Zprávy ze Zlínského kraje
26. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Firma Unimex Group se chce se Zlínským krajem soudit o pozemky ve Zlíně-Malenovicích

O části pozemků, které byly nachystány pro plánovanou nemocnici ve Zlíně-Malenovicích, rozhodne soud. Firma Unimex Group, která je už dříve prodala Zlínskému kraji, chce pozemky zpět. Podala proto na Zlínský kraj žalobu.

03:06

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Před čtyřmi dny 00:13

Veřejná doprava ve Zlínském kraji po Novém roce zdražovat nebude

Ceny jízdného ve veřejné dopravě zůstanou ve Zlínském kraji i po Novém roce stejné, plánované zdražování kraj odložil.

Před pěti dny 00:21

Zlínský kraj a společnost Unimex Group se kvůli pozemkům ve Zlíně-Malenovicích soudit nebudou

Spor kvůli pozemkům ve Zlíně-Malenovicích mezi Zlínským krajem a společností Unimex Group k soudu nepůjde. Právní zástupci kraje a firmy zahájili nové kolo mimosoudních jednání.

Před týdnem 02:49

U zlínské univerzity vzniklo Memento covid-19. Vytvořeno bylo mimo jiné z použitých jídelních misek

Použité jídelní misky z univerzitní menzy budou součástí památníku Memento covid-19 ve Zlíně. Univerzitní výtvarníci ho navrhli jako platformu pro setkávání lidí.

Před týdnem 02:34

Až polovina hovorů na zlínskou tísňovou linku 155 je zbytečná

Zlínští záchranáři mnohdy vyjíždějí k případům, které by mohl vyřešit praktický lékař. Až polovina tísňových volání se netýká ohrožení života.

Před 2 týdny 02:32

Starostkou Uherského Brodu je Miroslava Poláková. Při jednání zněl potlesk i pískot

Zastupitelé v Uherském Brodě 7. listopadu 2022 zvolili nové vedení města v čele s nezávislou starostkou Miroslavou Polákovou. Ustavující zastupitelstvo sledovaly v zaplněném Domě kultury stovky lidí. Na klidný průběh dohlíželi i městští strážníci.

Před 2 týdny 02:13

Kvůli neprůjezdné spojce u Zahnašovic bude Holešovem projíždět o tisíce aut více

O několik tisíc osobních a nákladních vozidel více bude od 8. listopadu 2022 projíždět centrem Holešova na Kroměřížsku. Silničáři kvůli stavbě dálnice D49 uzavřou cestu mezi Zahnašovicemi a Martinicemi, kterou doposud využívala část řidičů jedoucích na Zlín. Slibovaný odklon nákladní dopravy přes holešovskou průmyslovou zónu zatím úředníci nepovolili.

Před 3 týdny 02:27

U Fryštáku na Zlínsku začali stavět nejdelší a nejvyšší most nového úseku dálnice D49

Stavbaři začali betonovat základy dálniční estakády u Fryštáku na Zlínsku. Bude to nejdelší a nejvyšší most na právě budovaném úseku dálnice D49 mezi Holešovem a Fryštákem.

Před 3 týdny 02:39

Buchlovice na Uherskohradišťsku chtějí požádat o statut lázeňského místa

V Česku je nyní 34 lázeňských míst. Ve Zlínském kraji jsou to Luhačovice a Ostrožská Nová Ves. Nově by se k nim chtěly připojit i Buchlovice.

Před 3 týdny 02:14

Tlačenice, panika, křik – tak popisují účastníci incident na diskotéce ve Slušovicích

Na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku se v noci na neděli 30. října 2022 zranilo 8 mladých lidí. Případ vyšetřují kriminalisté jako podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

26. říjen 2022 05:41

Zlínská nemocnice se chystá v přední části areálu postavit nový pavilon urgentní medicíny

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně chystá nejdražší a největší modernizaci v novodobé historii. V přední části areálu chce vedení zdravotnického zařízení postavit nový pavilon urgentní medicíny.