Vikendová Session
19. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Epizoda 17 – 2021 restrospektiva, Matrix perspektiva

Poslední epizoda léta páně 2021 je tady a v ní se ohlédneme za uplynulým rokem. Okomentujeme výsledky letošních Game Awards a dáme naše osobní doporučení ohledně toho, na co se dívat, co hrát a co číst. Kdo by taky nechtěl být jako my, tři chlapi po třicítce, co tráví společnej večer na gauči a jeden z nich má po včerejší pitce takovou kocovinu, že radši pije colu. Tedy alespoň prvních 20 minut.…

01:19:14

Vikendová Session

Vydává: Vikendova Session Crew

Vítejte u Víkendový Session! Podcastu, věnovaného všem lehce geeky a popkulturním tématům jako jsou filmy, seriály, videohry, technologie, konzole, sociální sítě a další věci, které nás zrovna napadnou. Kromě našich libých hlasů si při poslechu užijete i vrzání kuchyňských židlí a zvuků pivních lahví, protože když už se sejdeme, tak nějaký to pivo padnout musí. Jinak by se to ani nedalo natáčet a možná ani poslouchat.

Web

Včera 01:01:24

Epizoda 43 - Apple útočí na konzole?

Apple na svém posledním eventu ukázal, že se toho nebojí. Tedy ne že by předvedl nějaké přelomové features nebo dokonce nové zařízení, ale začíná nám fušovat i do světa herních konzolí díky přidané hardwarové podpoře ray tracingu a smlouvami s velkými vývojářskými firmami. Chtěl to někdo? Toť otázka, na kterou si nejspíš neumí odpovědět ani Apple. Kromě jablečných věcí se mrkneme i na zbytečnou věcičku Portal od Sony a řadu her, které vycházejí tento a příští měsíc. Stay tuned! 00:00:00 Novinky od Apple 00:35:00 PlayStation Portal 00:41:00 Připravované hry v dalších měsících

Před 2 týdny 52:13

Epizoda 42 - Návrat do Baldur's Gate

Baldur's Gate je Lukášova oblíbená RPG série už od raného mládí, což je věru více let, než byste mu na první pohled tipnuli. Takže k přiležitosti vydání třetího dílu, jsme si připravili speciál právě o celé značce a samozřejmě i o třetím díle, který teď válcuje hitparády. A u kterého chťě nechtě tráví hráči po celém světě víc času, než je možná záhodno. A je jim to jedno.

22. srpen 2023 58:57

Epizoda 41 - Barbieheimer - ničitel světů od Mattela

Nehledě na to, co zemědělci ve zprávách tvrdí, letošní léto bylo plodné. Tedy alespoň co se úrody na stříbrném plátně týče. Indiana Jones, Missin Impossible, Barbie a Oppenheimer. Jeden film viděl Lukáš, dva Sáďa a na jeden zkrátka nezbyl čas, protože cestujeme a i k tomu se na chvíli dostaneme. Však je potřeba si ten červenec a srpen trochu užít, takže nebuďte smutní, ačkoliv nám to s podcastem trvá, je to proto, že se máme dobře. A vy snad taky!

20. červenec 2023 43:26

Epizoda 40 - Letní Threads aneb jak Elon nemá radost

První letní Víkendová Session je tady, jako vždy s menším zpožděním neboť v létě je pořád co dělat, třeba umírat horkem ve vlastním potu. To naštěstí netrápí Lukáše v Londýně, kde si užili Amazon Prime Days a nechal se zlákat ke koupi spousty serepetiček. Mrkneme si i na Threads by instagram, jež si v ČR sice zatím neužijeme, ale ve světě se těší až nečekané popularitě. Narozdíl od Elona Muska, který si může pomoci jedině tím, že zmlátí Zucka při souboji v kleci. To všechno a ještě mnoho dalšího uslyšíte v této session!

28. červen 2023 47:42

Epizoda 39 - Se Swichtem a Arnoldem do plavek

Plavková sezóna se blíží a pokud do ní chcete zhubnout…tak je už pozdě. Nejspíš. Sáďa ale hubne soustavně už nějaký ten pátek a my se dneska mrkneme na to, jak moc se k tomu dají či nedají využít videohry. Nebo motivační hlášky od Arnolda Schwarzeneggera, které si můžete poslechnout na Spotify. Tedy až doposloucháte tenhle podcast!

6. červen 2023 33:54

Miniepizoda 4 - Diablo IV je tady aneb první víkend ve virtuálním pekle

Dočkali jsme se, svátek všech milovníků virtuální řezničiny je tady a Blizzard vydal čtvrté Diablo. Pište omluvenky do školy, zadávejte sickdaye, neplánujte Tinder dates, protože jen vy můžete pomoci našemu světu od monster a zabere vám to pěkných pár hodin a probdělých nocí. Dokonce i Lukáš po hodně dlouhé době strávil prakticky celý víkend před bednou, takže kvalita zaručena? Nebo ne? Dozvíte se. Spoiler alert! Bavilo nás to.

3. červen 2023 01:06:26

Epizoda 38 - Popkulturní cestopisy z USA

Dnešní epizoda bude lehce netradiční, neboť nám Lukáš povykládá o svém posledním výletě do US fakin A. Ale jasně, nejsme zrovna cestovatelský podcast, takže to obohatíme o trochu těch popkulturních faktů a zajímavostí, protože se neflákal jen po památkách a fast foodech (ačkoliv pizze za dolar se stále nedá odolat), ale navštívili jsme i třeba Scranton – The electric city! Sáďa si udělal výlet do Holešovic a pokoupil na Světě knihy a dokonce se ukázalo, že zná jednoho nadějného psavce, takže stay tuned! 00:00:00-Úvodní kecy a bláboly 00:05:00-Cesta do Ameriky aneb Scranton je díra 00:37:00-Svět knih a knihoven 00:52:00-Zbytkáč aneb Strážci Galaxie, Arnoldův seroš a další věcičky

28. květen 2023 29:51

Miniepizoda 3 - PlayStation Showcase 2023 aneb i Sony dělá konzole, co nechceme

V týdnu proběhl PlayStation showcase, ve kterém nám Sony potvrdilo několik novinek, potvrdilo pár leaků a ukázalo záběry z věcí, o kterých jsme už věděli. Každopádně vyjma her se představil i nový hardware, který však není úplně tím, o čem bychom my nebo vy měli vlhké sny.

9. květen 2023 59:32

Epizoda 37 - May the Brumbál be with you a hraní na cesty

Že existuje Star Wars day asi víte, ale že je i den Harryho Pottera? No teď už to víte a přesně během něj jsme natáčeli. U diptriemu zatíčeného čaroděje a jeho světa se však dlouho nezdržíme, ale mrkneme na novou hru ze Star Wars, Redfall od Arkane a na handheldové novinky od Sony a Asusu. Ty si sice nekoupíme, ale okomentovat je můžeme, navíc Fat nedá na svůj Steamdeck dopustit, což je taky názor. 00:00:00-Uvod a Harry Potter day 00:03:43-Star Wars Survivour 00:15:42-Redfall 00:21:10-Hrani do ruky na cesty 00:41:55-Lightning round - Dota 2, zmeny ve filmech a knizkach dle nových trendu

19. duben 2023 33:18

Miniepizoda 2 – Comic Con Prague 2023

Byl Comic Con Prague 2023 průměrný ročník? Proč Fat nechce platit za fotky a chodí jen v sobotu? Zkusili jsme Kaskádii a dozvíte se co je Alenčina zahrádka i kolik Sáďu návštěva Comic Conu stála. Potvrdíme si, že Danny Glover is the best a Sáďovi pochválil mikinu sám MacGyver.