Radioporadna
1. únor 2023

Poslechněte si podcast: Fokusovaná rázová vlna pomůže při problémech s erekcí i tenisovým loktem

Existují dva typy přístrojů, které způsobují rázovou vlnu. Dokážou tím ulevit lidem s bolestmi pohybového aparátu. Radiální rázová vlna je častější, udělá hloubkovou masáž. Fokusovaná je vzácnější, lépe cílí ke kostem a k úponům.

16:09

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.

Web

Včera 15:45

Darovací smlouva nebo závěť může zabránit rodinným hádkám. Ale nezapomeňte při tom na sebe!

Přemýšlíte o tom, jak rozdělit majetek, který jste za života nastřádali? Někteří lidé to neřeší a po jejich smrti dochází k hádkám v rodině kvůli dědictví. Proto je podle advokátky Anny Frantalové důležité uspořádat si majetek ještě za života.

Před třemi dny 15:21

Správná výslovnost u předškoláků je dnes raritou. Může za to i příliš ruchů v domácnostech

Když dítě tzv. šišlá a komolí slova do tří let věku, je to normální. Zpozorněte ale v případě, pokud ve třech letech vůbec nemluví nebo používá jen citoslovce. A vždy mu jděte příkladem. Rozhodně nešišlejte spolu s dítětem. Učí se tím, že vás poslouchá.

Před čtyřmi dny 15:44

Střídavou péči po francouzsku si může dovolit málokdo. Ale funguje

Jak to udělat, aby děti mohly zůstat dětmi a oba rodiče zůstali rodiči svých dětí i po rozvodu? V době, kdy jsou vztahy rodičů napjaté k prasknutí, může pomoct k rozumné domluvě schopný mediátor.

Před pěti dny 15:25

Česnek medvědí, kopřiva, bršlice. Jarní bylinky, které nakopnou a pomůžou hubnout

Přebytečná kila řešíme nejvíc asi začátkem jara. Snížit váhu nelze bez pohybu a změny stravovacích návyků. Některé byliny ale mohou urychlit metabolismus, pomoci s nedostatečnou činností žlučníku nebo zbavit organismus nadbytečné vody.

Před týdnem 14:21

IQ Park Pardubice není lepší ani horší. Je úplně jiný

V pardubickém výstavním a společenském centru Ideon už skoro rok a půl funguje IQ Park. Místo, kde si dospělí i děti užijí spoustu legrace, místo které také rozvíjí motoriku i vědomosti.

Před týdnem 15:41

Laser není jen o zkrášlování. Pomáhá i při inkontinenci nebo zánětu

Oblast pánevního dna patří k problémům, které často řeší rehabilitační zdravotníci. Mnoho žen má problémy v oblasti pánevního dna. Ve starším věku je trápí stresová inkontinence, po porodu suchost, a s tím související opakované záněty pochvy.

Před týdnem 15:40

Tlak při vyšetření rakovinu nezpůsobí, bolest se dá vydržet. Nepodlehněte mýtům kolem mamografie

Obava z ozáření, z velké bolesti, z tlaku, který může nastartovat rakovinotvorné bujení, to jsou obavy některých žen z vyšetření mamografem. Přitom prevence rakoviny prsu je velmi důležitá. Je to nejčastější ženské nádorové onemocnění.

Před týdnem 15:21

Pavoučí kytku pěstovali zahradníci už před sto lety. Dnes se zelenec opět vrací do květináčů

Zelenec je nenáročná pokojová rostlina, která se dá pěstovat i jako letnička. V Čechách byla v oblibě už před sto lety. Teď se ve velkém vrací do českých bytů, a to v původních i nově vyšlechtěných variacích.

Před 2 týdny 15:29

Pes v kočičím těle. Siamská kočka s pomněnkovýma očima si vás omotá kolem prstu

Siamská kočka je velmi specifická. Je to pár kilo temperamentu, které vás budou milovat, pokud jim věnujete svůj čas. Siamské kočky jsou totiž na rozdíl o jiných plemen vázané nikoliv na prostředí, ale na člověka. Jsou to psi v kočičím těle.

Před 2 týdny 14:28

Nechcete mít popraskané ruce? Noste rukavice! Pokožce v zimě nesvědčí teplotní šoky

Popraskané paty, kuří oka, záděry a zarůstající nehty, to jsou bolestivé záležitosti, které doženou na pedikúru i muže.