EquiRadio.cz
28. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Brát po výhře v ČSP na Ptýrově: Věděl jsem, že mám extra dobrého koně

Překvapivým vítězem noční Velké ceny Ptýrova se stal Martin Brát. „Celou dobu jsem věděl, že mám extra dobrého koně, jen jsme se museli dát do kupy. V Opavě jsem vycítil, že forma je a zkusili jsme to i tady,“ řekl v rozhovoru pro EquiTV a EquiRadio.

06:44

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Včera 11:33

Jozef Chodúr: Loch Pike byl světlý bod sezony, Opasan zůstává

Stáj trenéra Jozefa Chodúra ve slovenském Borském Mikuláši v letošní sezoně trápila početná marodka, se zraněními laborovaly i stájové hvězdy. Teď přichází generační obměna, velkou nadějí je dvouletý Loch Pike. Poslechněte si rozhovor EquiRadia.

Před dvěma dny 05:37

Veterinářka vypráví: Když majitelé lžou, léčba může být komplikovaná

Majitel koně by měl vždy s veterinářem maximálně spolupracovat a poskytnout mu přesné informace, které jsou klíčové pro správnou diagnostiku a léčbu. MVDr. Lýdia Suková zmiňuje ve své knize případ z praxe, jak to může vypadat, když majitelé lžou.

Před třemi dny 10:27

Jezdci se v gala vrátili do Litomyšle. Za vším stojí Mirka Skřivanová

Novodobá tradice jezdeckých galavečerů začala před více jak dvaceti lety v Litomyšli. Do tohoto východočeského města se podobný typ akce vrátil zásluhou Mirky Skřivanové. V rozhovoru pro EquiRadio zmínila podrobnosti o přípravách i samotném průběhu.

Před třemi dny 06:51

Julien Epaillard byl ve stínu svých krajanů. Nyní prožívá skvělé časy

Bronz z mistrovství Evropy 2023 a nedávné vítězství v Super Grand Prix v Praze při Global Champions jsou jen střípky z řady úspěchů jezdce Juliena Epaillarda. Říká se mu „létající Francouz“, díky superrychlým výkonům na parkuru.

Před šesti dny 12:26

Jana Tomišková: Chceme dostat paravoltiž na mezinárodní úroveň pod FEI

Ačkoliv má u nás paravoltiž poměrně dlouhou tradici, ve světě tomu tak rozhodně není. Voltižní soutěže pro handicapované sportovce se v jiných státech téměř nekonají. Jak zmínila v podcastu EquiRadia Jana Tomišková, do budoucna by se to mohlo změnit.

Před týdnem 06:00

Kevinovi Babingtonovi změnil parkur život. Po pádu zůstal ochrnutý

Kevin Babington prožíval v roce 2019 vydařenou sezonu. Jeho jedničkou byla v té době hanoverská klisna Shorapur. A právě v jejím sedle prožil moment, který všechno změnil. Irský reprezentant ale může být vzorem, jak se postavit k životním kotrmelcům.

Před týdnem 11:28

Veterinářka vypráví: Klisnu po porodu zachránily transfuze krve

Když veterinářka Lýdia Suková zjistila u klisny, která byla krátce po porodu, že jí praskla céva a udělal se jí v místě děložního vazu obrovský hematom, obávala se, že nepřežije. S majiteli to však nevzdali, a i díky transfuzím krve ji zachránili.

Před týdnem 07:21

Contagious vše oplácí srdcem a talentem. S Wardem má medaili z OH

Ryzák Contagious má na kontě stříbro z olympijských her 2021 v Tokiu. Ve dvojici s Mclainem Wardem byl účastníkem souboje mezi Američany a Švédy v rozeskakování o týmové zlato. Ryzáka do parkurové elity vytáhl právě tento americký reprezentant.

Před týdnem 44:11

Malinová: S prvním koněm jsem došla od parkurů a dostihů až k westernu

Hostem westernového podcastu byla Martina Malinová, žena mnoha profesí. Její jméno je pravděpodobně nejznámější v souvislosti s cuttingem, rodeovými disciplínami a prací pro českou QH asociaci. Nejen o své jezdecké kariéře vyprávěla na EquiRadiu.

Před 2 týdny 07:15

Canter se po zisku titulu z ME zařadila do klubu šesti šampionů

Rosalind Canter, jedna z nejúspěšnějších jezdkyň všestrannosti, vybojovala další titul na mistrovství Evropy, a to v rámci soutěže týmů i jednotlivců. Je teprve šestým jezdcem v historii, který dokázal vyhrát mistrovství světa i mistrovství Evropy.