a zadní světlo.

Dnes 02:59

Ani pěšky, ani na voze: Servis elektrokola

Jak přestavět kolo na elektrokolo, jak udržet baterku v kondici, nebo proč je důležité sledovat stav řetězu, prozradí čtvrtý díl seriálu.

Dnes 02:58

Ani pěšky, ani na voze: Kupujeme kolo

Martin Bronce, zkušeného bikera a také prodejce a servismana zpovídal ho redaktor Jaroslav Hoření. A nejprve se věnovali pořízení i servisu jízdních kol a elektrokol.

Dnes 02:53

Ani pěšky, ani na voze: „Obyčejné“, nebo elektorkolo?

Elektrokola se těší stále větší popularitě, jejich rozšíření vrací k pohybu řadu lidí. Umožňují jim dojet tam, kam by to už na klasickém kole nezvládli.

Dnes 04:15

V 18 patřil skokan na lyžích František Holík k velkým nadějím. Teď bojuje o návrat do reprezentace

Reprezentant liberecké Dukly František Holík patřil k velkým nadějím českého skoku na lyžích. V roce 2022 je mu třiadvacet, a přestože dokázal vyhrát úvodní letní závod v Rožnově pod Radhoštěm, musí bojovat o to, aby vůbec byl v reprezentaci.

Včera 06:40

Jaký je odkaz Jana Husa pro současnost? Na to jsme se zeptali duchovního Benjamina Mlýnka

607 let uplynulo od chvíle, kdy byl pro své kritické názory na církev v Kostnici upálen středověký myslitel, pedagog a kazatel Jan Hus. Jak si jeho památku připomíná Církev československá církev husitská, na to jsme se zeptali jejího libereckého vikáře Benjamina Mlýnka.

Před dvěma dny 03:34

Na hradě Valdštejn v Českém ráji vystavují kostýmy z legedárních českých filmových pohádek

Která z postav filmové pohádky S čerty nejsou žerty měla nejdražší kostýmy? A proč bylo těžké naistalovat správně kostým čarodejnice z pohádky o princezně Jasněnce? Odpovědi hledal na hradě Valdštejn redaktor Tomáš Mařas.

Před třemi dny 02:29

FOTOGALERIE: Na kurzu kynologické záchranařiny s hasičem Václavem Vančurou

Speciální „čmuchací“ polygon ve Smržovce je centrem vícedenního kurzu kynologické záchranařiny pro začátečníky i pokročilé. Po teoretickém úvodu a prvních praktických zkouškách se účastníci vydali na trénink do sutin v Ralsku.

Před čtyřmi dny 01:59

Příjemné klima i v tropických dnech zajistí vodní nádrž. Tak to má doma rodina z Oldřichova v Hájích

Ve vedrech se většina z nás asi nejraději zchlazuje v bazénech, na koupalištích nebo u moře. Paní Hana Myslivcová z Oldřichova v Hájích sice doma bazén na plavání nemá, ale v atriu rodinného domku má i v horkých dnech příjemný chládek.