Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 33623. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Firmy mohou být bez plynu dřív, než Putin řekne. Nedostávají nové smlouvy

Článek Sofie Krýžové. Nejistá situace na energetickém trhu nutí dodavatele k opatrnosti. Omezili nabídku pro velké odběry firem, někteří zastavili příjem nových zákazníků úplně. Podniky jsou tak nyní v nejistotě, zda energie vůbec budou mít.

08:34

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 469Dnes 04:18

Obce, kraje a školy se snaží získat vliv na dění v padlé Sberbank

Článek Daniela Nováka. Těsně před schůzi věřitelů padlé banky Sberbank CZ kulminuje snaha věřitelských skupin v čele s radnicemi a kraji o získání vlivu na dění v historicky největším tuzemském bankrotu. V něm se hraje o desítky miliard korun.

Epizoda 467Dnes 06:30

Film Blondýnka ukazuje Marilyn Monroe jako trpící bytost, dál bohužel nejde

Recenze Kláry Vlasákové. Život Marilyn Monroe jako série ponížení, násilí a stále se zvětšujícího odcizení od hereččina „pravého“ já. Film připomíná dlouhou horečnatou noční můru, samotná Marilyn je v něm však definována jen vztahy k mužům.

Epizoda 466Dnes 06:28

Facebook stárne. Mladí v Česku se chytli do nečekané sítě

Analýza Petra Juny. Facebook zůstává nejen v České republice nejrozšířenější sociální sítí, mladí Češi však tráví čas hlavně na jiných platformách. Podle expertů ale navzdory zdání Facebook zdaleka nekončí.

Epizoda 465Včera 06:18

Komentář: Koalice Spolu si uřízla pragmatickou ostudu

Komentář Martina Čabana. Trojice vládních stran nedokázala najít včas rozumného kandidáta, tak zvolila v danou chvíli jediné rozumné řešení.

Epizoda 464Včera 05:59

EU opět mluví s Izraelem. Navzdory zabití novinářky a likvidaci neziskovek

Článek Milana Rokose. Izrael mluví o napravení historické chyby, Palestinci o legitimizaci apartheidu. Na tom, že Evropská unie po deseti letech obnovila pravidelná jednání s Izraelem, mají svůj podíl i Češi.

Epizoda 463Včera 09:27

Měl ji znásilnit, teď je za hrdinu. MeToo s „čínským Bezosem“ je u konce

Článek Daniely Kučerové. On byl slavný „čínský Jeff Bezos“, ona byla vysokoškolskou studentkou. Znásilnit ji měl před čtyřmi lety u ní doma v USA. Jedna z nejsledovanějších čínských kauz #MeToo o víkendu definitivně a nečekaně utichla.

Epizoda 462Včera 08:59

Komentář: Ukrajina za bodem bez návratu a co z toho plyne pro nás

Komentář Ivana Gabala. „Válka je i výzvou, zda si dokážeme uvědomit, co musíme změnit, abychom obstáli a posunuli se k bezpečnosti i vlastními silami a modernizací. A nejen přežíváním, spoléháním na odvahu Ukrajinců nebo naříkáním nad poměry.“

Epizoda 461Včera 23:15

Vyčistit dopravní podnik, stavět byty, zajistit teplo. Výzvy pro „novou Prahu“

Analýza Vojtěcha Gavriněva a Lucie Stuchlíkové. Už teď je jisté, že příštího pražského primátora a jeho radní čeká několik aktuálních těžkých úkolů. Vyčistit od korupce dlouhodobě problémový dopravní podnik, ale třeba i začít stavět tisíce bytů.

Epizoda 461Včera 06:53

Hledá se viník plynové sabotáže. Rusko pro svou verzi našlo oporu v Číně

Článek Daniely Kučerové. Odpovědi k příčinám poškození plynovodů Nord Stream nemáme a to je ideální živná půda pro nejrůznější internetové spekulace. Nejčastější se týkají viníka. Obvinění, že za explozemi stojí USA, už nepřichází jen z Ruska.

Epizoda 460Před dvěma dny 06:00

Nejlepší zbraň do boje s krizí je utrácení, říká rozpočet na příští rok

Článek Petra Holuba. Schodek českého státního rozpočtu napřesrok dosáhne podle vládního návrhu 295 miliard. Ale to jen díky mimořádným příjmům. Detaily rozpočtu zároveň svědčí o tom, že vláda rezignovala na slibované úspory.