Černá čísla
Epizoda 431. květen 2021

Poslechněte si podcast: Epizoda třetí: Když ji miluješ. Příběh Kofoly a Jannise Samarase

Než se z Kofoly stal nápojářský gigant, musela firma překonat několik krizových momentů. Třeba povodně v roce 1997, které vyplavily budovu bývalé krnovské textilky, kde se usídlil rodinný podnik Samarasových Santa nápoje. Jannis Samaras vypráví svůj podnikatelský příběh pro podcast Černá čísla.

38:03

Černá čísla

Vydává: Seznam Zprávy

Příběhy zakladatelů výjimečných českých firem, které ukazují, že i když jsou peníze na prvním místě, nejde vždy jen o ně. Tomáš Čupr, Jannis Samaras, Simona Kijonková nebo Josef Průša a jejich byznysové úspěchy i pády v novém podcastu Seznam Zpráv.

Web

Epizoda 721. červen 2021 40:21

Od narození Dědek. Příběh zakladatele Jablotronu Dalibora Dědka

Než se stal zakladatelem úspěšného miliardového podniku Jablotron, málem zkrachoval. V porevolučním podnikatelském varu Dalibor Dědek zadlužil sebe i rodinu, aby mohl s kolegy z automobilky Liaz založit vlastní firmu.

Epizoda 614. červen 2021 41:40

Epizoda pátá: Simona v balíku. Příběh zakladatelky Zásilkovny

Simona Kijonková dostala nápad na založení Zásilkovny po návštěvě holešovické výdejny Alzy. E-commerce království Aleše Zavorala jí přišlo inspirativní, ale vstupní investici pro podobně elegantní výdejní řešení si spočítala na minimálně 3 miliony korun. A ty tehdy neměla.

Epizoda 57. červen 2021 28:39

Epizoda čtvrtá: Udělej si sám. Příběh Josefa Průši

Jeho příběh připomíná klišé o americkém snu. Kluk, který si doma kutil v garáži a nakonec se z něj stal zakladatel firmy s miliardovým obratem. Poslechněte si příběh inovátora Josefa Průši.

Epizoda 324. květen 2021 39:58

Epizoda druhá: Váš hovor bude monitorován

Manželský pár, kterému to ladí v životě i v podnikání. Květa a Šimon Vostří vybudovali chytrý software, který pomáhá firmám „číst“ kvalitu jejich kontaktních center i spokojenost zákazníků.

Epizoda 217. květen 2021 36:36

Epizoda první: Podnikavý Tomáš

Tomáš Čupr toho v byznysu stihl víc, než my normální lidé stihneme za dva životy. Má čich na díry na trhu? Ostré lokty? Poslechněte si příběh zakladatele online supermarketu Rohlík.cz v novém podcastu.

Epizoda 14. květen 2021 01:17

Trailer

Šťastné náhody, fuckupy i zásadní rozhodnutí Tomáše Čupra, Simony Kijonkové, Jannise Samarase nebo Josefa Průši ve výpravném podcastovém vyprávění. Už brzy na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.