AffilBox Podcast
Sezóna 1Epizoda 1326. únor 2021

Poslechněte si podcast: Epizoda 13 - Predikce 5 affiliate manažerů na rok 2021

Zeptali jsme se 5 affiliate manažerů jaká je jejich predikce pro rok 2021. A tady jsou postupně jak zazní v podcastu: JOSEF KROUPA Představení: Nadšený affilák, affiliate manažer programu eshop-rychle.cz, eshop-rychlo.sk [https://affil.eshop-rychle.cz/registrace/]a provozovatel svatebního magazínu SvatebníAsistentka.cz [https://www.svatebniasistentka.cz/]. DUŠAN SOUČEK Představení: Online podnikatel, affiliate manažer a partner. Spravuje affiliate program Online jazyky & Easylingo [https://partneri.onlinejazyky.cz/], kde partnerům od roku 2017 vyplatili na provizích přes 6 milionů korun. Pod značkou AffilBest [https://partneri.affilbest.cz/] spravuje několik menších affiliate programů z oblasti online vzdělávání. Vytvořil systém Affiliate Výzva [https://affiliatevyzva.cz/], který pomáhá začínajícím partnerům s nastartováním jejich dlouhodobých affiliate projektů. ZDENĚK DVOŘÁK (LINKI) Představení: Link builder, SEO konzultant, bloger a affiliate manager [https://affil.alkohol.cz/]. V současnosti Head of SEO v BIANO. MARTIN NETOLICKÝ Představení: Affiliate marketingu se jako manažer věnuje od roku 2008, kdy začínal v první affiliate síti v ČR (Potenza) spadající pod Ogilvy. Měl na starost desítky affil kampaní, z těch největších ING Bank, GE Money, ČSA, UPC, Tchibo,…Po čtyřech letech přešel do Kasa.cz a po dalším roce už byl na volné noze a to trvá až doteď. Nyní má na starost affiliate programy v Zonky [https://partner.zonky.cz/], Heurece a Invii. PETR BALOUN Představení: Petr je matador mezi českými affiliate partnery. Na trhu funguje tak dlouho jak samotný affiliate. Není tajemstvím, že Petr se zaměřuje na affiliate katalogy, kterých má stovky. Mezi ty větší patří třeba Crosta.cz [https://www.crosta.cz/]. Věnuje se také affiliate managementu malé affil síti na AffilBoxu Affilo [https://www.affilo.cz/].

42:09

AffilBox Podcast

Vydává: Jaroslav Janíček a Ondřej Martinek

AffilBox Podcast o všem co se točí kolem Affiliate Marketingu. Podcastem budou provázet Jarda Janíček a Ondra Martinek, majitelé aplikace AffilBox, affiliate manažeři a affiliate partneři. Můžete se těšit na témata, která řeší affiliate inzerenti, manažeři a partneři.

Web

Před týdnem 35:46

Epizoda 42 - AffilBox VS. vlastní řešení

V epizodě 42 AffilBox podcastu jsme rozebrali výhody a nevýhody AffilBoxu vs. vlastního řešení (to znamená naprogramované svými developery) Vlastní řešení vs. SAAS aplikace Výhody a nevýhody jednotlivých variant Vlastní řešení Výhody * Kompletně si ho navrhnete a vyvinete pro své unikátní použití * Máte plnou kontrolu nad daty Nevýhody * Vysoká peněžní náročnost * Dlouho trvá od rozhodnutí, přes vývoj, přes reálné nasazení * Dostupnost je na vaši zodpovědnost * Bezpečnost je na vaši zodpovědnost * Musíte neustále dovyvíjet dle posledních trendů (S2S) * Bude téměř nemožné vyvinout pro sebe řešení ve 100 % funkcí co hotová řešení dělají přes 10 let * Pravděpodobně nebudete mít mobilní aplikaci/návazné služby * Nebudete mít pravděpodobně API pro partnery SAAS pronajaté řešení Výhody * S programem můžete začít během 5 minut od rozhodnutí mít affiliate * Nestaráte se o vývoj * Nestaráte se o bezpečnost * Nestaráte se o stabilitu / dostupnost * Partneři mají ihned k dispozici známé rozhraní * Vždy je to třetí strana, která je nezávislá a tedy důvěryhodná * Mobilní aplikace pro iOS / Android * Přes API či konverzní kódy napojíte vše od e-shopu, po lead-gen, či saas Nevýhody * Data svěřujete třetí straně (ale to řeší GDPR a smlouva) * Opakované platby - měsíční/roční předplatné * Nemusí sedět 100 % vašemu záměru

Sezóna 1Epizoda 4231. prosinec 2022 01:08:47

Epizoda 41 - Bilancování roku 2022

Zpětně bilancujeme rok 2022, díváme se co se nám povedlo v AffilBoxu a co se nám zase nepovedlo. Dejte nám vědět do komentářů, jak se dařilo vám v uplynulém roce.

Sezóna 1Epizoda 4015. listopad 2022 56:58

Epizoda 40 - O affiliate managementu s Dušanem Součkem

Odkazy z epizody: Affiliate Výzva [https://affiliatevyzva.cz/] Authority Hacker podcast [https://www.authorityhacker.com/podcast/] Umění války v byznysu [https://www.databazeknih.cz/knihy/umeni-valky-230937] Otázky na Dušana: * Když jsi se v patnácti rozhodoval co dál dělat, byl affiliate marketing pro tebe jasná volba? * Jaké jsou podle tebe největší výhody affiliate marketingu? * Na čem teď pracuješ? Jak rozděluješ svůj čas? * Představ nám affiliate programy, kde děláš affiliate manažera. * Proč jsi se rozhodl dělat affiliate management, co tě motivuje? * Jaký je rozdíl v managementu Leadgen affilu vs. ecommerce affilu? * Proč si myslíš, že právě tobě affiliate program funguje? Co je tajemství úspěchu affiliate programu? * S jakými affiliate partnery nejraději pracuješ? * Primárně používáš AffilBox pro své affiliate programy. Jakou vidíš největší výhodu AffilBoxu? *  Jak vidíš vývoj affiliate odvětví v Česku a na Slovensku? Jaké jsou podle tebe trendy pro další rok? * Jaké jsou tvé plány do budoucnosti, co se affiliate managementu týká? * Přijímáš nové klienty? * Jaký je tvůj vysněný affiliate program? Pro jakého klienta bys chtěl pracovat? * Jsi zároveň i affiliate partner. Prozradíš nám nějaké tipy pro začínající partnery?

Sezóna 1Epizoda 3917. říjen 2022 01:11:33

Epizoda 39 - Rozhovor s Janem Laiblem

Jarda vyzpovídal skvělého řečníka a obchodníka Honzu Laibla, kterého můžete znát například z projektu Každý Prodává [https://www.kazdyprodava.cz/]. Témata, které jsme v rozhovoru probrali jsou: 1. - Využití sales pro e-shopy / Ecommerce 2. Sales driven vs. marketing driven 3. Outsouring salesu vs. interní člověk 4. Pozice majitele e-shopu (firmy) v průběhu času 5. Affiliate marketing a jeho podobnost s obchodním týmem 6. Konkurence, jak k ní přistupovat? 7. Jaké kanály může e-shop využít k prodeji? 8. Studijní materiály pro všechny, kteří se chtějí stát dobrými obchodníky.

Sezóna 1Epizoda 385. říjen 2022 56:02

Epizoda 38 - Mastermind

AB podcast - Mastermindy Recap: * ShopCamp, * mobilní aplikace, * notifikační centrum. Mastermindy * Co je mastermind - setkání profesionálů, kteří si navzájem nekonkurují a sdílejí své zkušenosti. * Podoba - online / offline * Počet lidí - cca 2-10 * Kdo se má setkávat (nekonkurenční obory, podobná velikost, podobná cílová skupina / segment) * Opakovanost / frekvence * Otevřená kniha na setkání a plná důvěra, mimo “NDA” * Moderace debaty Podoba/forma setkání Hotseat (téma dne) Vyžaduje více přípravy, hlavní účastník mluví do hloubky o problematice/svému problému/zjištění = typicky 1 téma na 1 setkání a ostatní do toho přidávají své zkušenosti a postřehy x Průběžné * Co jste řešili poslední týden * Jaké problémy jste měli * S čím potřebujete poradit Konkrétní časový plán - počet členů x 15 min například na každého Alternativy/varianty Více networkující, méně otevřené, méně konkrétních use-casů/čísel, více proměnlivých účastníků, … * Byznys snídaně BforB - https://www.bforb.cz/ [https://www.bforb.cz/] * ECommerce Beers - https://www.ecommercebeers.com/ [https://www.ecommercebeers.com/] Výzva pro brněnský MM o affiliate / SAAS Další zdroje: https://navolnenoze.cz/novinky/mastermind/ [https://navolnenoze.cz/novinky/mastermind/] MasterMind klub - uzavřená komunita pro CEO, majitele a ... [https://mastermindklub.cz/]https://mastermindklub.cz [https://mastermindklub.cz/] https://mladypodnikatel.cz/jak-vyuzit-mastermind-skupiny-podnikani-t29401 [https://mladypodnikatel.cz/jak-vyuzit-mastermind-skupiny-podnikani-t29401] https://www.sevenin.cz/mastermind.html [https://www.sevenin.cz/mastermind.html]

Sezóna 1Epizoda 373. srpen 2022 01:21:48

Epizoda 37 - jak na redesign affiliate webu

Každý web po zhruba 2-3 letech měl projít redesignem. Šablony a pluginy zastarávají, vyhledávače se mění s nimi požadavky na weby. V neposlední řadě, jak weby vypadaly 3 roky zpět už nemusí být aktuální a důvěryhodné. Výhody redesignu: * Nová grafika - důvěryhodnost * technická aktualizace webu - splnění požadavků vyhledávačů / rychlost webu * Šablony mohou zastarávat - už k nim není podpora developerů * pokud správně redesign provedete, můžete očekávat lepší CTR z webu, delší čas návštěvníků na webu, což je signál pro vyhledávače aby vás dali na lepší pozice. * pokud plánujete web prodat, bude se lépe prodávat po redesignu Nevýhody redesignu: * může se toho hodně pokazit :D PŘED REDESIGNEM: * rozhodnout se zdali se mění šablona nebo se přejde na builder (lze udělat svépomocí) * zadat redesign externí agentuře (nákladnější ale pravděpodobně lepší UX, rychlost webu, atp.. Redesign pomocí šablony / builderu * aktualizovat na novou šablonu * builder (elementor, oxygen, visual composer, atp…) - velká variabilita ale obvykle je potřeba si hodně pohrát s rychlostí Výhody: * větší variabilita * menší náklady (pokud děláte svépomocí) Nevýhody: * pořád jste technickým kontaktem vy - pokud se něco pokazí musíte to řešit * je potřeba ladit rychlost webu svépomocí Redesign pomocí externí agentury * je potřeba si vybrat kvalitní developery (kteří to nezabalí za rok za dva a vy zůstanete bez technického kontaktu) * Je dobré si vybrat developery, kteří spolupracují s grafiky (grafiku by měl určitě dělat profík) Výhody: * nejste technický kontatk webu a můžete se obrátit na developery pokud se něco pokazí * web bude pravděpodobně vychytaný co se rychlosti a struktury týče nevýhody: * tato varianta je mnohem nákladnější * vlastní buildery agentur PŘED REDESIGNEM WEBU UDĚLAT NA WEBU NÁSLEDUJÍCÍ: * odstranit nepoužívané pluginy * exportovat si nastavení pluginů (pokud budete kompletně přecházet na nový WP a nebudete aktualizovat současný) * zálohovat si veškerý obsah NA CO SI DÁT POZOR PŘI REDESIGNU: * textová struktura webu (H1, H2, prvky) by měly zůstat stejné, abyste eliminovali změny pozic v SERPu z důvodu změny struktury * struktura webu a url adresy by měly zůstat podobné (pozor na kategorie článků například /clanky/muj-clanek/). Pokud budete měnit url adresy nezapomeňte na příslušné 301 redirecty. * neměnte více věcí najednou - když změníte hodně věcí najednou, hůře se potom určuje co způsobilo propad pozic/návštěvnosti CO KONTROLOVAT PO REDESIGNU: * url adresy (jejich struktura) * nastavení pluginů (cachovací pluginy, SEO pluginy, tabulky, atp…) * Dodělané css prvky (kontrola, zdali se classy nezměnily) * návštěvnost a pozice (skrze seo pluginy, GA) - kontrolujte vždy alespoň měsíc po redesignu, než se změna propíše do SERPu. * vnitřní prolinkování webu - pokud se měnily URL adresy je dobré změnit prolinky, abyste neměly příliš mnoho přesměrování CASE STUDIES JARDA A ONDRA

Sezóna 1Epizoda 3618. červenec 2022 01:43:57

AffilBox Podcast epizoda 36 - Recenze jsou trendy, proč jsou tak oblíbené?

Základní výhody samotného konceptu recenzí / testů pro partnery * SEO * Důvěra čtenářů * Hluboký obsah * Konverzní obsah * Vyšší odměny (jiné % odměny, vyšší objednávka, ...) * Přenositelnost do zahraničí (když se stejný produkt prodává na více trzích) Nevýhody * Náklady na tvorbu * Náklady na aktualizování (nové generace) * Zastaravání * Změna URL detailu produktu u inzerenta/inzerentů Výhody pro inzerenty * Podpora brandu * SEO * Vendor marketing * Mohou se více promovat vysokomaržové produkty Nevýhody * Náklady na produkty a distribuci Původ produktů - kdo je platí * Od e-shopu - typicky můžete odkazovat jen na daného prodejce - barter * Od výrobce - dle domluvy - jejich e-shop, či kdokoliv * Partneři sami - mohou odkazovat na kohokoliv Co může ovlivnit budoucnost/podobu recenzí Google/seznam algoritmy a penalizace Co by měla splňovat (aka https://developers.google.com/search/docs/advanced/ecommerce/write-high-quality-product-reviews [https://developers.google.com/search/docs/advanced/ecommerce/write-high-quality-product-reviews]) Náš výstup z jeho doporučení: * Autorský obsah - média jako fotky, video, ... * Vypíchnutí hlavních ne/výhod pro koupi * Prolinkování s podobnými recenzemi u vás - kontext porovnání s příbuznými produkt * Jak se liší produkt od dřívějších generací / předchůdců * Dokázat, že jste člověk z oboru * Více odkazů z 1 recenze Legislativa: EU/Omnibus https://www.podnikatel.cz/clanky/konec-falesnych-90-slev-a-fiktivnich-recenzi-e-shopy-ceka-smrst-zmen/ Ve zkratce: * E-shopy budou mít zakázáno publikovat falešné či nepřesné recenze testy. * Budou muset ověřit, že recenze u nich jsou od reálných zákazníků, co si ten produkt koupili. * Zákazník bude v případě porušení mít právo odstoupit od objednávky/nákupu. Další zdroje: * https://www.ignitingbusiness.com/blog/9-best-practices-for-writing-product-and-service-reviews * https://blog.ondrejmartinek.cz/category/navody/jak-vytvorit-recenzni-affiliate-web-navody/ * https://linchpinseo.com/seo-best-practices-adding-reviews/ * https://zenysro.cz/magazin/jak-napsat-recenzi/ * https://blog.eshop-rychle.cz/jak-na-hodnoceni/ * https://optimalne.net/clanek/google-aktualizuje-vyhledavani-recenzi-produktu * https://www.focus-age.cz/m-journal/aktuality/studie--jak-mohou-recenze-zakazniku-ovlivnit-prodej-produktu__s288x16473.html

Sezóna 1Epizoda 3526. květen 2022 01:11:22

Epizoda 35 - FAQ aneb na co se nás klienti často ptají

Co to je AffilBox? [https://www.affilbox.cz/co-je-affilbox/] * AffilBox je řešení pro váš provizní program. * Trackovací nástroj * Nástroj na správu influencerů Vyplatí se mi provizní program? * Ve většině případů ano - affiliate propagace je levnější, než PPC reklama na AdWords a FB Chtěl bych si AffilBox vyzkoušet, je to možné? * Máme demo [https://demo.affilbox.cz/prihlaseni/] * Máme 14 dní AffilBox zdarma [https://www.affilbox.cz/objednavka/] * Těch 14 dní není na vyzkoušení affiliate marketingu ale na nastavení AB Budu dostávat pravidelně updaty? * Ano je to jeden z důvodů, proč se AffilBox platí ročně a opakovaně Proč je platba roční a ne třeba měsíční? * Během měsíce až 3 není možné zjistit, zdali affiliate program funguje Co mají dělat partneři, když mě chtějí propagovat? * Zaregistrují se do vašeho AffilBoxu a tam naleznou propagační materiály Jak mohu své partnery vyplácet? * Valná většina partnerů, kteří to myslí vážně mají živnost nebo s.r.o., takže na FA * Další možnosti jsou DPP, DPČ nebo v podobě slevy na produkty Kde se mohou partneři do mého provizního programu zaregistrovat? * na stejné adrese, na jaké se přihlašujete vy Za jak dlouho mi začne affiliate fungovat/vydělávat? * Záleží na mnoha faktorech jako konverznost eshopu, brand, nabídka zboží, cenová strategie, pokud existují partneři na trhu, atp... * Obecně říkáme za 3-6 měsíců ale nejsou vyjímky po 14 dnech nebo po 1 roku Jak funguje AffilBox – je potřeba jej někam nainstalovat? * Není potřeba, vše funguje na našich serverech Musí mí partneři také něco platit? * Nemusí, partneři se jenom registrují a začnou propagovat Kolik času je potřeba vyčlenit na správu affiliate? * naprostý základ je půl hodiny až hodina denně. * u rozjetých kampaní může být i méně ale musíte vědět co děláte Affiliate management půl hodiny denně. [https://www.affilbox.cz/affiliate-management-pul-hodiny-denne/] Nechci se starat o správu, můžete to dělat vy? * Máme službu nastavení affiliate programu [https://www.affilbox.cz/nastaveni-affiliate-programu/] * Máme vyškolené externí affiliate manažery [https://www.affilbox.cz/affiliate-manazeri/] O affiliate ještě vůbec nic nevím, kde se o něm dozvím něco srozumitelného? * máme webináře [https://www.affilbox.cz/webinare/], podcast [https://www.affilbox.cz/podcast/], mraky článků na blogu * kromě toho můžeme školit Jaké cookies má AffilBox? * analytické

Sezóna 1Epizoda 342. květen 2022 50:18

Epizoda 34 - jarní úklid

AffilBox: * Zpřístupnění pravidel Bonusů pro partnery – v rámci dané reklamní kampaně v záložce Bonusy. * Zviditelnění matice/tabulky provizí pro partnery – vycházející z nastavení Kategorie provizí v dané kampani. * Funkčnost Externího SMTP přesunuta z Nastavení aplikace do samostatného pluginu pro volitelné zapnutí. * Přidána podpora a_chan (ukliďte si v affiliate programu a přejděte k nám :D) * Do Fakturace doplněn sloupec s datem nahrání faktury – platí jen pro nově nahrané faktury od tohoto data. * Přidána možnost exportu dat ze sekce Fakturace. * Doplněn sorting (řazení) do jednotlivých tabulkových prvků – Report prokliků, Report konverzí,  Reportu kanálů. * Přidáno řazení dle času/hodnot do Pokročilých statistik. * Znemožněno zadání subdomény obsahující affil/affiliate pro spouštění partnerského programu na vlastní doméně – z důvodu častější blokace těchto subdomén ze stran blokátorů reklam a prohlížečů. Ondra Jarní úklid: * Zbavování se domén, které jsem i za rok, dva nevyužil * Příprava u webů, které budu brzy prodávat, protože se jim vůbec nevěnuji. * Úklid v projektech v rámci Trella/todoistu, čistka zaplevelení. * Příprava 1 affiliate projektu, co mám v 3 zemích, na solidní redesign. Jarda Jarní úklid: * Dokončujeme migraci 5nej na nový design (s tím se váže spousta věcí včetné úklidu v textech) * Na serveru mám weby, které dávno nic nevydělávají a zabírají místo, takže prodávám. * Čistím to-do buď tasky deleguju, dělám nebo už nejsou aktuální/potřeba a tak je mažu. ! Jarní úklid pro naše posluchače: Pokud něco prodáváte, ať už doménu nebo celý projekt, dejte affilákům vědět v komentářích pod podcastem na webu AffilBoxu ! Napište co nejvíce informací a nezapomeňte dát cenu!

Sezóna 1Epizoda 3319. duben 2022 31:11

Epizoda 33 - Jak se daří affiliate programu SmartEmailingu?

Rozhovor s Ondřejem Ratajským (SmartEmailing [https://www.smartemailing.cz/]) a Jardou Janíčkem (AffilBox [https://www.affilbox.cz/]) o affiliate programu, který SmartEmailing postavil na platformě AffilBox.   - Proč lifetime provize jsou výhodné pro strategii affiliate programu?  - Jak velkou část obratu tvoří affiliate marketing?   To a mnohem více se dozvíte ve videu.   Odkazy z rozhovoru: Affiliate program SmartEmailing: https://partneri.smartemailing.cz/registrace/ [https://partneri.smartemailing.cz/registrace/] Knihy:  https://zenyvecommerce.cz  [https://zenyvecommerce.cz ] https://www.vitalvibe-longevity.cz/kniha/ [https://www.vitalvibe-longevity.cz/kniha/]