3. červen 2022

Poslechněte si podcast: Fenomén Lysá hora. Pavla Zemaníková věnovala královně Beskyd knihu

Pavla Zemaníková zná důvěrně pocit, který prožívá každý, kdo si sáhne na vrcholový obelisk nejvyšší hory moravskoslezských Beskyd. Této královně teď dokonce věnovala knihu, kterou pojmenovala příznačně Fenomén Lysá hora.

21:11

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Dnes 20:34

Optimistka, pro kterou nic není problém. Setkání s Marcelou Špakovou

Marcela Špaková se stará o své dvě dospělé hendikepované děti a k tomu o další čtyři, které má spolu se svým partnerem v pěstounské péči. Navzdory jejich těžkému postižení s nimi vyrážejí na výlety a nevynechají jediný koncert jejich oblíbené kapely. Jak to dělá, že je stále tak pozitivně naladěná?

Před dvěma dny 20:37

Putování za vodou. Povídání o vodě s Markem Síbrtem

Povídání o vodě s Markem Síbrtem, autorem knihy Putování za vodou a současně mluvčím vodárenské společnosti. Rozhovor je o vodních tajemstvích, o vodě v krajině, zásahu člověka do plynutí řek, o blahobytu i nedostatku.

Před čtyřmi dny 20:27

Splnil si svůj klukovský sen. Martin Ptáček s bagrem umí, co jen málokdo

Martin Ptáček pochází z Valašska a se svým bagrem dokáže různé kousky, je specialistou na demoliční práce. Dokáže se pohybovat ve výškách i těsných prostorách a stavby rozebírat zevnitř.

Před týdnem 21:42

Jak probíhá natáčení kulinářské reality show? Setkání s Markétou Tomáškovou

Markéta Tomášková z Ostravy-Staré Bělé byla mezi 12 účastníky reality show Peče celá země, kterou na jaře vysílala Česká televize. V rozhovoru prozradila, jak natáčení probíhalo i co peče nejraději.

Před týdnem 21:04

Ajťák, pilot, ochotník a mistr světa. To vše je Lukáš Adámek

Lukáš Adámek je profesí IT specialista, současně je mistrem světa v počítačové textové úpravě, zapáleným ochotnickým hercem a pilotem letadla. Rozhovor je o všech svých profesních i volnočasových zájmech.

Před týdnem 21:02

Co je smyslem sportu, při kterém se předvádějí svaly? Ptali jsme se hasiče a kulturisty Jana Garaye

Povoláním hasič a koníčkem kulturista Jan Garay. Spolu se svými svěřenci přivezl z evropského šampionátu ve Francii tři tituly vicemistra a dvě bronzové medaile.

Před 2 týdny 21:57

Výtvarnice Mariana Ryšavá od narození syna věnuje svou tvorbu výhradně dětem

Fotografka a výtvarnice Mariana Ryšavá je také matkou pětiletého autistického syna, se kterým komunikuje i pomocí speciálních kartiček. Proč svou tvorbu věnuje od narození syna výhradně dětem? A o čem je její román z Valašska?

Před 2 týdny 21:10

Tlumočnice Sabina Širokovská zúročuje studium cizích jazyků v Evropské komisi

Sabina Širokovská pochází z Hlučínska. Kus života ale strávila ve Finsku a v Belgii, kde také zúročuje své studium cizích jazyků, protože je tlumočnicí v Evropské komisi.

Před 2 týdny 21:13

Mozek jako vesmír se spoustou tajemství. Setkání s neurologem Ondřejem Volným

S Ondřejem Volným poodhalíme tajemství lidského mozku. Je totiž neurologem, a to velmi úspěšným. O mozku vypráví jako o vesmíru a přiznává, že většinu toho, co tato část lidského těla umí, vědci ještě ani nevědí. Ptali jsme se ho i na zkoumání intuice, na důsledky nedostatku spánku i halucinace.

Před 3 týdny 23:06

Malé ohlédnutí u příležitosti životního jubilea. Setkání s Evou Dřízgovou-Jirušovou

Hostem je operní pěvkyně a pedagožka Eva Dřízgová-Jirušová. V ostravském operním souboru je tato držitelka mnoha ocenění, včetně dvou cen Thálie, už od roku 1985. Zveme vás k poslechu malého ohlédnutí za dosavadní kariérou u příležitosti jejího životního jubilea.