Dopolední Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Eva Vobrová propadla kouzlu textilních vláken. Tradičnímu řemeslu dává moderní tvář

Eva Vobrová před 15 lety začala pronikat do tajů tkaní a předení. Tradičnímu řemeslu dává moderní tvář. Stále zkouší něco nového a inspiraci hledá i v zahraničí. Pro zájemce potom pořádá kurzy. V jejím ateliéru v malebné zahradě v obci Březová – Oleško najdete historický stav i moderní kolovraty.

03:28

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Včera 03:30

Tomáš Barták dělal kočího císaři. Zahrál si s hvězdami světového filmu, na plátně je ale neviditelný

Mistr opratí Tomáš Barták vozil v kočáře císařovnu Sissi, herce Morgana Freemana i Orlanda Blooma. Téměř padesát let spolupracuje s filmovými štáby, cvičí a zajišťuje pro ně koně do reklam, pohádek i seriálů. Pracuje každý den v týdnu. Často vstává už ve dvě ráno, aby byl v šest hodin na place.

Před dvěma dny 03:04

Jaroslava Jenčíková hraje se studenty mladoboleslavské střední školy Na Karmeli divadlo už 40 let

Píše i básně a prózu. Svůj první soubor, který vznikl na této škole, pojmenovala Divadlo Poezie. Existuje dodnes, ale už dávno nehraje ve verších. Jeho členkami ještě stále jsou dvě dívky–ženy z původního souboru.

Před pěti dny 03:29

Když se z garáže stane muzeum. V osmdesáti letech Karel Petschke stále jezdí s veterány na závody

Karel Petschke měl vždy rád starožitnosti a auta, která měla styl. Netušil ale, že díky svému životnímu stylu bude mít na stáří doma v Horoměřicích doslova technické muzeum.

Před šesti dny 03:16

Zuzanu Wildmannovou péče o svého psa přivedla k práci fyzioterapie psů

Napadlo vás někdy, že i vaši čtyřnozí mazlíčci mohou mít bolesti v zádech, bolí je klouby nebo je trápí zablokovaná krční páteř? I zvířata občas potřebují rehabilitaci. Přesně to si uvědomila paní Zuzana Wildmannová a už 8 let působí také jako terapeut Dornovy metody pro zvířata. Založila si provozovnu Belgian Fox, kde se věnuje fyzioterapii, rehabilitaci a Dornově metodě psů a koní.

Před šesti dny 02:18

I ve velkém se dá vařit chutně a zdravě. Jan Mazaný vyhrál soutěž kuchařů ve veřejném stravování

Každý den vítá pacienty s úsměvem na tváři, bílém rondonu a vysoké kuchařské čepici. Na tom, aby pacientům i zaměstnancům chutnalo, si zakládá. A že se mu to daří, potvrdila i letošní soutěž kuchařů ve veřejném stravování, kterou vyhrál.

Před týdnem 03:16

Pouhé dva dny vystavený Říčanský poklad viděly stovky návštěvníků. Jak byl vlastně nalezen?

Unikátní poklad vystavilo Muzeum v Říčanech poprvé. 348 stříbrných grošů z doby Karla IV. a Václava IV. vidělo za pouhé dva dny několik set lidí z celé republiky. Říčanský poklad našel na začátku 90 let ve sklepě svého domu na Masarykově náměstí pan Jiří Škába. Protože ale tehdy netušil, co našel, nechal poklad doma. Pak onemocněl a až jeho syn Martin Škába odnesl nález v roce 2018 do muzea. V sklepě, zhruba 4 metry pod náměstím, s ním natáčela Soňa Jindrová.

Před týdnem 03:22

Borůvky, broučci nebo lesní zvěř. Kateřinu Kapustovou k výběru motivů na povlečení inspiruje příroda

Maminka dvou malých dětí je hlavou a srdcem tři roky fungujícího projektu, který nazvala Lesen. V mladoboleslavské Šicí dílně Fokus MB, sociální firmě, kde na vysoké profesionální úrovni pracují lidé se zdravotním znevýhodněním, nechává šít autorské povlečení s přírodními motivy.

Před týdnem 02:57

Vlastimil Bejbl je šťastný, když jeho plyšové hračky rozzáří dětské oči

Vlastimil Bejbl měl plyšáky rád už v dětství. Netušil ale, že z původní profese automechanika přejde na úspěšného výrobce plyšových hraček. Jeho benešovská firma The Bears letos opět potvrdila své schopnosti. Do České knihy rekordů byl opětovně zapsán jejich plyšový MAXI medvěd Maxmilián.

Před 2 týdny 03:32

Po konci aktivní kariéry nemohl Ivan Sova 10 let kolo ani vidět. Teď organizuje cyklistické závody

Přesně před padesáti lety se začal psát příběh dnes čáslavského cyklistického nadšence Ivana Sovy. Ze závodníka se postupem času stal trenér, rozhodčí a také organizátor závodů. Těch cyklokrosových i v případě horských kol. O tom všem si s ním povídal reportér Pavel Petr.