Sezóna 1Epizoda 25Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: #25 Jako developer prožíváme krásné období, ceny dál porostou, říká Vavřík

Z pohledu developera panuje aktuálně na trhu „nádherné období neustálého růstu cen“. V pokračování Finmag podcastu na téma rezidenčního bydlení a jeho stavu v Česku to říká CEO společnosti Domoplan Tomáš Vavřík. „Současnou situaci je však třeba brát ze dvou pohledů: ze strany developera a ze strany toho, kdo si chce byt koupit," podotýká.

36:19

Finmag podcast

Vydává: Časopis Finmag

Investice, nemovitosti, kryptoměny, startupy a podnikání... S podcasty Finmagu budete v obraze, pochopíte kontext a získáte informační náskok. A kdo víc ví, víc vydělá! Moderuje: Ondřej Tůma

Web

Sezóna 1Epizoda 26Před týdnem 31:12

#26 Je to punk i zodpovědnost, říká marketingový šéf Kofoly

I když je v marketingu nejdůležitější konzistence, vytrvalost a dlouhodobost, občas je to taky punk, říká v dalším díle Finmag podcastu marketingový ředitel Kofoly Pavol Chalupka. Záleží, o jaké značce z portfolia je zrovna řeč.

Sezóna 1Epizoda 24Před 3 týdny 29:31

#24 Startup není sprint, ale maraton. Je třeba mít sílu, říká Zabadal

Svět venture fondů je velmi konkurenční místo. Každý chce investovat do nadějného nápadu, který může investici zhodnotit několikanásobně. Vědomi si toho jsou i ve společnosti V-Sharp Ventures. Jak si vybírají investice a co je pro ně důležité? V dalším díle Finmag podcastu jsme vyzpovídali investičního ředitele firmy Matěje Zabadala.

Sezóna 1Epizoda 2316. prosinec 2021 34:47

#23 Vojtěch Dobeš: Elektromobil bude už brzy první volbou každého zákazníka

Elektromobily jsou lepší než auta na spalovací motor, a to ze dvou důvodů. Za prvé, s výjimkou baterie jsou konstrukčně jednodušší, za druhé lépe a dynamičtěji jezdí. I proto se už brzy stanou první a přirozenou volbou při koupi nového vozu, říká ve Finmag podcastu motoristický novinář Vojtěch Dobeš.

Sezóna 1Epizoda 229. prosinec 2021 33:16

#22 Jakub Pavel: Kvalitní poslech hudby je zážitek, vyplatí se do něj investovat

Kdo chce kvalitně poslouchat hudbu, musí do své aparatury investovat nemalé prostředky. Hi-fi soustava ovšem není to jediné, co rozhoduje. „Říká se, že místnost, ve které posloucháte, je půlka vaší hi-fi soustavy,“ říká v dalším díle Finmag podcastu Jakub Pavel, majitel Heeskof audio.

Sezóna 1Epizoda 211. prosinec 2021 30:52

#21 Martin Stára: Mozek potřebuje přepínat, kanceláře jsou na práci

Člověk musí mít jasnou hranici mezi prací a osobním životem. Stále častěji si to uvědomují i samy firmy, které tomu přizpůsobují své kanceláře. „Všechen prostor v kanceláři má sloužit práci,” říká v dalším díle Finmag podcastu zakládající partner architektonické kanceláře Perspektiv Martin Stára.

Sezóna 1Epizoda 2025. listopad 2021 32:20

#20 Soňa Parke: Ženy finance moc neřeší, chceme to změnit

Často vyrůstáme ve světě, kde se muži starají o peníze a žena o domácnost. Ženy pak přirozeně nemají o finanční témata takový zájem a řeší je, až když musí. „Často se ty holky ale nemají koho zeptat,“ říká v dalším díle Finmag podcastu Soňa Parke, zakladatelka iniciativy Holky v kryptu.

Sezóna 1Epizoda 1918. listopad 2021 35:21

#19 Juraj Forgacs: Kryptoměny mají ohromný potenciál, jejich pádu se nebojím

Zakladatel investiční platformy Fumbi Juraj Forgacs se neobává, že by se kdy kryptoměny staly bezcennými. Ostatně, u své služby na ně vsadil. „To už mi přijde pravděpodobnější, že u nás přistanou mimozemšťani,“ říká v dalším díle Finmag podcastu. Pokud člověk investuje správně, skrývají podle něj kryptoměny velký potenciál s nízkou míru rizika.

Sezóna 1Epizoda 1811. listopad 2021 28:44

#18 Jakub Motejzík: Finanční problémy trápí i podnikatele, pomáháme lidem na dně

Režisér Jakub Motejzík stál u všech pěti sérií populárního pořadu Krotitelé dluhů. „Tento formát vyvinul před víc než třinácti lety Vojtěch Fryč. Jedná se o vlastní koncept dokureality show, která je původní a není odnikud převzatá.” představuje v dalším díle Finmag podcastu, kde se námět na úspěšný formát vzal.

Sezóna 1Epizoda 1726. říjen 2021 27:32

#17 Jan Brejl: Finance jsou super, nikdy vám nedojde zboží na skladě

Svět financí nejsou jen banky či pojišťovny, ale i pobočkové sítě finančních skupin. Tu svou pobočku pod známým jménem si navíc může otevřít téměř každý. Dokonce i ten, kdo s financemi nemá zkušenosti. „My ho tím provedeme, vysvětlíme, co je to zboží, které prodává,“ říká pro Finmag podcast obchodní ředitel Partners Jan Brejl.