Host Dopoledního expresu
17. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Festival Divadelní zahrada aneb Každý den s divadlem

Osmý ročník Divadelní zahrady se koná od 21. srpna do 26. srpna. V areálu rozhlasové zahrady uvidíte každý den jedno představení ústeckého Činoherního studia. Na co se budete moci v příštím týdnu těšit? To přibližuje mluvčí Činoherního studia v Ústí nad Labem Petr Kuneš.

15:58

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Každý všední den jsou u nás ve studiu zajímaví hosté na aktuální téma. Přinášíme finanční, energetické, zdravotní či sociální poradenství, ale také setkání s populárními severočeskými osobnostmi a odborníky z nejrůznějších oborů. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá.

Web

Dnes 19:03

Nová zelená úsporám: podmínky pro čerpání dotace očima odborníka

S ředitelem metodického odboru Svazu českých a moravských bytových družstev Martinem Hanákem si povídáme o dotačním programu Nová zelená úsporám.

Před třemi dny 17:19

Učitel technologie přípravy pokrmů o zeleninové kuchyni

Naším hostem je tentokrát Roman Sejval, učitel technologie přípravy pokrmů ze Soukromé hotelové školy Bukaschool v Mostě. Povídáme si s ním o zelenině v kuchyni a na talíři.

Před čtyřmi dny 15:48

Houbařská poradna s Jiřím Rothem

Nastal čas houbaření. Proto jsme si do studia pozvali znalce hub Jiřího Rotha, aby nám poradil, kde jsou u nás na severu Čech zajímavá houbařská místa a podělil se s námi o své oblíbené houbařské recepty.

Před pěti dny 19:57

O správném třídění odpadu s mluvčí společnosti EKO-KOM

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před šesti dny 18:06

O vodě a vodárenské síti se zástupci SčVK a SVS

Našimi hosty ve vysílání tentokrát jsou Iveta Kardianová, ředitelka komunikace a marketingu společnosti Severočeské vodovody a kanalizace a Mario Böhme, mluvčí Severočeské vodárenské společnosti.

Před týdnem 15:39

Rozvodů v seniorském věku přibývá, upozorňuje psycholožka

Rozvádí se 45 až 50 procent manželství a častěji se rozvody vyskytují i v déletrvajících manželstvích, v seniorském věku. Jaké mohou být příčiny, jak se to dotýká i širší rodiny a co se s tím dá dělat? O tom si budeme povídat s psycholožkou Zuzanou Hrochovou. Moderuje Slávka Brádlová.

Před týdnem 16:34

Petr Šimáček: vzpomínání na čtvrtstoletí v rozhlase

Petr Šimáček, kdysi rozhlasák tělem i duší, dnes už jen srdcem, vzpomíná na 25 let rozhlasové práce.

Před týdnem 18:03

O životním prostředí Ústeckého kraje s náměstkyní hejtmana Lubomírou Mejstříkovou

O životním prostředí Ústeckého kraje si dnes povídáme s náměstkyní hejtmana Lubomírou Mejstříkovou.

Před týdnem 21:15

Podvody na internetu očima kriminalisty

Naším hostem je vrchní komisař Lukáš Rössler z Odboru analytiky a kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Povídáme si s ním o podvodech a bezpečném pohybu na internetu.

Před týdnem 20:32

Zahrádkářská poradna: podzimní sklizeň

S Liborem Kuntem, ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské v Děčíně Libverdě, si dnes povídáme o sklizni za zahradě a také o zahradnické výstavě Libverda 2023.