Forum Bez frází
NejnovějšíEpizoda 3210. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Speciál: Výjimečný film Nejlepší u nás!!!

Otevíráme dveře kabiny Baníku Ostrava, světa s vlastní historií, příběhy, atmosférou. Už příští týden vstoupí do kin film, který vznikal přímo mezi hráči, trenéry a vedením klubu milovaného či nenáviděného. Nikdy lhostejného. Co uvidíte? Proč Baník Ostrava? Jak vnímali natáčení samotní aktéři? O tom všem je řeč v nejnovějším Forum Bez frází, kde s moderátorkou Šárkou Černou usedli trenér Ondřej Smetana, majitel Václav Brabec a režisér celého díla Adam Sušovský. Užijte si poslech a příští týden se můžeme potkat v hledišti! Vstupenky na všechna promítání ZDE [https://www.ticketlive.cz/cs/event/nejlepsi-u-nas-film-program].

01:04:24

Forum Bez frází

Vydává: Šárka Černá

Představujeme vám sportovní svět Bez frází. Otevřeně, lidsky, pomocí inspirativních osobností a jejich příběhů. Jsme prostor, jehož cílem je kultivovat české (nejen) sportovní prostředí. Podcast Forum Bez frází moderuje Šárka Černá, která se za mikrofonem setkává s názory a životními zkušenostmi těch, kteří se nebojí mluvit, protože mají o čem vyprávět.

Web

Epizoda 315. listopad 2021 01:27:23

Proč sportovci nestudují?

Proč je mezi profesionály tak málo studentů? Mohou za to sportovci, nebo za to mohou vysoké školy? Je to chyba systému? A můžeme ji opravit? O tom všem byla řeč v pořadu FORUM Bez frází, které se spojilo se stanicí Radiožurnál Sport. Na dotazy moderátora Martina Minhy a na postřehy zakladatele Bez frází Františka Suchana reagovali fotbalista a student Lukáš Provod, ředitelka Victoria VSC Lenka Kovářová a děkan FTK UP Michal Šafář.

Epizoda 3028. září 2021 49:58

Jak zhodnotit olympijskou medaili?

Jak využil své olympijské slávy stříbrný boxer ze Sydney Rudolf Kraj? Podle čeho si vybírá sponzory a partnery šampion z Tokia Jiří Prskavec? Co radí Martině Sáblíkové a dalším sportovcům Petr Hercík z agentury Sport Invest? O tom všem byla řeč v novém díle FORUM Bez frází a naši hosté se spolu s moderátorkou Šárkou Černou dostali mnohem hlouběji, vysvětlili důležitost osobnosti sportovce pro spolupráci s firmami, a také se zamýšleli, kterak se v marketingových povinnostech neutopit.

Epizoda 2917. červen 2021 01:25:51

Financování sportu 2

Kam se bude rozdělovat dvanáct miliard korun z Národní sportovní agentury? Co jsou cíle jejího nového šéfa Filipa Neussera? Co posílilo značku OKTAGON během pandemie? Jak její šéf Ondřej Novotný hledá v krizi příležitost? Co sportovnímu prostředí doporučuje Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR? Otázky i odpovědi nabízí nové FORUM Bez frází, které se po roce vrátilo k tématu financování sportu. Byla to diskuse živá, inspirativní a především adresná!

Epizoda 283. červen 2021 01:17:56

Škola a sport (univerzitní soutěže)

Jaké to je studovat v Anglii a hrát u toho profesionálně fotbal? Jaké to je navštěvovat americkou univerzitu a být členkou nejlepší ženské hokejové ligy světa? Jak se buduje univerzitní soutěž v Česku? Nové FORUM Bez frází spojilo skvělé osobnosti s podobným pohledem na svět a zkušenostmi, které se nebojí předat. Moderátorka Šárka Černá si povídala s hokejistkou Alenou Mills, fotbalistou Tomášem Egertem a předsedou Univerzitní hokejové ligy Tomášem Hlaváčem.

Epizoda 2720. květen 2021 01:31:18

Role sportu ve společnosti

Proč fandíme sportovcům, jak sportovci vnímají fanoušky? I o tom bylo nejnovější FORUM Bez frází, kde naše moderátorka Šárka Černá vyzpovídala bývalého reprezentačního fotbalistu Jana Rajnocha, bývalého kapitána národního týmu v házené Karla Nocara a Svatopluka Horáka z naší partnerské Univerzity Palackého v Olomouci. Jak se Karel chystal na zápasy na bouřlivé balkánské půdě? Co cítil Jan Rajnoch, když oblékl dres nejsledovanějšího týmu své země? Jak to všechno vnímají, když oni sami sedí na tribuně? A proč na tribuně vlastně toužíme sedět? Odpovídají osobnosti s touhou mluvit a hledat myšlenkovou hloubku.

Epizoda 266. květen 2021 01:12:13

Sport a umění

V nejnovějším díle podcastu FORUM Bez frází se sešla pozoruhodná sestava nadaných hostů. K mikrofonům s moderátorkou Šárkou Černou usedli olympionik Alexander Choupenitch, principál souboru La Putyka Rosťa Novák a naše báječná fotografka Jana Mensatorová. Řeč byla o tom, co všechny zmíněné osobnosti spojuje. O sportu a umění. Alex v Tokiu bude bojovat o medaili s fleretem v ruce, ale padne mu do ní skvěle i mikrofon. Rosťa je respektovaným hercem, ale také umí absolvovat triatlon v kategorii Iron man.

Epizoda 2522. duben 2021 01:24:03

Škola a sport (význam tělocviku)

Učíme děti číst, počítat, malovat, zpívat… Proč bychom je ve škole měli učit i pohybu? O tom se debatovalo v nejnovějším díle FORUM Bez frází. Pozvání přijali bývalý tělocvikář, trenér fotbalu a vizionář Antonín Barák, někdejší rugbista Martin Kafka a Svatopluk Horák z Fakulty tělesné výchovy na Palackého univerzitě v Olomouci. Jak nastavit systém, aby nám ve školách vyrůstala zdravá populace? Jak pohyb ovlivňuje vývoj jednotlivce? Právě o tom si povídali s moderátorkou Šárkou Černou.

Epizoda 247. duben 2021 01:34:00

Audioknihy Bez frází

V nejnovějším díle pořadu FORUM Bez frází se u stolu diskutovalo o nahrávání našich příběhů do nového formátu. Do toho zvukového. Herec David Novotný vyprávěl o svých emocích během namlouvání zpovědí našich osobností, o zadržování slz i smíchu. Plavec a pětinásobný paralympijský medailista Jan Povýšil si přímo ve studiu poslechl úryvek svého, extrémně silného příběhu. Náš František Suchan prozradil pikantérie z natáčení a ve finále hosté probrali i fotbal. Těšte se i na ukázky z knih, které si můžete pořídit na portálu audiotéka.cz [http://audiot%C3%A9ka.cz] či v jeho aplikaci. Moderuje Šárka Černá.

Epizoda 2325. březen 2021 01:33:04

Hodnoty Bez frází

Jaké jsou hodnoty Bez frází? Pozvání do diskuse FORUM Bez frází přijal hokejový mistr světa Petr Hubáček, jehož příběh YOU! DON´T! WORK! HARD! jistě znáte. Mluvil o své zkušenosti, o sbírání inspirace z příběhů dalších osobností. Pohled z akademické půdy nabídl Pavel Háp z naší partnerské Univerzity Palackého v Olomouci a pozvánku přijala i Jana Sedláčková z Nadace PPF, která rozvoj projektu Bez frází podporuje. Nechyběl ani náš zakladatel František Suchan a celým pořadem již tradičně provázela moderátorka Šárka Černá.

Epizoda 2225. únor 2021 02:01:17

Jak vychovat hokejistu?

Slibovali jsme, že budeme pokračovat v diskusi o stavu českého hokeje. Snažíme se sliby plnit. Tentokrát jsme si do pořadu FORUM Bez frází pozvali trojici mužů, kteří dokázali vychovat hvězdy poslední doby. U jednoho stolu se sešli Robert Kaše, Martin Nečas starší a Zbyněk Zavadil, který od první hokejové třídy vedl třeba Jakuba Vránu a trénoval i Davida Pastrňáka. Sešla se trojka, která do NHL poslala pěknou sbírku hráčů s nálepkou MADE IN CZECH. Kdo jiný než oni by měl umět poradit, jak vychovat hokejistu? Dotkli jsme se role rodičů ve vývoji sportovce, probrali jsme propojení profesionální kariéry a vzdělání, hledali jsme způsoby, jak český mládežnický hokej vrátit zpět mezi elitu.