5. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Filip Turek: Politika je pro mě větší vášeň než auta

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima byl bývalý formulový závodník, prezident Jaguar klubu České republiky a sběratel vzácných automobilů Filip Turek. Společně s Helenou Šulcovou se bavili o autech, sběratelství, ale i o české a zahraniční politice nebo politické korektnosti. I přesto, že v odborných kruzích je Turek známý především jako člověk, který je spojený s unikátními auty, které jen tak někdo nemá, politika ho pohltila o něco víc. „Ono je divný, když má někdo ve 25 až 35 letech 80 aut, tak je tím docela známý, ale myslím si, že politika je pro mě větší vášeň, než ta auta.“ A dodal, že řadu aut už prodal, protože nechtěl být otrokem majetku. Na svých sociálních sítích se netají tím, že je proti Pirátské straně. Podle něj jsou Piráti jen skupina mladých lidí, kteří mají své ideály a ty jsou podle Turka zvrácené, protože jsou ve věku, kdy jsou studenti, moc nepracovali a nejsou produktivní. Uvědomuje si ale, že koalice Pirátů a Starostů může být ve volbách úspěšná. „To jsem si poprvé řekl, že snad raději budu strategicky volit Babiše, aby se tohle nestalo. Samozřejmě to neudělám. Přijde mi, že je Babiš menší zlo, protože strukturálně on nikdy nepůjde proti majetku lidí.“  

34:18

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Před 2 týdny 28:02

Lukáš Hejlík: Za mě je díra na trhu od Plzně dál k Rozvadovu

Hostem nového dílu podcastu je herec a autor Gastromapy Lukáš Hejlík. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o české gastronomii, herectví, zdražování i o dvacetiletém trvání projektu LiStOVáNí. Oba projekty jsou podle Hejlíka spolu propojené. Tím, že už dvacet let jezdí s Listováním po republice, začal psát projekt Gastromapa. V rozhovoru říká, jak moc se za tu dobu gastronomie v Česku změnila. A nejen ve velkých městech, ale naopak v místech jako je například Šumperk nebo Český Těšín. „Na Gastromapě pátrám po adresách, které mají koncept a vědí, co chtějí dělat a lidem to umí hezky prodat. Myslím si, že doba pizzerií, které vaří českou kuchyni a k tomu dělají i burgery a tortillu, ta na tom fakt teď nebude dobře.“ Tipy, kam vyrazit dává v rozhovoru Heleně Šulcové i do jejího rodného Prostějova. Kde po letech neuspěl s Listováním? A je opravdu zdražování v restauracích téma nebo byla gastronomie dlouhodobě podhodnocená? To vše uslyšíte v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

Před 3 týdny 27:31

Petr Dvořák: V bouři nepropadám panice, ale snažím se najít cestu ven

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je generální ředitel společnosti Vodafone Petr Dvořák. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o spojení dvou firem v covidu, boji se stresem i o zpívání ve sboru. „Dneska už nevnímáme kanceláře jako místo, kam si přijdete sednout a budete tam dělat věci, které můžete dělat doma, ale je to prostor, kde se potkáváte s kolegy, kde potřebujete s někým debatovat a pracovat, “říká v rozhovoru Petr Dvořák a vysvětluje, proč je sice možné většinu času pracovat z home office, ale i přesto je někdy nutné přijít zpět do kanceláře. Zajímá vás, jak právě generální ředitel jednoho z největší operátorů vnímá cenu tarifů? A co by o Petru Dvořákovi řekla jeho žena. A jaké je to nemít vlastní kancelář? Všechny tyto odpovědi najdete v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

14. červenec 2022 27:08

Tomáš Drahoňovský: V České televizi jsem nikdy nezažil, že by někdo z vedení ovlivňoval vyznění nebo náplň zpravodajství tak, aby někomu stranila

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je bývalý televizní moderátor a nyní manažer řemeslných piv a pivních speciálů v plzeňském Prazdroji Tomáš Drahoňovský. S moderátorkou a bývalou kolegyní Helenou Šulcovou mluvili o pivu, médiích i alopecii. Před rokem opustil Tomáš Drahoňovský obrazovku veřejnoprávní televize, a jak v rozhovoru říká, svého rozhodnutí nelituje. Že ho to k pivu táhlo už dříve, ukazuje i to, že jedním z jeho snů bylo stát se zahraničním redaktorem v Bruselu, právě kvůli místní pivní kultuře. O Drahoňovském se po odchodu z televize začalo psát znovu. A to ve chvíli, kdy na sociálních sítích vystoupil s tím, že trpí alopecií. Lidem, kteří tímto onemocněním trpí, vypadávají vlasy a ochlupení.  Víte, co je to řemeslné pivo neboli tzv. craft beer? Nebo jakými senzorickým testy musí projít várka, než se pustí do prodeje? A co ukázal výzkum oblíbenosti piva u žen? To vše uslyšíte v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

7. červenec 2022 36:56

Tomáš Matonoha: Kdybych byl Greta, nepromlouval bych k politikům, ale k bohaté společnosti

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec a moderátor Tomáš Matonoha. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o moderování na Frekvenci 1, politických prohlášeních, názorech ve společnosti nebo životním prostředí. Během pandemie pomáhal Matonoha v nemocnici a mezi jeho vášně patří konspirační teorie. To vše a mnohem víc v nové epizodě Mezi čtyřma očima.

30. červen 2022 35:32

Kateřina Kašparová o pokeru: KartiBůh je hrozná mrcha

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je hráčka pokeru, novinářka, bývala hvězda televize Nova a milovnice psů a koček je Kateřina Kašparová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvily o tom, jak se Kašparová dostala k pokeru, o fenoménu televize Nova v devadesátkách nebo o tom, jak vychovávat zvířata, která si rozhodneme pořídit. Exitují bojová plemena? A jaký je rozdíl mezi pokerem a ruletou? A co se vlastně tehdy stalo v maskérně s Jitkou Obzinovou? O tom všem je nový díl podcast Mezi čtyřma očima. 

23. červen 2022 25:52

Dominika Reslerová: Vytrhávání šedivých vlasů je cesta do pekel

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je přední česká kadeřnice Dominika Reslerová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou řešily péči o vlasy, kadeřnické trendy nebo jaký má vliv počasí na kvalitu vlasů. Zajímá vás, jak poznáte dobrého kadeřníka? A proč je na první návštěvě důležitá konzultace? A jak by si měli kadeřníci a kadeřnice nastavit hodinovou sazbu? O tom všem je nový díl pdocastu Mezi čtyřma očima.

16. červen 2022 29:40

Štěpán Kozub: Neexistuje téma, ze kterého by se nedala udělat legrace, záleží na úmyslu a formě

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec, komik a umělecký ředitel Divadla Mír Štěpán Kozub. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o uskupení Tři Tygři, hraní v covidu, vztahu k Ostravě i bolestivé ztrátě otce. Narodil se v Bohumíně, rok žil v Karviné a velkou část svého života prožil nedaleko polské hranice v Javorníku. Právě teď je ale jeho domovem Ostrava a jak Kozub v podcastu říká, mělo by to tak i zůstat. I přesto, že pro většinu umělců byla pandemie devastující, Kozubovi a Divadlu Mír covid spíše pomohl. „Pro mě to byl paradox, ale já jsem měl mnohem více práce než běžně.“ Jasný názor má v rozhovoru také na humor a korektnost. Podle něj neexistuje téma, ze kterého by se nedala dělat legrace, ale záleží na úmyslu a formě. „Pokud jde člověk na komika, podepisuje takovou nepsanou dohodu, že jde na komika a ví, že komik je od toho, aby věci zesměšňoval a dělal si z nich legraci. To, že si z něčeho dělá legraci a je to třeba explicitní vtip nebo tvrdý ještě neznamená, že si to ten komik myslí.“

9. červen 2022 23:34

Lenka Krobotová: Dokážu být úderná, když chci

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Lenka Krobotová. V rozhovoru s moderátorkou Helenou Šulcovou si povídaly o Letních shakespearovských slavnostech, Dejvickém divadle nebo covidových projektech. Lenku Krobotovou můžete letos premiérově vidět jako lady Macbeth v rámci Shakespearovských slavností. Lady Macbeth je podle ní výzva. „Je to role pestrá, barevná, má více poloh. Je to úderná ženská. Dneska by to byla taková chytrá, úspěšná manažerka.“ A v tom je podle ní kouzlo Williama Shakespeara, že je stále aktuální. Je těžké hrát venku? A dokázala by si představit, že by po dvaceti letech opustila domovské Dejvické divadlo? A v jakých filmech s láskou v názvu ji uvidíme v kině? To se dozvíte v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

2. červen 2022 26:39

Jiří Mádl: Vždycky jsem věděl, že budu spisovatel

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec, režisér, scénárista a nově také spisovatel Jiří Mádl. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluví o své první knize, připravovaném snímku Vlny a vzpomíná také na svá studentská léta v Rakousku. Přitažlivost planety Krypton je Mádlova knižní prvotina. V rozhovoru říká, že vždy věděl, že bude spisovatelem. „Teď mě k tomu dovedlo to, že jsem narazil na látku, která bude lepší jako literatura než jako film.“ Hned druhým dechem ale dodává, že zatím co si při psaní zakazoval myslet na to, že by film opravdu mohl vzniknout, teď už nad tím uvažuje. „Když píšu scénář, myslím už i na rozpočet. To u knížky nemusíte, můžete napsat příjezd Kleopatry a bude to tam." Už sedm let také připravuje film Vlny, který bude připomínat události kolem roku 1968 v redakci Mezinárodního života v Československém rozhlase. Mádl v podcastu říká, že nechápe, že takto dramatický a fotogenický příběh ještě nikdo nenatočil. Jaká byla jeho studia v Rakousku, o kterých dřív v rozhovorech nemluvil? Jaká práce na filmu podle něj připomíná vyšívání? A při čem ze stresu přestává vidět na jedno oko? To se dozvíte v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

26. květen 2022 34:35

Vyhonit ďábla: V budoucnu chceme natočit etické feministické porno

Hostkami dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima jsou autorky podcastu Vyhonit ďábla Terézia Ferjančeková a Zuzana Kašparová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídají o tvorbě úspěšného podcastu i o plánech do budoucnosti. I přes skvělou souhru obě přiznávají, že si kvůli jinému rytmu vzájemně občas lezou na nervy. Nejde ale o rivalitu. „Nejsme rivalky, naše přátelství je založené na tom, že se vzájemně podporujeme.“ A takový má být podle nich i jejich podcast. „Chceme podpořit i posluchačky, aby se mezi sebou podporovaly a nepodrývaly. Jaké sprosté slovo je ještě přijatelné říct v České televizi? A řeší lidé, jak Terézia se Zuzanou vypadají? Nebo proč chtějí točit etické feministické porno? To vše se dozvíte v nové epizodě.