Rozhlasový sloupek
12. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Eliška Novotná: Přijmout laskavost

Pro ty z nás, kteří jsme byli celý život záměrně soběstační a „nikoho jsme nepotřebovali“, jsou chvíle, ve kterých zjistíme, že už to bez pomoci jiných lidí nezvládneme, obzvláště těžké.

02:00

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Včera 02:26

Jiří Březina starší: Budějovické bloudění

K něčemu se vám přiznám. Žiju v Budějovicích přes třicet let, ale z jednoho pohledu jsem pořád náplava. Stále jsem nezvládl místní názvosloví a už si nedělám naději na zlepšení.

Před dvěma dny 02:05

Hana Hosnedlová: O sexu

Když si vzpomenu na své dětství a školní léta, tak o sexu se oficiálně téměř nemluvilo. V té době to bylo jaksi všeobecně tabu. Ve školních osnovách se sice objevilo pár kapitol o lidském těle, ale opravdu hodně skromných.

Před třemi dny 02:30

Jan Flaška: Invaze Vánoc

Na začátku listopadu je na některých stromech ještě zelené listí, ale výlohy obchodů už ve vás vzbuzují pocit, jako byste se měli připravovat na expedici na severní pól. Ulice podlehnou invazi vánočních dekorací a obchodní centra se promění na scény ze sci-fi filmů.

Před čtyřmi dny 02:36

Jan Cempírek: Sloupek pro kamioňáky

Kamioňáci. Truckeři. Tiráci. Chlapi za volantem mnohatunových monster. Poslední dobou jsem se s nimi neplánovaně setkal hned třikrát.

Před pěti dny 02:21

Mirka Nezvalová: Modelkou snadno a rychle

Odjakživa jsem se snažila pomáhat tam, kde to bylo potřeba. Takže když mi naše rozhlasová marketingová manažerka Anička před časem sdělila, že je třeba, abych se za studio stala jednou z dvanácti žen pro kalendář určený pro charitativní účely, neváhala jsem ani chvíli.

Před týdnem 02:21

Ivan Mls: Jiná slova

Mýlit se je lidské. Člověk se nikdy nepřestává učit. Ne, nebojte se, nemíním vás tady ukamenovávat nezpochybnitelnými životními pravdami, chtěl jsem tím jenom naznačit, o čem bude řeč.

Před týdnem 02:14

Pavel Kroneisl: Žena a bomba

Když jsme kdysi budovali náš domek u Lipna, dával jsem pozor na to, abychom nebyli odkázáni pouze na jeden druh energie. Tak máme kamna na dříví, pomocné elektrické přímotopy a sporák na propan butan.

Před týdnem 02:38

Jan Flaška: Hodinoví příbuzní

Když nevíte, jak sestavit nábytek, přivrtat poličku, dotáhnout kapající kohoutek nebo opravit rozbitý vypínač, můžete si domů zavolat hodinového manžela.

Před týdnem 02:35

Antonín Pelíšek: Kohout Fanouš

Pořad Písničky na přání vysílaný stanicí, kterou právě posloucháte, si pouštím ze zvyku. Poslouchali ho moji rodiče, už z tradice baví i mě. Nedávno mě zaujalo netypické přání posluchače.

Před týdnem 01:55

Zdena Kolářová: Já chci bratříčka

Vyrůstala jsem jako jedináček a dost mě to štvalo. Obtěžovala jsem rodiče neustálými prosbami o napravení tohoto stavu, ale oni se k tomu vůbec neměli.