První dotek Zdeňka Folprechta
26. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Folprecht: Cizinci v lize musí umět alespoň základy anglicky. Pepa Jindřišek je přírodní úkaz

Poslední říjnový čtvrteční večer patří na Radiožurnálu Sport fotbalu. České týmy čekají třetí zápasy v základních skupinách pohárové Evropy. I o tom si povídají v pořadu První dotek Zdeněk Folprecht s Davidem Nyčem. Co si bývalý ligový fotbalista myslí, že trenér Vrba jako kouč Zlína řekl hráčům po ostudné porážce 5:9 proti Boleslavi? Jak je pro hráče tmavé pleti důležité, aby uměli komunikovat anglicky? Co pro ligu znamená nestárnoucí legenda Bohemians Jindřišek?

53:53

První dotek Zdeňka Folprechta

Vydává: Český rozhlas

Aktuální fotbalová témata z domácí i zahraniční scény probírá bývalý ligový hráč Zdeněk Folprecht, který v dresu Sparty Praha vybojoval titul a se Slovanem Liberec si zahrál Evropskou ligu. Užijte si unikátní fotbalovou sportovní talkshow.

Web

Před pěti dny 52:52

Sudí Volf: Pískat prales byla skvělá průprava, v lize je to fičák. Kalibrovaná čára bude pomocníkem

První dotek Zdeňka Folprechta se ve čtvrtek 30. listopadu proměnil v rozhodcovský speciál. S bývalým ligovým fotbalistou si totiž povídal pomezní rozhodčí Michal Volf a hlavní sudí Michael Kvítek. Proč nemá Volf ambici se stát hlavním rozhodčím? Jak probíhá komunikace mezi sudím a týmem u videa? Dá se změnit výklad pravidel, který například při rozhodování o hře rukou je dost nepřesný? Poslechněte si v Prvním doteku.

Před týdnem 46:41

Folprecht: Hádky s Houšteckým Trpišovského posouvají dopředu. Mým favoritem na repre kouče je Svědík

Kvalifikace o fotbalové Euro je minulostí a tak moderátor David Nyč s bývalým ligovým fotbalistou Zdeňkem Folprechtem diskutují i o kauze tří fotbalových reprezentantů ohledně návštěvy olomouckého baru. Koho by Folprecht rád viděl v pozici kouče národního týmu? Jak dlouho před zápasem se rozhoduje o podobě venkovních dresů? Může Krejčímu ze Sparty a Holešovi ze Slavie vadit, že občas nastupují na jiných postech? Poslechněte si První dotek.

Před 2 týdny 50:58

Folprecht zpovídá tiskového mluvčího z Teplic, kondičního trenéra Bohemky a kustoda Slovanu Liberec

V předsvátečním vydání Prvního doteku Zdeňka Folprechta bylo napěchováno exkluzivními rozhovory. Bývalý ligový fotbalista se totiž spojil s tiskovým mluvčím fotbalových Teplic Martinem Kovaříkem, kondičním trenérem Bohemians Rudolfem Rondzikem a kustodem Slovanu Liberec Petrem Ulihrachem. Proč v Teplicích chodí na fotbal letos více diváků? Jak moc je podle kondičáka důležitá rozcvička? Jak často se perou dresy v kabině Liberce? Poslechěte si celý díl se zajímavými rozhovory.

Před 3 týdny 50:35

Střelec Úpohlav a brankář Hladký živě v Prvním doteku. Co výstup Hapala na tiskové konferenci?

Jak se z nejnižší okresní soutěže v Česku dostat až do světa? Fotbalisté TJ Sokola Úpohlavy se proslavili oslavou gólu a především hromadným svlečením dresů a inkasováním žlutých karet pro celý tým. V Prvním doteku Zdeňka Folprechta nabízíme exkluzivní rozhovor se střelcem gólu Martinem Blížilem. Mrzí brankáře Václava Hladkého, že se znovu neukáže v reprezentačních zápasech českého týmu? Co si brankář Ipswiche Town myslí o zdržování gólmanů? Poslechněte si.

2. listopad 2023 52:49

Když se prohraje, tak je video rozbor utrpením. V Itálii jsem nerozuměl ani slovo, říká Folprecht

Jak často trenéři změní rozestavení nebo sestavu, která je před zápasem předpokládaná? Přeje Zdeněk Folprecht Messimu zisk Zlatého míče? Co všechno trenéři rozebírají s hráči v kabině prostřednictvím video rozborů? Prokázal ve fotbalovém kvízu větší znalosti Folprecht nebo reportér Radiožurnálu Sport Martin Charvát? Co trenéři a asistenti řeší krátce po inkasovaném gólu na mobilních tabletech během zápasu? Poslechněte si další nabitý díl fotbalového pořadu První dotek.

19. říjen 2023 53:40

Ondřej Bačo: Na rakety nad hlavou si člověk zvykne, co bude dál nevím

Zdeněk Folprecht s Davidem Nyčem si pozvali do Prvního doteku na rozhovor odchovance zlínského fotbalu, bývalého reprezentanta do 21 let a současně hráče izraelského týmu Hapoel Jeruzalém Ondřeje Bačo. Jak probíhal jeho návrat do Česka po vypuknutí války a jak v Izraeli komunikuje? Co nyní dělá ve Zlíně, když čeká jak se vyvine situace ohledně válečného konfliktu? Váží si toho, že má na ruce kapitánskou pásku? Poslechněte si celý rozhovor se sedmadvacetiletým fotbalistou.

12. říjen 2023 44:06

,,Děti trénuji kvůli svému synovi“. Zdeněk Folprecht vysvětluje, proč je sport pro děti to nejlepší

Se Zdeňkem Folprechtem jsme tentokrát zavítali do Tuchlovic. Tam totiž fotbalově vyrůstal a tam také nyní trénuje pětileté až sedmileté fotbalisty. Jak vzpomíná na začátky fotbalové kariéry? A jak je pro děti důležitý sport? Poslechněte si celý díl pořadu První dotek.

5. říjen 2023 54:15

Folprecht: Žádného Fergusona v Česku mít nebudeme. Místní trenéři musí mít zahraniční ambice

Jak dlouho může trenér Jindřich Trpišovský vydržet na střídačce Slavie? Jak na tom byl Zdeněk Folprecht s běháním? Platí vždy pravidlo, že klub, který během zápasu naběhá víc kilometrů, tak že vyhraje utkání? Pozná Folpi, když fotbalista na hřišti úmyslně simuluje? Hrál vždy v duchu fair- play? Je fotbalové prostředí férové? Užijte si celý díl pořadu První dotek.

28. září 2023 53:16

Rozhodčím jsem nikdy nenadával, ale štvali mě ti arogantní. Chtěl jsem komunikovat, říká Folprecht

Sváteční den 28. září neznamená volný den pro fotbalisty. I proto si můžete užít další díl pořadu První dotek Zdeňka Folprechta, ve kterém s Davidem Nyčem probírá problematiku ohledně žlutých karet. Co dělal, když dostal na stadionu Bohemians červenou kartu? Co našim fotbalovým expertům zarecitoval věrný posluchač Braňo z Martina? Co za kauzu se řeší kolem fotbalisty Neapole Osimhena? Zaujala naše experty kuriózní penalta Galatasary? Poslechněte si celý díl.