Kompot
7. září 2022

Poslechněte si podcast: Esmeraldo, uhni. Cenu za nejlepší telenovelu získává premiéra filmu Don't Worry Darling

Režisérce Olivii Wilde se smůla lepí na paty, ale možná není všechno, jak se zdá. Zpěvačka Britney Spears řeší veřejné neshody se svými nezletilými syny. Meghan Markle vydala dlouho očekávaný podcast. Stojí za poslech? Pusťte si nový Kompot a uslyšíte rovněž recenze na seriál Irma Vep a reality show Selling OC.

39:13

Kompot

Vydává: Český rozhlas

Hodina s tím nejsladším z populární hudby i současné společnosti.

Web

Před týdnem 43:22

České filmové pohádky? Měly by opustit středověkou fantazii a podívat se do současnosti

Kompot si tentokrát do studia přizval autorku podcastu Vlna Hanu Řičicovou, aby společně s ní zhodnotil české pohádky. Jak moderátory v dětství ovlivnil Zdeněk Troška, proč byla Saxana první československá Manic Pixie Dream Girl a kdo z moderátorů nemá rád vše spojené s Werichem? Poslechněte si celý díl.

Před 2 týdny 33:52

Eurovize 2023: Zkombinovat vkusně všechny soudobé trendy je náročné. Loreen to zvládla

Od úterý až do soboty se konal v britském Liverpoolu 67. ročník soutěže Eurovision Song Contest. Na tuto soutěž si musel posvítit i popkulturní podcast Kompot, který se tentokrát rozhodl zkusit neobvyklý experiment. Na rozdíl od předešlých let si o finalistech nezjistil nic a nechal se překvapit poslechem přímo během vysílání. Desítku favoritů podle bookmakerů zanalyzovali s předstihem Šimon Holý a Eliška Soukupová.

Před 3 týdny 41:24

Opak DiCapria. Jeff Bezos chodí s ženou, co se narodila ve stejné dekádě. Je to nový trend?

Devětapadesátiletý podnikatel a jeden z nejbohatších lidí světa Jeff Bezos si užívá podzim života se ženou, která se narodila ve stejné dekádě. Ano, toto jsou zprávy v roce 2023. Herečka Christina Applegate potvrdila, že namluví svou slavnou roli Kelly Bundy v chystaném animovaném seriálu Ženatý se závazky. Applegate byla diagnostikovaná roztroušená skleróza v roce 2021.

2. květen 2023 40:19

Sex ve městě místo Sex a město. Proč nám chybí fortel u názvů seriálů?

Netflix uvedl osmidílný politický seriál The Diplomat se skvělou Keri Russell v hlavní roli. Recenzi uslyšíte v novém dílu podcastu Kompotu. Řešíme také nový trailer na druhou sezónu …And Just Like That, druhou sérii komediálního seriálu z pracovního prostředí American Auto a špatné české překlady seriálů.

18. duben 2023 41:27

Vypsaná fiXa, Žbirka a Calin jako objev roku. Ceny Anděl neznají hudbu současnosti

V sobotu se konalo předávání Cen Anděl. Jedním z vítězů je i pětadvacetiletý rapper a R&B zpěvák Calin, který se stal objevem roku. Proč jsou překvapivé i další výhry v hlavních kategoriích? V čem se Ceny Anděl povedly a v čem nepovedly? Pusťte si podcast Kompot!

12. duben 2023 47:09

Kompot a Buchty řeší věci: Kauza „dalajlámův jazyk“ ukazuje, jak je těžké vzepřít se autoritě

Náboženství stále není out, jak dokazují události uplynulého týdne. Vedle českých debat o pomlázce se na Velikonoční pondělí tibetský duchovní vůdce dalajláma omluvil za pobuřující chování k malému chlapci, které bylo natočeno při setkání s věřícími v Indii. Pusťte si Kompot s Ivanou Veselkovou o podivných zvycích, filmu Air: zrození legendy, rozchodu Taylor Swift nebo tvorbě japonského režiséra Hayayo Miyazaki.

4. duben 2023 41:46

Cukrovkáři, máte smůlu. Hollywood zneužívá lék na hubnutí, chybí už i v Česku

O léku na cukrovku druhého typu žertoval letos na předávání cen Oscar moderátor Jimmy Kimmel. Pacientům do smíchu ale moc není, Ozempic na předpis totiž chybí už i v Česku. Touhou po dokonalém těle a obličeji se nenechala zdeptat spisovatelka a bývalá herečka Justine Bateman, která vyrazila lidem dech prohlášením, že stárne ráda.

21. březen 2023 41:10

Ewa Farna upozornila, že i Češky se mohou bát polských nemocnic

Zpěvačka česko-polského původu Ewa Farna se v rozhovoru s ČT24 rozhovořila o polské politice. Zdůraznila význam svobodných soudů a zkritizovala protipotratový zákon, který v Polsku platí od roku 2020. Jak zpěvačku zákon ovlivnil, byť má jen české občanství? Je dobře, že se k situaci v Polsku vyjadřuje? Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot.

14. březen 2023 42:11

Miley Cyrus zpívá o ejakulaci. Píseň River je podle ní trochu nechutná

Filmové ceny Oscar se rozdávaly v neděli, ale tentokrát chyběl červený koberec. Jak se na ten nový béžový známí lidé oblékli? Miley Cyrus vydala nové album i singl a znovu zaujala svými metaforami, ve kterých se zase nedržela zpátky. Její nové album si v premiérový den streamovalo ale nejvíc lidí v její kariéře. Je tu aktuální Kompot s novinkami z popkultury.

7. březen 2023 43:43

Líná kontroverze. Ricky Gervais je bůh stand-upu, ale ne každý v něj musí věřit

Legendární britský komik Ricky Gervais podruhé navštívil Prahu. Minulou sobotu představil v Kongresovém centru svůj nový stand-up Armageddon, který bude později natočen i pro Netflix podobně jako jeho slavné vystoupení SuperNature. S tím ostatně Armageddon spojují i „kontroverzní“ témata. Poslechněte si recenzi v podcastu Kompot!