4. květen 2022

Poslechněte si podcast: Eva Césarová: Psychedelický speciál 2: Ayahuasca

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou. Ve druhém díle nás čeká Ayahuasca neboli liána duše, přezdívaná také liána smrti nebo mrtvých je v současné době velmi populární šamanská halucinogenní rostlina, která se užívá za účelem osobnostního růstu anebo léčby drogových závislostí či duševních traumat a bolestí. 

41:27

REDLINE

Vydává: Kamila Paličková

Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.

Web

Před čtyřmi dny 42:17

Petr Brych: Když vidíš manželku v kritickém stavu, ptáš se, proč se to děje

V čem jej ovlivnilo seznámení s manželkou Blankou? Jaké měla jeho žena zdravotní trable? Naučil se píchat injekce? Jaká byla konečná diagnóza jeho ženy? Proč musela podstoupit další operace? Jaké je slyšet to, že jeho žena umírá? Kdo jí zachránil život? Jaká byla následné péče? Příběh Petra Brycha je plný vrcholů i propadů. Jde o příběh lásky, víry a šťastného konce. Ten se však dozvíte až v dalším díle našeho podcastu.

Před 3 týdny 42:25

Věra Komárová: Když je žena spokojená se svým ženstvím, je svět kolem ní v harmonii

Jak se cítí 117. nejvlivnější žena v České republice? V čem vnímá důležitost rtěnky? Co ji přivedlo k založení školy? Proč chtěla založit politickou stranu? Jak vzpomíná na období koronaviru? Jaký je rozdíl mezi mužskou a ženskou energií? Co je podle ní válečný zločin? Věra Komárová se umístila na 117. pozici žebříčku časopisu Forbes mezi nejvlivnějšími ženami v České republice. Je spolumajitelkou Dermacolu a během covidu se rozhodla založit školu Leonardo da Vinci Academy, která by měla připravit děti na novou dobu. 

18. květen 2022 46:22

Eva Césarová: Psychedelický speciál 3: Bufo, Iboga a Peyotl

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou. Třetí díl je zaměřený na nejsilnější psychedelikum Bufo Alvarius, při jehož užití vědomí opouští tělo, africkou Ibogu s mimořádným potenciálem pro léčbu závislostí a mexické kaktusy. 

20. duben 2022 44:05

Eva Césarová: Psychedelický speciál 1: Úvod do problematiky, Rapé, Sananga

Psychedelika mají nesmírný potenciál pro osobní rozvoj a poznání sebe sama za účelem zvýšení kvality života stejně jako léčení traumat, závislostí, depresí. Proto posloucháte první díl tří dílného speciálu věnovanému tématu psychelik a adiktoložkou Evou Césarovou. V prvním díle se zorientujeme v problematice psychedelických látek, širším problematika látek (medicín) užívaných přírodními národy a šamany jakými jsou Rapé, Sananga nebo Kambo. 1.

23. březen 2022 58:38

Marek Holeček: Nejhorší den v horách je lepší než nejlepší den v kanceláři

Marek Mára Holeček je jedním z nejúspěšnějších a nejzkušenějších horolezců současnosti. Jako první Čech v historii získal prestižní ocenění Zlatý cepín za prvovýstup alpským stylem jihozápadní stěnou 11. nejvyšší hory světa, tzv. G1.

9. březen 2022 44:03

Aneta Kožuszniková: Neexistují dva jedinci se stejnými symptomy autismu

Aneta Kožuszniková pracuje udržitelného natáčení na TV Nova. Když přijde domů, čeká ji srdeční záležitost: spolupráce s Národním ústavem pro autismus.

23. únor 2022 45:53

Tomáš Rychnovský: Z napětí ve svalech dokážu říct, co člověka trápí v hlavě

Tomáš Rychnovský je lékař - fyzioterapeut.

16. únor 2022 47:15

Alena Bendová: Máme vlastní protipytláckou hlídku, zaměstnáváme chlapy z místní komunity

Alena Bendová působí v organizaci Prales dětem. Jde o českou neziskovou organizaci, jejíž náplní je ochrana přírody na mezinárodní úrovni.

9. únor 2022 39:29

Ondřej Dostál: Celá covidová problematika je jen etuda v organizaci zdravotnictví

Ondřeje Dostála začala široká veřejnost vnímat zejména v diskuzích kolem covidové problematiky. Je odborníkem na oblast práva ve zdravotnictví.