Zprávy z Vysočiny
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Fandí britský velvyslanec v Čechách spíš fotbalové Spartě, nebo Slávii? Prozradil to v Jihlavě

Britský velvyslanec v České republice Matthew Field navštívil Jihlavu. Během prohlídky města zavítal také na gymnázium, kde besedoval se studenty. Sám se předvedl jako velmi dobrý žák, když ukázal, jak umí česky.

01:59

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 03:19

Vysočina je na hranici epidemie, strmě roste počet případů chřipky, RS virů, ale také covidu

Na Vysočině roste počet lidí s respiračními onemocněními. Vyplývá to z dat Krajské hygienické stanice.

Včera 02:19

Končí poslední opravy silnic na Vysočině. Letos bylo objížděk víc

Letošní sezóna oprav byla pro krajské cestáře jedna z nejintenzivnějších. Oproti loňskému roku opravovali o skoro polovinu víc silnic.

Včera 01:57

Se stavbou hnízda jiřičkám v Okříškách pomáhají technické služby

Na zdravotním středisku v Okříškách vzniká pomyslné sídliště jiřiček. Městys na Třebíčsku jim tam staví nové ubikace. Hnízda, které si připravili sami ptáci, totiž opakovaně splachuje voda.

Včera 02:13

Domácnosti i velkovýrobci začínají péct cukroví na Vánoce

Cukráři i domácnosti se začínají chystat na Vánoce. Někdo stále preferuje domácí přípravu sladkostí na adventní tabuli, měsíc před svátky už ale mají většinu objednávek pohromadě i profesionální cukráři.

Před dvěma dny 02:03

Zůstanou zavřené nebo omezí svůj provoz- víc než polovina škol na Vysočině bude dnes stávkovat

Stovky škol a školek po celé republice se zapojí do dnešní stávky, organizované odbory. Některé zůstanou 27. listopadu úplně uzavřené, jiné budou fungovat jen v omezeném provozu.

Před třemi dny 01:41

Na Vysočině vzniká druhý areál pevných kontrol pro orientační běžce

K patě torza rozhledny nebo k bývalé středověké šachtě, všude tam zavede lidi nový sportovní areál v okolí Jihlavy. Na vrchu Šacberk vzniká areál pevných kontrol pro orientační běžce.

Před čtyřmi dny 02:11

Světelná brána pro vánoční focení i velké vyhlídkové kolo. Výzdoba v Jindřichově Hradci bude bohatší

Adventní výzdoba v Jindřichově Hradci se letos rozšíří o několik nových prvků. Jedním z nich je tematický fotopoint, tedy místo, kde se lidé můžou vyfotit. Má podobu světelné brány, která svým obloukem překlene i větší skupinu lidí.

Před čtyřmi dny 03:43

Protest lékařů by mohl omezit i fungování nemocnic na Vysočině

Lékařská péče v nemocnicích se nejenom na Vysočině ocitne během prosince v útlumu. Je to kvůli protestu lékařů, kteří hromadně vypovídají přesčasové práce.

Před pěti dny 02:07

Advent na Vysočině na bruslích – kluziště připravuje Jihlava, Žďár nad Sázavou i Polná

Bruslařský ovál bude letos znovu dominantou adventu na Masarykově náměstí v Jihlavě. Tentokrát ale nebude jediným místem, kde bude možné v centru bruslit. Druhé kluziště už dělníci staví na parkánu vedle Brány Matky Boží. To bude mít speciální umělý povrch.

Před šesti dny 02:30

Střední školy na Vysočině reagují na poptávku budoucích studentů, otevřou nová lycea

Mají být na půl cesty mezi gymnáziem a odbornou školou - Vysočina od příštího školního roku začne s prvními lycei. Naopak třeba tříd pro kuchaře a číšníky bude méně.