KOLO na KOLO
23. květen 2020

Poslechněte si podcast: Kolo na Kolo - představení

Kolo na Kolo - (nejen) o formuli 1 v poutavém a unikátním podání

02:01

KOLO na KOLO

Vydává: O formulích a závodech už 25 let

Podcast Kolo na Kolo! Komentátor formule 1 Tomáš Richtr se svými kolegy a hosty o všem důležitém, co se ve světě F1 právě děje. Speciálním pořadem je "InstaPokec" po skončení velké ceny F1

Web

Včera 25:45

Tomáš Richtr po 16 letech komentování: Rád bych, aby formule 1 spojovala. Ne naopak

Rozhovor komentátora Formule 1 Tomáše Richtra po skončení Velké ceny Abú Dhabi 2023 v pondělí ráno na EXPRES FM rádu s Milošem Pokorným, kde poprvé veřejně potvrdil, že po 16 letech už v roli hlavního komentátora televizních přenosů formule 1 nebude pokračovat. V rozhovoru se dotkli mj. následujících témat: Vůbec první oficiální oznámení o odstoupení z role hlavního komentátora televizních přenosů Formule 1 Kdo může za to, že formuli 1 vůbec komentuji? Co vedlo k tomu, že se nekomenujte z okruhu, ale ze studia, a co je lepší? Proč se nepřipravuji, a tvrdit, že je to nezodpovědnost, je nesmysl Proč bude KOLO na KOLO o hodně lepší než doteď Pocta traťákům, duši motorsportu Jak se komentovalo, když nebyly žádné internety, žádné časomíry? Počítal jsem s tím, že mě vyhodí hned po prvním závodě V čem je Max Verstappen ve své výjimečnosti jiný než jiní výjimeční? Syrovost dominance versus kouzlo rekordů Kdo může porazit Maxe Verstappena? Jaký je nejlepší věk pro pilota F1? Užije rozhovor a fanděte formuli 1!

Před týdnem 41:57

InstaPokec z Abú Dhabi: Jak bitvu Ferrari a Mercedesu rozhodlo 1,1 sekundy

Jak boj mezi Mercedesem a Ferrari o vice-TITUL mistra světa rozhodlo 1,1 sekundy? Mnoho, mnoho faktorů... Nebodoval Carlos Sainz a příčiny toho se vztahují už k pátečním tréninkům. Sergio Pérez dostal časovou penalizaci pěti sekund, která mohla za to, že se takový boj o vice-TITUL opět rozhodoval v posledním kole poslední velké ceny sezony! A jaké v tom byly taktiky a chytrá myšlení pilotů, to je přesně to, pro co milujeme formuli 1. V bonusové části exkluzivně pro předplatitele multimagu KOLO na KOLO vzdáváme hold šéfovi Toro Rosso a AlphaTauri Franzu Tostovi a vyprávíme o tom, jak on vidí ideální přípravu pilota F1 na to stát se tím, kdo může bojovat o vítězství ve velkých cenách F1 a o titul. A Tomáš Richtr oznámil, že po šestnácti letech opouští roli hlavního televizního komentátora přenosů FORMULE 1. Vysvětluje proč, a jaké z toho plynou benefity pro předplatitele KOLO na KOLO.

Před týdnem 56:14

Cílová vlajka: Co jinde o Las Vegas F1 neuslyšíš

Las Vegas dojelo do cíle, a tak máváme Cílovou vlajkou. Je to pilotní díl nového pořadu multimagu KOLO na KOLO. Toto je audio verze videa, které si můžeš prohlédnout na YouTube KOLO na KOLO. Cílová vlajka uzavírá naše povídání a reflektování uplynulého víkendu. Máš chuť na uvolněné popovídání (zdaleka nejen) o F1 v Las Vegas a hodinku času? Pak si budeš chtít pustit pilotní epizodu pořadu Cílová vlajka multimagu KOLO NA KOLO. Zatímco podcast InstaPokec spíše analyticky reflektuje uplynulou velkou cenu na základě zákulisních informací, datových analýz a vyjádření jezdců a manažerů (a je tak zaměřen spíše na jádrové fandy F1), Cílová vlajka je opakem: chceme se především pobavit. A protože jsme věrni našemu mottu "Jedna vášeň, společný zážitek", chceme si toto povídání užít s různými zajímavými lidmi a společně s nimi překonávat hranice toho, o čem si lze popovídat v komunitě lidí, kteří mají F1 rádi ! Pilotní epizoda z Las Vegas současně nabízí představu, na co se můžeš těšit v sezoně 2024. V každé epizodě bude zástupce fanoušků - zájemci o účast ři natáčení se mohou hlásit na našem instagramu KOLO na KOLO. Do pilotní epizody přijal pozvání autor jedno z nejlepších podcastů Stopáž Honza Kordovský, sám velký fanoušek a - jak vidno - i velký znalec F1. Moderátor a parťák během tour KOLO na KOLO OKOLO Česka, jeden z dvojice SALÁM A ŠÍMA, Petr Šimek. Sám moderátor a spolukomentátor Velké ceny Las Vegas na Sport2, Jiří Šlégl. A fanoušky zastupovala Eva alias Lady Lutra. Díky!

Před 2 týdny 38:33

InstaPokec z Las Vegas: Co chybělo Ferrari k triumfálnímu vítězství

Velkým zadostiučiněním byla Velké cena Las Vegas, která nabídla vrušující podívanou až do posledního kola. Několikrát došlo ke změně na čele a i když Ferrari předjelo Red Bull třikrát, stejně nevyhrálo. Proč? A jak to vítězství bylo ve skutečnosti blízko? Jaké faktory měly vliv na to, že bylo Ferrari tak oslnivě rychlé? V bonusové části podcastu (HeroHero.co/KOLOnaKOLO) rozebíráme, jaké šance má Ferrari na kompenzace za rozbité auta v úvodu prvního tréninku a současně fanoušci na nějaké odškodnění za to, že v pátek neviděli prakticky nic, ačkoli si zaplatili vstupenky v cenách desítek i stovek tisíc korun.

Před 2 týdny 20:00

Bonus: Hodnotíme potenciál McLarenu trápit Red Bull v příští sezoně

Jak moc byl McLaren blízko Red Bullu nejen v Brazílii, ale jak může být na začátku nové sezony 2024? V bonousové části podcastu KOLO na KOLO jsme rozebírali právě to. Nejen ve vztahu k tomu, co se odehrálo v Sao Paulu, ale hlavně: co se může stát příští rok. Mezitím bylo rozhodnuto negativně o snaze týmu Haas zvrátit výsledky GP USA (!). V bonusové části podcastu pro předplatitele multimagu KOLO na KOLO jsme rozebírali okolnosti, proč Haas neměl objektivně vůbec šanci na úspěch.

6. listopad 2023 39:25

InstaPokec ze São Paula: Čím to, že se Aston Martin zázračně zvedl?

Epickou bitvu o třetí místo mezi Fernandem Alonsem a Sergiem Pérezem ve Velké ceně São Paula oslavuje celý formulový svět. Čím to, že se povedlo se Astonu najednou takhle zvednout? Co závod v Brazílii vypovídá o dalších šancích Mercedesu a Ferrari? Proč Oscar Piastri najednou výkonnostně nestačí na Landa Norrise? A je důvod se těšit na Las Vegas?! V bonusové části (dostupné na https://herohero.co/kolonakolo) rozebíráme, jak moc je McLaren blízko Red Bullu nejen v Brazílii, ale jak může být na začátku nové sezony? A přibližujeme okolnosti, ve kterých se Haas snaží ještě změnit výsledky Velké ceny USA! Nejnovější podcast z brazilského São Paula!

31. říjen 2023 40:11

InstaPokec z Mexika: Volný pád týmu Aston Martin

Jaké výjimečnosti spojené pouze s mimořádnou nadmořskou výškou Mexico City měly vliv na výsledky v kvalifikaci i závodě? Jak správně chápat melu v první zatáčce, kde vypadl domácí hrdina Sergio Pérez, a proč - ačkoli to bylo posouzeno jako závodní incident - je to právě Pérez, kdo by si měl sypat popel na hlavu? Z jakého důvodu Ferrari na to, až Mercedesu zvadnou žluté pneu, čeká dodnes? Neměli jsme už jinou možnost, než začít peskovat Haas a Günthera Steinera. Vrátil se nejen Daniel Ricciardo pilot, ale také Daniel Ricciardo člověk. Jak je to myšleno? A v čem zajel Lando Norris svůj životní výkon? V bonusové části podcastu pro předplatitele herohero.co/KOLOnaKOLO rozebíráme okolnosti, za kterých by Fernando Alonso (ne)přišel do Red Bullu. Proč si někteří novináři počínají nezodpovědně a jaký kolaps se to odehrává v týmu Aston Martin?! Nejnovější InstaPokec z Mexico City!

24. říjen 2023 38:28

InstaPokec z Austinu: Texaské rodeo mezi strategiemi

Celá verze na herohero.co/kolonakolo. Piloti F1 se sami vyjádřili v tom smyslu, že nejvíc je baví, když závod balancuje mezi strategiemi. Stalo se tak po katarské velké ceně, ve které byly kvůli okolnostem nařízeny maximální počty kol na každou sadu pneumatik. Závod se tak stal velice předvídatelným na pitstopy. Ale ne tak v americkém Austinu. Tam to bylo naopak - balancování mezi taktikou jedné a dvou zastávek v boxech. Nakonec bylo zřejmé, která strategie je ta správná. To ale až v cíli závodu. Prostě po bitvě je každý generál. Nová epizoda z Austinu nechá nahlédnout do taje strategických voleb a problémům s brzdami Maxe Versatappena. Bonusová část, která je dostupná pouze předplatitelům magazínu KOLO na KOLO (na herohero.co/kolonakolo) pak do hloubky řeší příčiny diskvalifikace Lewise Hamiltona a Charlese Leclerca. Proč se vůbec tloušťka podlahové desky měří a kdy to začalo (už hodně dávno). Nahlížíme také na další nedávné diskvalifikace ze závodu a vysvětlujeme, proč to jinak než diskvalifikací nejde.

21. říjen 2023 33:58

Dokážou komisaři F1 při rozhodování nepodléhat vlastním emocím?

Každý dělá chyby. I pilot F1. Ale za co by chybující pilot měl pykat? Za svou chybu, nebo i za to, co svou chybou způsobil? A pokud má pykat jen za svou chybu, je vůbec reálné, aby 'soudci' (sportovní komisaři) následky ignorovali? A co když je stejný trest pro jednoho tvrdší, než pro druhého? Hledáme řešení v nejnovější debatě magazínu KOLO na KOLO. Diskutují komentátor F1 Tomáš Richtr a redaktoři magazínu KOLO na KOLO Josef Nekvinda a Petr Horák. Jde o audio verzi videocastu - video je možné zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=lMp5d1RjlLU

16. říjen 2023 25:43

To nejzajímavější o nové knize šéfa týmu F1 Haas Günthera Steinera

S recenzí na nejnovější a velmi očekávanou knihu jsme se takříkajíc nes*ali. Ostatně jak jinak, když jde o knihu současného šéfa týmu Haas Güntehra Steinera?! On se ve své knize nes*al vůbec s ničím, for Christ's sake! Neotřelý autor, neotřelá kniha, neotřelá recenze. Přesně v duchu jejío autora. ⁣ Nad knihou se potkali komentátor F1 Tomáš Richtr, moderátor Petr Šimek a šéf publicistiky CNN Prima News Jakub Kvasnička. Podcast je audio verzí videa, které je dostupné na YouTube KOLO na KOLO: https://www.youtube.com/watch?v=Ju2ztAjNq10