Press klub
23. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Film Jan Žižka je drsnej, špinavej, ošklivej, řekl v Press klubu režisér Petr Jákl

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl z filmového festivalu v Karlových Varech producent a režisér Petr Jákl. Povídal si s ním nový moderátor Press klubu Čestmír Strakatý. Hlavním tématem rozhovoru byl Jáklův nový film Jan Žižka.

16:25

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před čtyřmi dny 20:00

Pavel Švagr: Zimu jsme zvládli velmi dobře

Předseda Správy státních hmotných rezerv ČR Pavel Švagr si pochválil, jak se zvládla zima. Naštěstí pro nás všechny nebylo potřeba sahat do žádných rezerv. Jsou vidět také úspory. Pomáhá to zajištěním komodit i našim peněženkám. Švagr slyšel názory, že na Ukrajinu míří hodně věcí, ale vůbec solidarita neohrožuje české občany.

Před pěti dny 16:28

Vladimír Dzuro: Všichni lidé jsou schopni udělat všechno

Bývalý kriminalista a vyšetřovatel soudu v Haagu Vladimír Dzuro v našem Press klubu mluvil o válce v Jugoslávii a popsal svoje pocity vyšetřovatele i to, s jakými emocemi a kdy musel pracovat. Chápe, že každý člověk je schopen udělat cokoli, pokud se dostane ve válce do zoufalé situace. Čekal také, že zažitá událost lidstvo posune a poučí. Jenže válka na Ukrajině ho vyvedla z omylu.

Před šesti dny 19:01

Jan Saudek: Prezidenta Pavla bych vyfotil, je fotogenický.

Hostem Press klubu na Frekvenci 1 byl přední český fotograf Jan Saudek. Společně s Helenou Šulcovou se bavili taky o jeho blížících se narozeninách. Ptala se ho taky na nového prezidenta, jestli by si jej dokázal představit před objektivem. Podle Saudka, je prezident velmi fotogenický, a snažil by se jej vyfotit důstojně. Jak by na to šel? Poslechněte si celý záznam:

Před týdnem 20:34

Daniel Hůle: Stát to zvládá, dávky pro lidi jsou. Musí se zlepšit informovanost

Vedoucí programu dluhové poradny Člověk v tísni Daniel Hůle v Press klubu prozradil, že o příspěvek na bydlení si požádalo jen 25 % lidí, kteří na to mají nárok. Čerpání dávek hlavně pro seniory se musí zjednodušit. Mluvil také o pomoci Ukrajině, která není v rozporu s pomocí českým občanům. Řeč byla také o sobotní demonstraci a počtu účastníků.

Před týdnem 14:47

Martin Fišer: Lidé vnímají zhoršenou bezpečnostní situaci v Evropě

Máme výborný systém, jeden z nejlepších na světě. Říkal v Press klubu Martin Fišer ze střelecké školy. V Česku je zhruba jeden milion zbraní, ale trestných činů s legálně drženými je naprosté minimum. Aktuálně je vidět nárůst poptávky, který souvisí s obavou lidí v Evropě. Dostat zbrojní průkaz je však velmi obtížné.

Před týdnem 13:12

Michael Žantovský: Prezidentské období, které nás čeká, bude zásadně jiné

Hostem čtvrtečního Press klubu Frekvence 1 byl někdejší blízký spolupracovník prvního českého prezidenta Václava Havla, bývalý diplomat Michael Žantovský. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že ve výběru týmu by novému prezidentovi nic nevytkl. Celý rozhovor najdete ZDE:

Před týdnem 25:14

Markéta Řeháková: Na inauguraci Petra Pavla dorazí Zdeněk Svěrák i Eva Holubová

Nejen o blížící se inauguraci, ale třeba i o schváleném snížení valorizace důchodů a dalších aktuálních tématech mluvila dnes Romana Navarová s mluvčí prezidenta Petra Pavla, Markétou Řehákovou v Press klubu Frekvence 1. Celý rozhovor si můžete poslechnout tady.

Před týdnem 21:35

Jan Skopeček: Poslanci ANO by si měli zamést před vlastním prahem

Hostem Romany Navarové Press klubu Frekvence 1 byl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček. Řeč přišla na aktuální téma, když skupina poslanců opozičních hnutí ANO a SPD sesbírala přes 80 podpisů k podání návrhu na odvolání předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové. Pekarová Adamová podle předsedkyně poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové absolutně selhala při neřešení vypjaté situace ze závěru pátečního dne. Podle Skopečka by si měli poslanci ANO zamést před vlastním prahem. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:41

Lukáš Havránek: Soustředění se na práci je pro mnohé stále větší problém

Hostem Heleny Šulcové v Press klubu Frekvence 1 byl expert na budování disciplíny Lukáš Havránek. Mimo jiné řekl, že soustředění se na práci je pro mnohé stále větší problém. Na vině je mimo jiné práce z domova, kde nás prostředí tolik nemotivuje k výkonům. Za problémy se soustředěním mohou podle něj i mobilní telefony. Kromě odložení mobilů je ale také dobré plánovat realisticky a nebýt potom zklamaný, že se všechny věci nepodařily vyřešit ihned. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 15:30

Jiří Fröhlich: E-shopy z 80 procent porušily zákony

Mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich v našem Press klubu vypočítával pokuty, které byly rozdány internetovým e-shopům. Více než 800 jich mělo problém, nejčastěji se jednalo o problémy u reklamací. Nejvyšší pokuta činila 750 tisíc korun. Padla také otázka proč nejsou pokuty pro větší firmy vyšší.