Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Fotbalisté z Řepiští se chystají slavit. Jejich klub byl založen přesně před 60 lety

Napadlo vás někdy při kosení trávy kolem domu, kolik práce byste museli věnovat údržbě trváníku na fotbalovém hřišti? Předseda letošního jubilanta, šedesátiletého fotbalového klubu TJ Řepiště, René Kurák, to ví naprosto přesně.

11:42

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před dvěma dny 09:58

SOS Kormidlo. O projektu tréninkového bydlení v Havířově

SOS Kormidlo. To je tréninkové bydlení pro mladé rodiny a osamělé matky s dětmi, které se nacházejí v obtížné životní situaci. Nově tuto službu nabízejí ohroženým rodinám SOS dětské vesničky v Havířově. Prozatím tam našly dočasný domov rodiny nebo maminky s malými dětmi ve čtyřech bytech.

Před třemi dny 09:58

Novinář ve výslužbě Oliver Rotík nezahálí ani v léčebně a píše filmový námět

V Moravskoslezském kraji ho znají dobře kolegové z médií. Čtyřiasedmdesátiletý Oliver Rotík se po operaci sice ocitl v léčebně pro dlouhodobě nemocné, ale ani tam nezahálí a píše.

Před pěti dny 12:35

Mezi dalekohledy v kopuli ostravského planetária

Planetárium Ostrava je součástí Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Jeho nabídka nejrůznějších programů a vyžití umí zabavit děti i dospělé.

Před šesti dny 10:32

Vojtěch Štrba je pedagogem volného času ve věznici Heřmanice

Věznice Ostravě-heřmanicích má své dřevomodelářské a šicí dílny. Co v nich vyrábějí ve svém volném čase odsouzení?

Před týdnem 11:02

Lov pašeráků jako melouch? Takhle nějak to má zoolog František Příbrský

Povolání - lovec pašeráků. To zní jako z nějkého dobrodružného filmu. S jedním takovým člověkem vás seznámíme. Pro upřesnění ale musíme říct, že lovení pašeráků je pro Františka Příbrského jen něco jako melouch. Ve skutečnosti působí jako terénní zoolog v Indonésii.

Před týdnem 08:44

Proč se Jindřichovu říkalo slepičí vesnice? I to vám prozradí v tamním muzeu

Muzeum v Jindřichově na Osoblažsku najdete v budově bývalé fary. Exponáty do něj shromáždili a od počátku se o něj starají místní senioři.

Před týdnem 10:20

Bravantický barokní kostel sv. Valentina patří k nejstarším v okolí

Barokní kostel v Bravanticích na Novojičínsku je zasvěcen svatému Valentinovi. Chrám je vedle zámku dominantní památkou obce a patří navíc k nejstarším v okolí. Teď ho částečně kryje lešení, protože prochází opravou.

Před týdnem 10:40

Vlasta Ručková bývala profesionální řidičkou. Za volantem strávila přes 70 let

Paní Vlasta Ručková je šarmantní dáma, která doprovází rozhlasovou legendu, pětadevadesátiletého dirigenta a skladatele Pavla Staňka. Jejím osudem se však stal volant.

Před 2 týdny 10:45

Sběratel uniforem otevřel v Ostravě Vojenské muzeum

Ostrava má nové muzeum. Věnuje se vojenské historii 2. světové války. Sběratel Pavel Pokorný, rodák z Českého Těšína, do něj umístil své rozsáhlé sbírky vojenských uniforem z tohoto období.

Před 2 týdny 11:32

Divadelní angažmá v Ostravě pro mne hodně znamenalo, vzpomíná herec Tomáš Dastlík

První divadelní angažmá a s ním i doslova role snů. Tak vzpomíná na deset let svého života, které kdysi prožil v Ostravě, herec Tomáš Dastlík. Vyzpovídali jsme ho u příležitosti ostravských Letních Shakespearovských slavností.