Host ve studiu
9. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Festival Theatrum Kuks propojuje pomyslným mostem unikátní historické barokní umění se současností

Na Kuks prý letos přiletí andělé. Budete si moci jako každý rok na konci prázdnin prožít pět dní naplněných barokním uměním v tomto jedinečném a kouzelném prostředí kolem kukského Hospitalu. Na 22. ročník festivalu Theatrum Kuks, který se uskuteční od 23. do 27. srpna, vás zve ředitelka festivalu Kateřina Bohadlová.

10:56

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 10:54

„Porodní dědek“ Petr Novotný si k narozeninám nadělil forrestgumpovskou bonboniéru. Své debutové CD

Jsou muzikanti, kteří na pódiích stojí za zády hvězd, ovšem bez jejich černé práce by často frontman ztratil lesk. Jejich jména rychle zapomenete, v anketách nebodují, a přitom mohou být stejně zajímaví jako ti slavní. To je i případ baskytaristy kapely Žalman & spol. Petra Novotného, který se často podepisuje jako Petr Novotný Nebavič. Aby si ho lidé nepletli s Petrem Novotným, bavičem.

Včera 10:45

Mladá kapela 2in2out s hradeckou saxofonistkou Nelou Dusovou zahájí festival Jazz Goes To Town

V říjnu nás v Hradci Králové čeká další ročník hudebního festivalu Jazz Goes To Town, který letos zahájí kapela 2in2out. Tu vede výborná hradecká saxofonistka Nela Dusová, spoluzakladatelem skupiny je i kytarista Jan Lacina. Oba nás přišli nejen pozvat na jejich hradecký festivalový koncert 10. října, ale také trošku představit samotnou kapelu.

Před čtyřmi dny 13:15

Malíř experimentující s materiálem. Betony Pavla Duška oživují ulice: Ale je to normální guerilla

Naším hostem je výtvarník Pavel Dušek, umělec původem z Hradce Králové, držitel Ceny kritiky za mladou tvorbu. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malířství pod vedením Michaela Rittsteina.

Před pěti dny 12:06

Z Olešnice do Liverpoolu pro titul mistryň světa! Mažoretky dovezly na Královéhradecko zlato a bronz

Dnes si povídáme o mažoretkovém sportu s mažoretkami z Olešnice na Královéhradecku. Ty nedávno přivezly zlatou a bronzovou medaili z mistrovství světa, které se konalo v Liverpoolu. Ale medailí nám na stole ve studiu přistálo mnohem víc a taky spousta pohárů.

Před šesti dny 11:21

Splněný sen! Jakub Chaloupský z Hradce Králové je juniorským mistrem světa v orientačním běhu

Naším hostem je Jakub Chaloupský, juniorský mistr světa v orientačním běhu. Dvacetiletý reprezentant z Hradce Králové má za sebou už mnoho úspěchů, mimo jiné několik titulů z mistrovství republiky. A před prázdninami bylo juniorské mistrovství světa jeho hlavním cílem tohoto roku.

Před týdnem 11:15

První virtuální pitevní stůl u nás si nadělila SOŠ veterinární v Hradci Králové ke 100. narozeninám!

Ve vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové vítáme hosty ze Střední odborné školy veterinární v Hradci Králové. Paní ředitelku Hanu Rubáčkovou a studentku čtvrtého ročníku Annu Soudkovou. Škola totiž letos v září oslaví 100 let od svého založení. A povídat si budeme o historii, současnosti a určitě i plánech do budoucna.

Před týdnem 10:59

Den bez aut! V pátek 22. září bude pro osobní automobily uzavřena Gočárova třída v Hradci Králové

Dnes pro vás máme povídání bez vůně benzínu a burácení motorů. Protože se zaměříme na kampaň Evropského týdne mobility, která v našem regionu začala. A tak trochu by se dalo říct, že máme týden a půl mobility s opravdu velmi bohatým programem. Za organizátory vám vše přiblíží Jana Svobodová z Odboru rozvoje města Magistrátu Hradce Králové.

Před týdnem 05:42

Manželé Slaninovi a jejich životní dobrodružství. Pořídili si chátrající barokní zámek v Hořiněvsi

Za rekonstrukci střechy zámku v Hořiněvsi na Královéhradecku získali majitelé této chráněné stavby manžele Slaninovi cenu Hereditas obligat neboli Dědictví zavazuje. Markéta Slaninová nám o radostech a starostech života na zámku přišla povědět do studia Českého rozhlasu Hradec Králové.

Před týdnem 11:53

Manželé Lucie a Lukáš Zemanovi fotí divočinu: O tom, kam vyrazíme, rozhodují samotná zvířata

Cestovatelé, manželé Lucie a Lukáš Zemanovi, jezdí do divočiny fotit divoká zvířata. Lukáš je držitelem prestižního ocenění Czech Press Photo a Lucie je biochemička, doktorka přírodních věd, zajímavá manželská kombinace. Jak se tedy na svých cestách doplňují?

Před týdnem 10:27

Chopím se velení velkých akcí. Věřím, že v kraji bude ještě bezpečněji, říká nový policejní ředitel

Naším hostem ve studiu je dnes plk. Petr Sehnoutka, nový ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. A společně se podíváme na úspěchy i neúspěchy policistů, jejich vize a plány do budoucna.