16. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Fotbalista Tomáš Wiesner: Sparta je v současnosti jediným týmem, který může Slavii konkurovat

Fotbalista Tomáš Wiesner přijal pozvání Jana Mühlfeita do pořadu Myšlení první ligy. V současné době hraje za pražskou Spartu. V rozhovoru řekl, že je mu jedno, na kterém postu nastoupí. „I kdyby mě dali do brány, tak na tom postu odehraju maximum,“ říká Wiesner. Sparta je podle něj jediným klubem, který v současné době může být konkurencí pro pražskou Slavii. Jak se Wiesner dostal k fotbalu? „Všichni z mé rodiny byli profesionální plavci. Já jsem byl trošku černá ovce rodiny, protože jsem doma do všeho kopal, tak mě zkusili dát na fotbal do místního klubu,“ vzpomíná fotbalista. V pěti letech proto nastoupil do FK Semi Kačerov.  Wiesner prozradil, že jeho největší motivací byl táta. „Od mala byl můj vzor. Velký dříč, co se týče sportování. U něho jsem viděl tu motivaci. Chodil si se mnou kopat, běhat. A nikdy mě nenechal vyhrát, to mě hnalo,“ říká Wiesner. Mezi fotbalisty je jeho největším vzorem Cristiano Ronaldo, mezi sportovci obecně pak bojovník MMA Conor McGregor. Ronaldo je podle Wiesnera obrovská osobnost, která po sobě zanechá velký odkaz pro další generace. 

18:29

Myšlení první ligy

Vydává: Rádio Z

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.

Web

Včera 20:00

Operní pěvkyně Markéta Fassati: Jsem velice akční žena. Když mě něco baví, věnuji tomu hodně času

„Obrovsky mě v dětství ovlivnila Praha 1. Narodila jsem se do Pařížské ulice. Ovlivnil mě místní genius loci. I dnes tam cítím to, co jsem cítila, když jsem byla malá,” říká host Myšlení první ligy na Rádiu ZET, operní pěvkyně Markéta Fassati. 

Před týdnem 16:57

Podnikatel Adam Škoda: Musíme se učit celý život, jinak zaspíme dobu

„YouTube a knihy jsou zásadní věc. Bez vzdělání by to nešlo, a hlavně se nikdy nesmí přestat. Dnes je ve všech oborech dynamická doba. Musíme se učit po celý život, jinak zaspíme dobu,” říká host magazínu Myšlení první ligy, podnikatel Adam Škoda. 

Před 2 týdny 20:01

Roman Kratochvíl: Evropa zaostává

,,Když jsem se já učil IT ve škole, tak se počítače podobaly psacím strojům. Jsem z technické rodiny, která mě od začátku podporovala,” říká Roman Kratochvíl, který byl hostem Myšlení první ligy.  

Před 3 týdny 20:22

Ekonom Richard Hindls: Veřejný prostor mám velmi rád

„Já mám veřejný prostor velmi rád, protože jsem se v něm vlastně pohyboval celý život. Česká televize a Český rozhlas jsou také veřejné instituce a mě tato sféra docela láká,” říká host Myšlení první ligy na Rádiu ZET, ekonom, bývalý rektor VŠE a bývalý radní v Radě ČT Richard Hindls. 

3. červen 2022 18:18

Bratr měl podnikatelského ducha odmala, já jsem se to musela naučit, říká Tereza Gondková

Kvalita jejich dezertů je pro ni číslo jedna. Tereza Gondková provozuje spolu se svým bratrem síť cukráren Ollies. Celkem mají už pět poboček - tři v domovské Ostravě, jednu v Praze a jednu v Olomouci. „Zaměřujeme se hlavně na dorty,” říká host Myšlení první ligy Tereza Gondková. 

27. květen 2022 18:52

Thomas Zielinski: Prostě pracovat

Heslo česko-německého režiséra zní jasně:,, Prostě pracovat.” Vychází z aktuálního trendu ve společnosti mladých. ,, Dnešní generace má pocit, že jsou všichni influenceři, kteří nemusí nic dělat. Chyba! Zajímat se a pracovat,” radí Thomas Zielinski v pořadu Myšlení první ligy.  

20. květen 2022 19:50

Doprava z Asie je nesmírně složitá, říká Jan Wiesner

„V rámci Konfederace máme řadu podniků, které vyrábějí v zemích Asie. A v současné době si stěžují, že tam budou muset skončit, protože zejména doprava je nesmírně složitá. Výrobky jsou neustále ve skluzu. Nevyplatí se to,“ popisuje situaci na trhu prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET.

13. květen 2022 16:34

Keltské krve v nás mohou být 2 až 3 procenta, říká šéf keltského skanzenu Saifr

„Keltové byli první národ, který je v Čechách známý jménem. Přišli zhruba pět až šest tisíc let před naším letopočtem, až dlouho po nich se tu objevil praotec Čech. Skanzen se začal budovat před deseti lety a byla to dlouhá a trnitá cesta,“ popisuje šéf keltského skanzenu Vladimír Saifr, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu Z.

6. květen 2022 19:53

V Česku panuje určitá závist, v Americe mi hodně pomáhala otevřenost lidí, popisuje podnikatel Patrik Juránek

„Zkušenost v Americe byla velmi osvěžující. Je tam jiné nastavení mysli. V Česku není vždy člověku přáno, je tu určitá závist. V USA mi hodně pomáhalo to, že když se mi něco nepovedlo, lidé jsou otevření vám pomoci. Řeknou vám, ať se z toho nesložíte, že to je součást procesu,“ říká k podnikatelským začátkům zakladatel Startup Disrupt Patrik Juránek, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu Z.

29. duben 2022 18:08

Už od malička jsem maminku mučila tvrzením, že budu lepší herečka než ona, říká Jana Janěková mladší

„Hrozně mě baví, když se mě lidé ptají, co herci dělají přes den. Všechno je to vydřené. Málo kdo ví, že ráno vstaneme, jdeme točit, v 10 na zkoušku a odpoledne ještě na otočku na představení,“ popisuje herectví Jana Janěková mladší, která byla hostem Myšlení první ligy na Rádiu Z.