Slavné dvojice
20. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Fotbalové legendy Antonín Panenka a Ladislav Vízek: Fotbalistu nejvíc proslaví jeho výkon, ne účes

Matadoři českého fotbalu Antonín Panenka a Ladislav Vízek, hráči za českou fotbalovou reprezentaci a držitelé zlaté olympijské medaile, ukončili svou profesionální kariéru v 80. letech. Oba získali titul Fotbalista roku. „Důležité ale bylo i to, že nás diváci měli rádi a my jsme takové typy, co chtějí rozdávat radost, a to diváci to ocení,“ říká Antonín Panenka.

30:42

Slavné dvojice

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.

Web

25. srpen 2023 30:28

Majka Tomsová je součást mého života, je to milý člověk, říká o své kolegyni Marie Retková

Obě byly hlasatelky v televizi, obě pracují v rozhlase, obě mají modré oči a za manžele doktory. Marii Tomsovou a Marii Retkovou spojil dohromady rok 1977, kdy začínaly v televizi jako hlasatelky. „Dělaly jsme stejný konkurz, ale myslím, že jsme se na něm nepotkaly. Poprvé si Marii pamatuju, když si nás vzaly do parády maskérky,“ říká Marie Tomsová.

24. březen 2023 28:03

Josef Dvořák je antiexpert na krtky, Uršula Kluková miluje pavouky. Znají se už 60 let

Legendární komička a skvělý herec a vypravěč ve speciálním vydání Slavných dvojic na veletrhu Jarní Zemědělec v Lysé nad Labem zavzpomínali, jak se poznali nebo jací jsou zahradníci.

14. září 2022 30:24

Ota Jirák a Jiří Lábus: Jů a Hele jsou už několikrát vyměnění, my jsme stále původní

Už přes 40 let je slýcháte jako hlasy plyšových postav Jů a Hele v nedělním televizním Studiu Kamarád. „Když jsem toho panáka viděl poprvé, tak se mi ta huba takhle roztáhla a už mi to zůstalo,“ říká Ota Jirák.

2. září 2022 26:21

To, co předvádí v Margaritě, je úžasný, říká Ondřej Neff o své ženě Ljubě Krbové

Filmová a divadelní herečka Ljuba Krbová a zakladatel internetového deníku Neviditelný pes, novinář a vizionář Ondřej Neff působí jako nesourodá dvojice nejen zájmy, ale i výškovým rozdílem. Opak je pravdou, skvěle se doplňují a jeden druhému umí složit poklonu.

26. srpen 2022 30:25

Pepík Fousek je pro mě vždycky osvěžení, zásobárna epigramů a příhod, říká o kolegovi Milan Drobný

Jejich první setkání prý už dohromady nedají. „Je to hodně let, takže přesně si to nepamatuju, ale vídali jsme se často, takže myslím, že to bylo někde na pódiu,“ shrnuje lakonicky Milan Drobný.

19. srpen 2022 26:35

S Michalem Davidem měla skupina Kroky jiný náboj, říká producent a kapelník František Janeček

Poznali se v kapele Kroky Františka Janečka. „Já si Michala nevyhlédl, on se objevil. Už když zahrál, poznal jsem, že je velmi talentovaný chlapec. I dnes to před ním nerad říkám.“

12. srpen 2022 25:30

Při malování mi radí, já se vztekám, ale pak to tak udělám, říká Barbora Srncová o mamince Emmě

Loni na podzim měly společnou výstavu. Emma Srncová je výtvarnice, Barbora Srncová je malířka. Jaký je mezi tím rozdíl?

5. srpen 2022 25:33

Vojtěch Vodochodský už předčí svého otce. Pro Ivana Vodochodského bylo synovo studium na DAMU šokem

Podobu byste u nich hledali marně, geny ale přeskočily. Do pořadu Slavné dvojice zavítali herci Ivan Vodochodský a jeho syn Vojtěch, kterého katapultovala role Petra Sepešiho v minisérii Iveta.

29. červenec 2022 32:05

Vladimír Kořen a Maroš Kramár: Umíme se hecovat a do zelí si vzájemně nelezeme

Pořad Zázraky přírody se vysílá v televizi už dvanáct let. K úspěchu přispěli i hlavní protagonisté pořadu moderátor Maroš Kramár a vykonavatel pokusů Vladimír Kořen. Ovlivnil pořad jejich vztah k přírodě?

22. červenec 2022 30:47

Genetici Václav a Jan Pačesovi: Gen sám o sobě nic nedělá, je to jen reakce na podněty z okolí

Přední vědci, otec a syn, umí číst naše geny. „Zabýváme se genetikou na molekulární úrovni. Lidský genom s dnešními přístroji umíme přečíst už během několika dnů,“ říká profesor Václav Pačes.