Sezóna 2Epizoda 7318. květen 2022

Poslechněte si podcast: U 5G sítí jsme ve 30 procentech vývoje, výměna wifi za privátní 5G přinese firmám velké úspory

Podnikatelé a 5G síť. Pro koho je vhodná? Hodí se pro větší areály, kde je potřeba určitá míra automatizace. Výhodou 5G sítě je, že náklady jsou srovnatelné s klasickou wifi, říká Ondřej Oubrecht, odborník na privátní 5G sítě ze společnosti NTT.

14:46

FOCUS ON

Vydává: FOCUS ON

Rozhovory na téma robotizace, digitalizace, byznysu a ekologie s důrazem na moderní technologie

Web

Sezóna 3Epizoda 8Dnes 25:05

Miliardář Passer: Cesta z krize je v plánování Česka pro 15 milionů lidí

V České republice by se mělo mnohem více stavět. Ale nejenže se nestaví, je navíc i velký nedostatek lidí. Tak zní jeden ze zásadních problémů, se kterým se současní obyvatelé Česka musí chtě nechtě potýkat. Oblast stavitelství a developmentu zažívá s posledních letech krušné období, na co se tak máme připravit? „Doufám, že máme ještě pár let na to, abychom to všechno změnili a nezůstali národem druhořadé kategorie,“ říká Radim Passer, úspěšný český podnikatel, stavitel a aktivní křesťan.

Sezóna 3Epizoda 7Včera 26:43

STANu už zbyl jen Rakušan. Pro opozici bude snadným cílem, říká protikorupční expert

Médii rezonuje kauza Dozimetr, do které jsou namočeni vrchní představitelé hnutí STAN. Vláda nám slibovala změnu. Slibovala nový přístup a odpovědnost. Pánové ze STANu se tvářili jako skauti, teď to však vypadá, že byli namočeni do organizovaného zločinu. A o to víc je zklamání hlubší, říká David Ondráčka, konzultant a bývalý ředitel Transparency International.

Sezóna 3Epizoda 6Před šesti dny 24:04

Zvykejme si: Aktuální ceny energií jsou novým normálem

Ocitáme se v naprosto bezprecedentní situaci. Ceny energií stále rostou a my se s tím budeme muset smířit. Jak na energiích ušetřit, jak se v tuto chvíli zachová stát a jakou roli v této situaci hraje Green Deal? Na tyto a další otázky odpovídal Martin Záklasník, kouč, mentor, speaker a bývalý generální ředitel skupiny E.ON.

Sezóna 3Epizoda 5Před týdnem 16:32

Vládou představený sociální tarif na energie nepomůže, krizi se dalo předejít 

Podle slov premiéra Petra Fialy stát nenechá nikoho padnout. Budoucnost energetiky v České republice je však jeden velký otazník a vše nasvědčuje tomu, že nás čeká až několikanásobné zvyšování cen. Energetické krizi se však dalo předejít. Představený sociální tarif určitě neuškodí, ale zásadně nikomu nepomůže, tvrdí v rozhovoru Ondřej Doležal, zakladatel energetické firmy SFORP.

Sezóna 3Epizoda 4Před 2 týdny 16:51

Procházkovo vítězství v UFC nakopne český krypto svět

Pro každou Oktagon událost vydáváme digitální obsahy NFT dopředu i zpětně. Jsou to videa a fotografie, se kterými se dá v krypto světě obchodovat a dají se koupit za krypto i normální peníze. Kolísání trhu nás ovlivňuje, ale dlouhodobě mu věříme. A věříme, že se to obrátí, říká Zdeněk Vacek, zakladatel platformy Rull.

Sezóna 3Epizoda 3Před 3 týdny 16:56

Srovnávat Muska s Bezosem je jako porovnávat Ferrari s Trabantem

Dokáže Elon Musk dostat na Mars milion lidí a kdy bude stát vesmírná dovolená méně než současných pět milionů korun, i na to odpovídal Jan Spratek z Hvězdárny a planetária hl. města Prahy, popularizátor vesmíru a kosmonautiky a historicky první český držitel mezinárodního ocenění European Space Agency Champion v kategorii Public Speaking.

Sezóna 3Epizoda 2Před 3 týdny 17:55

V Praze si letos za nájem připlatíme až o 7 tisíc měsíčně více

Českou republikou rezonuje nejistota na trhu. Čeká nás proto rok plný čekání – čekání na prodej a nákup nemovitostí, na to, co udělají úrokové sazby, a především na to, kdy už se zastaví razantní růst cen. Během necelého půl roku dokázaly ceny nemovitostí dohnat ztrátu, kterou nabraly během dvou let pandemie, a stále stoupají. Kdy tak můžeme konečně očekávat konec? Hostem FocusOnu byl Viktor Mejzlík, spoluzakladatel společnosti VITOM, která přišla na trh se službou garantovaný nájem.

Sezóna 3Epizoda 2Před 3 týdny 21:51

Přes 1 bilion korun míří z EU do Česka

Jedná se o částku, kterou jsme od vstupu do EU nikdy v žádném programovém období neměli. Poprvé ve větší míře získají podporu i podnikatelé z Prahy, většina peněz ale půjde do zelené transformace české ekonomiky, jako jsou obnovitelné zdroje energie, energetické úspory, digitalizace podnikání, dále také na výzkum a inovace, říká Jakub Tomaštík, ředitel ČSOB EU Centrum.

Sezóna 2Epizoda 767. červen 2022 13:38

Digitalizace jako nekonečný proces

Když vidíme, jak rychle se vyvíjí software a technologie, tak digitalizovat musíme průběžně. Není to ale všelék na firemní procesy, říká Tomáš Buřival, vedoucí oddělení automatizace ve společnosti Fermat.

Sezóna 2Epizoda 7531. květen 2022 19:39

Aktivita investorů klesla už tři dny před válkou, nyní se vyčkává

Investování nebylo nikdy jednodušší. Dalo by se říct, že s dnešními technologiemi může investovat úplně každý, kdo má o svět financí alespoň minimální zájem. S příchodem pandemie a války na Ukrajině se však investiční prostředí zásadně změnilo. Na co by si tak především začínající investoři měli dávat pozor, kam se vyplatí investovat a jaké jsou výhody crowdfundingu? O tématu investování bude pro FocusOn mluvit Hynek Bartík, partner investiční platformy Crowdberry.