Host ve studiu
14. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Emoce a skvělá, sehraná parta. Hasiči z Bukovice jsou mistry republiky v požárním sportu dorostu

Mladí hasiči z Bukovice na Náchodsku jsou letošními mistry republiky v požárním sportu dorostu. Což je úžasná věc, kterou si prý ještě navíc, jak jsem slyšel, dali bukovičtí mladí hasiči jako svůj cíl a sen. A ten se jim na začátku prázdnin v Domažlicích potom splnil.

09:51

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Dnes 10:54

„Porodní dědek“ Petr Novotný si k narozeninám nadělil forrestgumpovskou bonboniéru. Své debutové CD

Jsou muzikanti, kteří na pódiích stojí za zády hvězd, ovšem bez jejich černé práce by často frontman ztratil lesk. Jejich jména rychle zapomenete, v anketách nebodují, a přitom mohou být stejně zajímaví jako ti slavní. To je i případ baskytaristy kapely Žalman & spol. Petra Novotného, který se často podepisuje jako Petr Novotný Nebavič. Aby si ho lidé nepletli s Petrem Novotným, bavičem.

Včera 10:45

Mladá kapela 2in2out s hradeckou saxofonistkou Nelou Dusovou zahájí festival Jazz Goes To Town

V říjnu nás v Hradci Králové čeká další ročník hudebního festivalu Jazz Goes To Town, který letos zahájí kapela 2in2out. Tu vede výborná hradecká saxofonistka Nela Dusová, spoluzakladatelem skupiny je i kytarista Jan Lacina. Oba nás přišli nejen pozvat na jejich hradecký festivalový koncert 10. října, ale také trošku představit samotnou kapelu.

Před čtyřmi dny 13:15

Malíř experimentující s materiálem. Betony Pavla Duška oživují ulice: Ale je to normální guerilla

Naším hostem je výtvarník Pavel Dušek, umělec původem z Hradce Králové, držitel Ceny kritiky za mladou tvorbu. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malířství pod vedením Michaela Rittsteina.

Před pěti dny 12:06

Z Olešnice do Liverpoolu pro titul mistryň světa! Mažoretky dovezly na Královéhradecko zlato a bronz

Dnes si povídáme o mažoretkovém sportu s mažoretkami z Olešnice na Královéhradecku. Ty nedávno přivezly zlatou a bronzovou medaili z mistrovství světa, které se konalo v Liverpoolu. Ale medailí nám na stole ve studiu přistálo mnohem víc a taky spousta pohárů.

Před šesti dny 11:21

Splněný sen! Jakub Chaloupský z Hradce Králové je juniorským mistrem světa v orientačním běhu

Naším hostem je Jakub Chaloupský, juniorský mistr světa v orientačním běhu. Dvacetiletý reprezentant z Hradce Králové má za sebou už mnoho úspěchů, mimo jiné několik titulů z mistrovství republiky. A před prázdninami bylo juniorské mistrovství světa jeho hlavním cílem tohoto roku.

Před týdnem 11:15

První virtuální pitevní stůl u nás si nadělila SOŠ veterinární v Hradci Králové ke 100. narozeninám!

Ve vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové vítáme hosty ze Střední odborné školy veterinární v Hradci Králové. Paní ředitelku Hanu Rubáčkovou a studentku čtvrtého ročníku Annu Soudkovou. Škola totiž letos v září oslaví 100 let od svého založení. A povídat si budeme o historii, současnosti a určitě i plánech do budoucna.

Před týdnem 10:59

Den bez aut! V pátek 22. září bude pro osobní automobily uzavřena Gočárova třída v Hradci Králové

Dnes pro vás máme povídání bez vůně benzínu a burácení motorů. Protože se zaměříme na kampaň Evropského týdne mobility, která v našem regionu začala. A tak trochu by se dalo říct, že máme týden a půl mobility s opravdu velmi bohatým programem. Za organizátory vám vše přiblíží Jana Svobodová z Odboru rozvoje města Magistrátu Hradce Králové.

Před týdnem 05:42

Manželé Slaninovi a jejich životní dobrodružství. Pořídili si chátrající barokní zámek v Hořiněvsi

Za rekonstrukci střechy zámku v Hořiněvsi na Královéhradecku získali majitelé této chráněné stavby manžele Slaninovi cenu Hereditas obligat neboli Dědictví zavazuje. Markéta Slaninová nám o radostech a starostech života na zámku přišla povědět do studia Českého rozhlasu Hradec Králové.

Před týdnem 11:53

Manželé Lucie a Lukáš Zemanovi fotí divočinu: O tom, kam vyrazíme, rozhodují samotná zvířata

Cestovatelé, manželé Lucie a Lukáš Zemanovi, jezdí do divočiny fotit divoká zvířata. Lukáš je držitelem prestižního ocenění Czech Press Photo a Lucie je biochemička, doktorka přírodních věd, zajímavá manželská kombinace. Jak se tedy na svých cestách doplňují?

Před týdnem 10:27

Chopím se velení velkých akcí. Věřím, že v kraji bude ještě bezpečněji, říká nový policejní ředitel

Naším hostem ve studiu je dnes plk. Petr Sehnoutka, nový ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. A společně se podíváme na úspěchy i neúspěchy policistů, jejich vize a plány do budoucna.