Večerní show
Epizoda 15229. duben 2022

Poslechněte si podcast: Fighter David Kozma byl hostem Večerní show

David "Růžový panter" Kozma je český profesionální MMA zápasník organizace OKTAGON MMA, který současně zápasí ve velterové váze, kde získal také titul. Aktuálně trénuje v PriMMAt Gym Praha.

29:16

Večerní show

Vydává: Expres FM

Ne zcela korektní podcast dvojice Vlado a Radek, kteří se ve svém vysílání nebojí ničeho a žádná otázka jim není cizí. Výběr z večerního vysílání na Expres FM si můžete poslechnout v tomto podcastu.

Web

Epizoda 215Před šesti dny 27:41

Generální manažerka hokejové Sparty Barbora Snopková Haberová nejenom o přípravách na boj o titul

Právnička a manažerka Barbora Snopková Haberová je generální manažerkou hokejové Sparty. Dříve působila v nejužším vedení České pošty nebo nadačních fondů. Jejím dědečkem je legenda plzeňského hokeje Zdeněk Haber, otcem dlouholetý extraligový rozhodčí Ivo Haber a manželem bývalý obránce Jan Snopek.

Epizoda 214Před týdnem 03:43

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 40. Vanessa - Flashback

Na své druhé desce přešla pražská elektronická kapela Vanessa k češtině a natočila nekompromisní výpověď o temné straně začátku devadesátých let. Hudebně šlo o apokalyptické EBM, které díky talentu skladatele Daniela Rodného mělo silné hudební nápady a energickou intenzitu. Základem alba jsou ale depresivní texty frontmana Samira Hausera o sebevraždě, rasismu, vyvrhelech doby a tvrdých drogách. A i když je Samir bral především jako provokaci, byl do té míry sugestivní, že z toho dodnes běhá mráz po zádech.

Epizoda 213Před 2 týdny 04:17

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 41. Ecstasy Of Saint Theresa - Slowthinking

Čtvrté řadové album The Ecstasy Of St. Theresa je asi nejucelenější nahrávkou v jejich diskografii. Jan P. Muchow se na ní jako producent doslova vyřádil, je z toho cítit svoboda, že na rozdíl od produkce pro jiné interprety nemusel brát na nikoho ohledy a dělat jakékoliv kompromisy. Skvělý výkon odvedla i zpěvačka Kateřina Winterová a výsledkem je odvážná deska, které se na svou dobu velmi svěžím způsobem povedlo spojit pop s experimentální elektronikou a držet tempo s tím, jak to venku dělali např. Björk nebo Lamb. 

Epizoda 212Před 3 týdny 02:21

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 42. Xavier Baumaxa - Buranissimo Forte

Druhá a v Xaviho diskografii jednoznačně průlomová deska, která proslavila tohoto litvínovského samorosta. Deska přináší pro něj typický mix opravdu skvěle napsaných písniček, dadaistických hovadin, drzé parodie, provokující „nekorektnosti“, ale i upřímné osobní výpovědi a melancholie. Často jde na takříkajíc dřeň, ale o to víc působí opravdově. 

Epizoda 21122. únor 2023 29:03

Dominik Hašek: Když se řekne Nagano, každý si pamatuje, co přesně dělal

Hostem Večerní show byl bývalý český hokejový brankář Dominik Hašek. S Vladem a Radkem zavzpomínal na olympijský turnaj století v Naganu, ze kterého si český nároďák přivezl zlatou medaili. Právě dnes je to 25 let. Pardubický rodák Dominik Hašek je jedním z nejúspěšnějších českých hokejistů. Kromě zlata z Nagana se může pyšnit i bronzem s olympiády v Turíně, dvěma Stanley Cupy, které získal v dresu Detroitu Red Wings a třemi domácími tituly s Pardubicemi. Je mimo jiné držitelem rekordních šesti Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL a dvou Hart Memorial Trophy, kterou v zámoří udělují nejužitečnějšímu hráči ligy. V Česku obdržel pětkrát ocenění Zlatá hokejka. V současnosti se Dominik Hašek ostře vymezuje proti možnosti startu ruských a běloruských sportovců v NHL i na mezinárodních akcích. 

Epizoda 21022. únor 2023 03:11

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 43. Sebastians - Blue by Sebastians

Jediné album pražské kytarové kapely, z jejíž trosek pak mimochodem vznikly tři zásadní jména devadesátých let -  Ohm Square, Liquid Harmony a Colorfactory. Ačkoliv nahrávka nijak nezapře inspiraci tehdejší britskou indie scénou a jmény jako The Stone Roses nebo The Charlatans, v domácím kontextu zněla ve své době neobyčejně svěže. Byla to jedna z prvních tuzemských desek, která díky pádu železné opony držela krok s aktuálním děním venku. Na hudebně suverénních a hitových skladbách se pak podepsal i nesporný talent všech členů kapely, což pak potvrdili ve svých následných projektech. 

Epizoda 20915. únor 2023 02:35

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 44. dné - These Semi Feelings, They Are Everywhere

Debutové album producenta Ondřeje Holého alias Dné zcela zaslouženě získalo ceny Apollo a Vinyla za nejlepší desku roku 2016. Nahrávka s vtahující a velmi intimní atmosférou levituje někde na pomezí ambientní elektroniky, filmové hudby a soudobé klasiky. Album vznikalo pět let a na jeho počátku byla dlouhá tvůrčí krize. Sám Dné přiznal, že jej téměř neomezené možnosti dnešní hudební produkce děsí, a proto se nakonec rozhodl omezit své vyjadřovací prostředky. Celé album tak stojí na dvou základních prvcích - klavíru a tleskání rukou. Za zmínku stojí i fakt, že deska vyšla na německém labelu Majestic Casual Records a vzbudila po zásluze ohlas i v zahraničí. 

Epizoda 2088. únor 2023 03:40

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 45. Už jsme doma - Hollywood

Už jsme doma jsou jenom jedni. Jestli má nějaká česká kapela opravdu originální a nezaměnitelný rukopis, jsou to právě UJD. A jejich třetí deska Hollywood je jejich nejslavnější nahrávkou. Je v tom punk, ale někdy až jazzová kompoziční komplikovanost, je v tom experimentální avantgarda, ale zároveň nesmírně živočišná energie. Ostatně ne náhodou jsou UJD jednou z mála domácích kapel, která dodnes pravidelně koncertuje po celém světě.  

Epizoda 2071. únor 2023 20:00

Zpěvačka Maella o novém singlu, Eurovizi a Londýně

Maella je mladá zpěvačka a skladatelka s uhrančivým hlasem žijící střídavě v Praze a Londýně. Ve svých textech klade důraz na niterní prožitky, které balí do osobitého hudebního žánru na pomezí alternativního popu a rhythm and blues.Loni v říjnu byla ambasadorkou Spotify playlistu Equal a její fotografie se objevila na newyorském Time Square.

Epizoda 2061. únor 2023 04:01

50 nejlepších českých alb historie podle Expres FM: 46. Role - Rána

Jeden z nejvýraznějších debutů za poslední roky. Pražská kytarová kapela se zničehonic zjevila s albem, které se v mnohém stalo výpovědí její generace. Role po mnoha letech, kdy na české indie scéně dominovala angličtina, přišli s českými texty a znělo to skvěle a přirozeně. Ovlivnili tím i kapely, které přišly po nich, jako Dukla nebo Good Night Only.