Kavárna
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Festival Art Salon Piano přináší kulturní zážitky do českobudějovického Piana

Manželé Jitka a Jan Páleníčkovi organizují v Českých Budějovicích už třetím rokem festival Art Salon Piano. Ten se koná ve foyer byznys centra Piano a nabízí několik kulturně společenských večerů.

21:50

Kavárna

Vydává: Český rozhlas

Kulturní magazín z jižních Čech. Reportáže z akcí, recenze i pozvánky.

Web

Před týdnem 20:31

Ohlédnutí za létem a pozvánka na novou sezónu s ředitelem Jihočeského divadla Lukášem Průdkem

Hostem kulturního magazínu Kavárna je ředitel Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Lukáš Průdek. Ohlédne se za letní sezónou, kdy soubory hrály nejen před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, ale také na dalších místech jižních Čech.

Před 3 týdny 16:30

Festival Musica ad confluentem přináší do Českých Budějovic starou hudbu

Už popáté se v Českých Budějovicích uskuteční festival staré hudby. Jmenuje se Musica ad confluentem neboli Hudba na soutoku. Letošní ročník začíná ve středu 7. září a nabídne sedm koncertů.

14. srpen 2022 18:04

Po stopách legendárního nepolapitelného převaděče Josefa Hasila

V okolí zaniklé šumavské vesnice Kamenná Hlava se odehrává část románu Návrat Krále Šumavy. Autor David Jan Žák v něm vypráví příběh legendárního nepolapitelného převaděče Josefa Hasila, který koncem 40. a začátkem 50. let minulého století převáděl za hranice lidi nepohodlné nastupujícímu komunistickému režimu.

7. srpen 2022 19:33

Ty nervy stály za to, říká Ondřej Trojan, díky kterému opět Slavonice ožily filmem a hudbou

Už podeváté se v jihočeských Slavonicích koná filmový a hudební festival. Zakladatelem a ředitelem Slavonice Festu je režisér Ondřej Trojan, mluvčí Barbara Trojanová. Ona přiznávají, že po dvou letech poznamenaných pandemií koronaviru zažívá akce restart.

31. červenec 2022 16:54

Lepší zvuk, nové bistro, filmy za 50 korun. Budějovický letňák láká, i když nemůže uvádět novinky

Teplý večer a dobrý film s hvězdami nad hlavou. Fenomén letních kin se v posledních letech znovu probouzí a nejlíp se daří těm skutečně tradičním v oldies duchu. Velký zájem budí například Háječek v Českých Budějovicích.

24. červenec 2022 19:53

Na nákladovém nádraží bude Divadlo Continuo hledat odpověď na otázky o současném světě

Každé léto se stovky diváků vydávají na jedinečné putování za příběhem s divadlem Continuo. Vždy se odehrává na jiném místě a otevírá témata z nedávné minulosti, nebo žhavé současnosti. Po opuštěné cihelně, vodárně, železniční trati nebo břehu rybníka si divadlo Continuo s několika dalšími performery, tanečníky, výtvarníky a akrobaty vybralo jako jeviště nákladové nádraží.

17. červenec 2022 16:10

Ocelový kůň, obří spermie, zrcadlový leknín. Umění ve městě opět baví turisty i místní na jihu Čech

Náměstí, ulice a další veřejná prostranství na jihu Čech zpestřují v létě už řadu let originální skulptury. Díla jsou součástí festivalu Umění ve městě, který pořádá českobudějovický sochař Michal Trpák. Letos vybral umělcům téma Fauna a flóra.

10. červenec 2022 19:51

Souzněním hoboje a harfy začne festival klasické hudby Třeboňská nocturna

Už řadu let patří k letní kulturní nabídce na jihu Čech festival klasické hudby Třeboňská nocturna. Ten od založení vedl Miloš Končický, loni se ředitelkou akce stala jeho dcera Irma Mrázková. Letošní ročník rozezní centrum lázeňského města od 12. do 16. července.

3. červenec 2022 16:51

Jihočeská filharmonie vystoupí v létě na mnoha akcích, včetně vlastního festivalu

Léto znamená pro řadu lidí volno a prázdniny, ale Jihočeské filharmonie se to netýká. Už řadu let vystupuje na mnoha akcích, kromě toho založila svůj vlastní festival, v jehož názvu se nyní objevuje jméno Emy Destinnové.