EquiRadio.cz
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Eva Sobotková: Dnes se více dbá na bezpečnost. Tehdy jsem to nevnímala

Ke koním se Eva Sobotková dostala až ve 13 letech, brzy jim však zcela propadla. V podcastu EquiRadia hovořila s Josefem Malinovským o zaměstnání na Mendelově univerzitě, spolupráci s brněnským výstavištěm i funkci stewarda na jezdeckých závodech.

32:51

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 31:22

Barbara Hassová: Začalo to koňmi od kolotočů. Poté otec vybudoval stáj

Jednou z klíčových postav Jezdeckého centra Zduchovice je Barbara Hassová. V podcastu EquiRadia s Josefem Malinovským hovořila nejen o akcích pořádaných v tomto areálu, ale také o chovu koní a jejím silném poutu k těmto ušlechtilým zvířatům.

Včera 06:37

Holka z chudých poměrů Mary King. Olympiádu si prožila šestkrát

Zajímavý příběh prožívá britská jezdkyně a šestinásobná účastnice olympijských her Mary King. Protloukala se všelijak, zažila těžké pády, ale dnes patří k legendám světové všestrannosti. O pádech a úrazech říká smířeně, že k tomuto sportu patří.

Před dvěma dny 21:57

Barbora Miksánková: Dostihy mi příliš chyběly. Je skvělé být zpátky

Bývalá překážková jezdkyně Barbora Miksánková Málková se v poslední době věnovala hlavně svému jezdeckému kroužku. Letos se na dostihovou scénu vrací jako asistentka Martiny Růžičkové. "Vždy se snažím myslet pozitivně," shrnuje své krédo v podcastu.

Před třemi dny 09:47

Drezura na OH? Bláznivý nápad, ale pojďme to zkusit, říká Vášáryová

Na červnové olympijské kvalifikaci skupiny C v drezuře by v Maďarsku nemělo chybět české družstvo. O jeho sestavení se snaží vedoucí reprezentace Hana Vášáryová. „Jen dát dohromady ten tým, je pro českou drezuru obrovský úspěch,“ uvedla v rozhovoru.

Před třemi dny 04:14

Count Me In má lví podíl na posunu Conora Swaila. Vznikl silný tandem

Irský jezdec Conor Swail se dal dohromady s hnědákem jménem Count Me In teprve v sezoně 2021 a vznikl hned velmi silný tandem. Ir patří do pětice nejlepších parkurových jezdců na světovém žebříčku a jeho spolupráce s talentovaným valachem funguje.

Před čtyřmi dny 04:32

Dinja van Liere má světový bronz v drezuře. Využívá reinigový trénink

V roce 2022 vybojovala při drezurním mistrovství světa v Herningu jednu z medailí Dinja van Liere. Nizozemská reprezentantka se tak dostala do nejužší špičky. Pomohla jí k tomu i poněkud netradiční tréninková spolupráce s reiningovou šampionkou.

Před týdnem 04:40

All In chtěl skákat výš a cválat rychleji, vzpomínal Peder Fredricson

Hvězdná parkurová dvojice All In a Peder Fredricson byla nejen při olympiádě v Tokiu pilířem švédského týmu. Valach All In spolu se Švédem nasbíral úctyhodnou kolekci trofejí v průběhu kariéry a stal se celebritou v reprezentaci i doma ve stáji.

Před týdnem 26:30

Kateřina Muchová: Láska k chlapci mě dovedla k mé životní klisně Freně

Společně s klisnou Frenou si Kateřina Muchová vyzkoušela nejen soutěže spřežení, ale také parkury či všestrannost a v minulosti zkusila i drezuru. V podcastu EquiRadia prozradila, že její sportovní příběh je srdeční záležitostí ovlivněný láskou.

Před týdnem 05:12

Tereza Svobodová je v Young Riders Academy. Máme hektický plán, uvedla

Parkurová jezdkyně Tereza Svobodová upěla ve výběru do Young Riders Academy 2023 a bude moci absolvovat edukativní program doplněný o tříměsíční trénink s některým špičkovým trenérem. Jak prozradila v rozhovoru, nyní ji čeká velmi rušné jaro.

Před týdnem 29:44

Tomáš Vraj: Hongkong se mi líbil, ale v Americe se chci posunout dál

Bývalý úspěšný žokej Tomáš Vraj působí už řadu let v zahraničí jako respektovaný pracovní jezdec. Po zkušenostech z Austrálie a Hongkongu se nyní chystá do Spojených států. V podcastu EquiRadia vypráví o svých dostihových zážitcích a dalších plánech.