Zprávy z Vysočiny
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Fotbalisté, hokejisté a florbalisté v Bystřici nad Pernštejnem začali trénovat spolu

Na jednom tréninku se v Bystřici nad Pernštejnem potkají fotbalisté s hokejisty i florbalisty. Kluby se speciálně zaměřily na desetileté až dvanáctileté děti a chtějí je udržet u sportu. A to jakéhokoliv.

02:21

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 04:00

Tisíce pracovníků přivede na Vysočinu výstavba pátého bloku jaderné elektrárny v Dukovanech

Výstavba pátého bloku jaderné elektrárny v Dukovanech dopadne nejenom na dopravu nebo životní prostředí. Na životě v širším regionu se podepíší také tisíce pracovníků, kteří sem na stavbu přijedou. Co bude potřeba zajistit i potenciální problémy se s předstihem snaží zjistit krajský úřad.

Včera 03:03

Nejvíc peněz v kraji stojí advent Jihlavu

Od víkendu svítí ve všech městech vánoční stromy, výzdoba v ulicích, někde mají i kluziště, podium pro koncerty nebo třeba ruské kolo. Zajímalo vás někdy, kolik vlastně takové navození adventní atmosféry stojí?

Včera 01:59

Od čertů v novoměstské Horácké galerii si děti odnesly podkovu pro štěstí

Domácnosti na Vysočině večer navštívil svatý Mikuláš v doprovodu družiny čertů i andělů. V některých městech se ale rodiče se svými ratolestmi za nimi vydali sami.

Včera 02:18

Čápi v Pohledu na Havlíčkobrodsku se na jaře vrátí do nového hnízda

Čápi bílí, kteří pravidelně přilétají do Pohledu na Havlíčkobrodsku, se na jaře vrátí do nového. Nejen že budou mít opravené hnízdo, ale dělníci postupně modernizují i komín, na kterém sídlí.

Před dvěma dny 03:29

Mikuláš v autobuse nebo v pekelné kavárně. Kde ho dnes na Vysočině všude potkáte?

Svatý muž s čerty a andělem vyrazí večer na svou pravidelnou každoroční obchůzku. Na Vysočině ho budete moct potkat i na těžko uvěřitelných místech.

Před dvěma dny 02:04

Kvůli prasklému potrubí zrušily dvě jihlavské školy dnešní vyučování

V Jihlavě řeší Služby města havárii na vodovodním potrubí. Odstávka přitom tentokrát neovlinila jenom domácnosti, ale také přilehlé školy.

Před dvěma dny 02:06

V České Bělé na Havlíčkobrodsku testují systém na vyhledávání nadaných žáků

Kraj Vysočina plánuje v nadcházejících letech plošně testovat žáky základních škol. Využívat chce diagnostický systém Invenio vytvořený Masarykovou Univerzitou.

Před třemi dny 01:50

Tisícům lidí na Vysočině přestane do konce roku platit řidičský průkaz

Skoro 190 tisíc lidí, kterým v letošním roce končí platnost řidičského průkazu, si ho ještě nevyměnilo za nový. Vyplývá to ze statistik ministerstva dopravy. Za jízdu bez platného průkazu přitom hrozí pokuty.

Před třemi dny 02:28

První sníh letošní zimy s sebou přinesl i komplikace v dopravě. Překážejí špatně odstavená auta

První intenzivní sněhová pokrývka této zimy způsobila problémy s prohrnováním. Obce si stěžují především na auta odstavená v úzkých místních cestách.

Před čtyřmi dny 02:21

Ještě posledních pár týdnů můžou lidé bez domova z Jihlavy přečkat mrazivé noci na Havaji

S nástupem mrazivých dní hledají lidé bez domova možnosti, kde se v noci ukrýt před teplotami pod nulou. V Jihlavě jim takovou možnost ještě pár týdnů nabídne dosluhující dům v lokalitě na Havaji.