K věci Štěpánky Duchkové
24. březen 2023

Poslechněte si podcast: Filip Dvořák z Hospodářské komory Praha 1: Projekt Corrency k oživení lokální ekonomiky byl úspěšný

„Máme hodně signálů trápení se podnikatelů, zejména těch, kteří jsou běžnými odběrateli energií jako kadeřnice nebo hospodští,“ podotýká ke zvyšování cen energií místopředseda Hospodářské komory Praha 1 Filip Dvořák.

13:27

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před dvěma dny 12:14

Starosta Prahy 5: Město musí posílit adiktologickou péči. Drogově závislí se koncentrují na Andělu

V okolí metra Anděl se pátá městská část dlouhodobě potýká s velkou koncentrací lidí bez domova a uživatelů návykových látek. Nejen o řešení této situace mluvil v pořadu K věci starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik z Prahy 5 Sobě. Představil také plány s Plzeňskou ulicí a fungováním městského úřadu.

Před týdnem 12:10

Nedávný požár elektromobilu v podzemní garáži komplikoval přístup výtahem, popisuje mluvčí hasičů

Jaká technika se využívá při zásahu u požáru elektromobilu a co všechno musí hasiči na místě řešit? Nejen na to odpovídal v pořadu K věci mluvčí pražských hasičů a vyšetřovatel Martin Kavka. Řeč byla také o nebezpečné manipulaci s ohněm u lidí bez domova nebo o letošním výročí hasičského sboru.

Před 2 týdny 10:59

Lázně Žižkov se promění v Dům tance. Hotovo by mělo být do konce roku 2025, počítá starosta Prahy 3

Praha 3 řeší hned několik velkých projektů, oblast Nákladového nádraží Žižkov i Městské lázně Žižkov najdou nové uplatnění. Co všechno se ve třetí městské části chystá, o tom mluvil v pořadu K věci starosta Michal Vronský z TOP 09.

Před 3 týdny 10:45

Jak řeší hlavní město nákup elektrické energie na další půlrok? Odpovídá zastupitel Jan Chabr

Momentálně má hlavní město zajištěné dodávky elektřiny pro magistrát a další budovy, jako jsou například školy nebo divadla, jen do konce června. Co bude dál? Nejen o tom mluvil v pořadu K věci předseda magistrátního výboru pro energetiku a pražský zastupitel Jan Chabr z TOP 09.

5. květen 2023 10:18

Ředitel TSK Sinčák: Dopravní komplikace budou u druhé etapy oprav Barrandovského mostu složitější

Momentálně probíhají práce v útrobách Barrandovského mostu, 15. května pak bude zahájena druhá z celkově čtyř etap rekonstrukce. Nejen o těchto opravách mluvil v pořadu K věci generální ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák.

28. duben 2023 12:37

Falešný bankéř i policista z vás vylákají peníze. Zuzana Pidrmanová popisuje podvodné telefonáty

Kybernetická trestná činnost je už delší dobu na vzestupu. Jedním z častých triků je falešné volání z banky s oznámením nestandardních transakcí na vašem účtu. Nejen o tomto podvodu mluvila v pořadu K věci Zuzana Pidrmanová, vedoucí odboru prevence Policejního prezidia ČR.

21. duben 2023 08:52

Do roku 2030 chce Praha osadit 23 tisíc střech solárními panely, říká náměstkyně primátora Komrsková

Jak bude Praha snižovat uhlíkovou stopu? A jak to vypadá s modernizací bioplynové stanice, kterou město koupilo ve středočeském Chrástu? Nejen na tyto otázky odpovídala v pořadu K věci Jana Komrsková (Piráti), náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán.

14. duben 2023 10:38

Od června se můžete těšit na prohlídky Clam-Gallasova paláce, slibuje ředitel Muzea hl. m. Prahy

Sbírkový fond Muzea hlavního města Prahy je věnovaný pražským dějinám. Budova Na Poříčí prochází momentálně rekonstrukcí, v Clam-Gallasově paláci se dokončují restaurátorské práce. Na co se můžou návštěvníci těšit po zpřístupnění těchto objektů? Nejen o tom mluvil v pořadu K věci nový ředitel muzea Ivo Macek.

7. duben 2023 11:04

Nejtěžší je být na všechno sám, říká o odchodu z dětského domova Pospíchalová z Dejme dětem šanci

„Spolupracujeme se padesáti dětskými domovy a máme zastoupení ve všech krajích České republiky,“ uvádí Ditta Pospíchalová, spoluzakladatelka organizace Dejme dětem šanci. V pořadu K věci mluvila o tom, jakými konkrétními projekty dětem pomáhají.

31. březen 2023 08:42

Němce zajímá Kafka, Španěly jídlo. O turismu v metropoli s Josefem Říkovským z Prague City Tourism

Cestovní ruch v metropoli v posledních letech velmi ovlivnila pandemie koronaviru, důležitou roli sehrál i válečný konflikt na Ukrajině. Jací turisté k nám jezdí a co chtějí vidět? Na to v pořadu K věci odpovídá Josef Říkovský, ředitel sekce Kvalita služeb Prague City Tourism.