Časoprostor
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Exploze sovětské rakety zabila 48 lidí

179 tun kapalného kyslíku a 73 tun petroleje proměnilo odpalovací komplex v roztavené ruiny. Raketa Vostok-2M se chystala vypustit novou špionážní družici nazvanou Tselina-D. Až tři roky poté, co došlo k explozi, Sověti přiznali, že tento "tajný" kosmodrom existuje. V utajování smrtelného výbuchu pokračovali až do roku 1989.

06:34

Časoprostor

Vydává: YtaX10 | Svět2000

Fakta, šílené výzkumy, záhady i nevyřešené případy. Děsivá místa a podivné zprávy podložené svědectvím a důkazy. To vše a další naleznete na mém podcastu....

Web

Před dvěma dny 29:45

„Studna do pekla,“ pozůstatek hazardní hry lidské rasy. Nejhlubší sovětský vrt má neuvěřitelných 12 km do středu Země, co tam vědci našli?

Nyní uzavřený a utěsněný vrt kovovou deskou, je pozůstatkem zapomenuté hazardní hry lidské rasy, namířené nikoli ke hvězdám, ale do hlubin Země.

Před dvěma dny 10:58

Pozorování UFO, která zahájila mytologii „Muži v černém“

Ve všech svých různých inkarnacích mají Muži v černém (MIB) obvykle jeden hlavní účel: umlčet svědky podivných, paranormálních jevů. Téměř vždy nosí černé obleky a klobouky. Na očích mají tmavé sluneční brýle, řídí černá auta a přijíždějí ve skupinách po dvou nebo po třech. Někteří je popisují jako agenty FBI, zatímco jiní si pamatují, že MIB mají zvláštní vzhled, někdy s nadpřirozenými rysy, jako jsou zářící oči a zvláštní bílá pleť.

Před dvěma dny 06:07

Čína aktivně vyzvala Spojené státy v soutěži o průzkum vesmíru a zdá se, že zatím stále vítězí

Čína bude jedinou zemí, která bude provozovat vlastní vesmírnou stanici, čímž přispěje k jejím nejnovějším úspěchům ve vesmíru. Konkrétně se jim už podařilo přistát s aparátem na Marsu a také na odvrácené straně Měsíce, a to už v roce 2019! 

Před pěti dny 07:42

Americké letectvo zahájilo přísně tajné vyšetřování bizarních tvrzení, že mimozemšťan podával svědkovi palačinky k snídani poté, co přistál se svým létajícím talířem na dvorku farmáře, odhalil dokumen

Překvapivé je, že tento případ byl dokonce "Projektem Blue Book" a samotné palačinky byly odeslány k analýze.

Před týdnem 10:15

Jak těžké je vytvořit atomovou bombu?

Významné překážky související se vším. Od obohacování materiálu, přes vybudování detonačního zařízení, až po dodání konvenčních střel, které unesou extra váhu jaderné hlavice.

Před týdnem 03:37

Vědci věří, že mimozemšťané navázali kontakt poté, co "podivný" objekt vyslal k Zemi signál

Astrofyzička a její tým spatřili záhadný objekt, který vysílal opakované rádiové signály každých 18 minut a domnívají se, že možná našli důkaz mimozemského života.

Před 2 týdny 11:40

Čínský satelit sbírá informace pro útok hypersonickými raketami ve stylu Pearl Harboru pomocí zelených laserů, tvrdí odborníci

.Teleskop Subaru zachytil neobvyklé zářící lasery na obloze nad Havají

Před 3 týdny 09:28

Na Měsíci byla objevena 4 miliardy let stará hornina ze Země: Co na to říkají teoretici?

Vědci dlouho věřili, že Měsíc vznikl z trosek, které za sebou zanechaly po srážce planety velikosti Marsu zvané Theia se Zemí. Tento objev má ale mimořádný háček.

Před 3 týdny 06:10

Lidé právě v poušti testovali nejpodivnější zbraňový nápad studené války: "Boží tyč"

„Boží tyče“ amerického letectva mohly zasáhnout silou jaderné zbraně bez spadu. Bohužel jsou budoucností válek součastnosti.