Radioporadna
27. únor 2023

Poslechněte si podcast: Elegantní řešení problému syndromu suchého oka pomocí laseru vám představí oftalmolog Vladimír Korda

Dnešní oční radioporadna bude s oftalmologem MUDr. Vladimírem Kordou, Ph.D., primářem očního centra OFTEX v Hradci Králové. Navážeme na téma, o kterém jsme mluvili před časem, a tím je syndrom suchého oka. Chceme vám představit jednu novou metodu, která se používá k léčbě.

15:05

Radioporadna

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá osobnost je hostem rozhlasové radioporadny od pondělí do pátku.

Web

Před třemi dny 18:07

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o datových schránkách (ale báli jste se zeptat). Poradíme vám!

Datové schránky jsou poměrně nové. Je to pro občany velká komplikace? Co se nejvíce řeší, s čím si lidé neví rady? Mgr. Romana Barešová, zástupkyně ředitele Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj, hovoří v naší radioporadně na téma: datové schránky.

Před čtyřmi dny 18:04

Insolvenční řízení a oddlužení. Kam a na koho se obrátit? Praktické rady od právníka Tomáše Součka

Tématem dnešní radioporadny jsou dluhy a insolvence. Dozvíte se konkrétní rady. Právník Mgr. Tomáš Souček z advokátní kanceláře ADKINS Legal, s.r.o. hovoří v naší radioporadně na téma: podmínky pro insolvenci a novela insolvenčního zákona.

Před pěti dny 19:20

Bylinkářka Svatošová: Kopřiva je nejdostupnější a nejlepší tonikum, multivitamin i očistná bylina

Bylinkářka Radka Svatošová z bylinkové školy Zelená louka hovoří v naší radioporadně na téma: bylinky na posílení organismu po zimě. Jarní počasí si s námi hraje trochu na schovávanou, už se dá něco v přírodě sbírat?

Před týdnem 19:49

MUDr. Čelko: Podstatou dobré stomatologie je spolupracující pacient. Omezme přísun cukrů a škrobů

Začíná naše radioporadna, která bude tentokrát stomatologická. Mluvit budeme hlavně o novinkách a také o úhradách, jaké zákroky pojišťovny hradí, jaké ne a co by zubaři měli svým pacientům nabízet.

Před týdnem 16:20

Psychické a fyzické týrání, sociální izolace, finanční omezení. Domácí násilí má stoupající tendenci

Radioporadna Českého rozhlasu Hradec Králové o násilí na seniorech. Jak může vypadat a jak se bránit? Týká se obou pohlaví? A koho se případně obrátit? Jak se zbavit strachu, že poškodím své nejbližší? Naším hostem je Ladislav Tomášek z Bílého kruhu bezpečí.

Před týdnem 17:46

MVDr. Teplá: Roste počet onkologických onemocnění zvířat. Je to civilizační choroba jako u lidí

Závažná onkologická nádorová onemocnění se nevyhýbají ani zvířatům. Jaké metody se používají k vyšetření, je léčba finančně dostupná a pomáhá případná kastrace jako prevence této vážné choroby?

Před týdnem 19:10

Terénní učitelka Petra: Učení je analýza chyb. To znamená, že si je uvědomím a mohu se z nich poučit

Radioporadna o přípravě k přijímacím zkouškám na střední školy. Letos se bude o maturitní obory ucházet 114 000 žáků, tedy o 10 000 víc než vloni. Na střední školy a víceletá gymnázia míří populačně silný ročník. Jak překonat stres a jak udělat maximum pro to, abychom uspěli?

Před 2 týdny 17:15

Diastáza aneb problém rozestoupení břišních svalů. Dobře vám poradí učitelka pohybu Jolana Novotná

Radioporadna o rehabilitaci a našem těle. Jak v něm vše souvisí se vším? Naším hostem je Jolana Novotná, učitelka pohybu, lektorka cvičení pilates, školy pánevního dna a cvičení při diastáze. A zvolili jsme téma právě diastáza. Mohlo by se zdát, že to je problém především u žen, ale není to úplně tak, může se přihodit i mužům. Jde o tzv. rozestoupené břišní svaly.

Před 2 týdny 15:19

400 paragrafů dědického práva vám může přinést bezesné noci. Rady zkušeného advokáta Daniela Buzu

Advokát Mgr. Daniel Buzu je hostem naší právní radioporadny. A řešíme otázky kolem dědictví. Pozůstalost tvoří celé jmění zůstavitele, kromě nevymahatelných osobních práv a povinností. Jde o souhrn veškerého majetku a jeho dluhů, která se zjišťují v rámci řízení o pozůstalosti. Ve vztahu k dědici se nazývá dědictvím a právo na ně vzniká smrtí zůstavitele.

Před 2 týdny 17:18

Jaký je rozdíl mezi náhradou mzdy a nemocenskou? Vše o systému nemocenského pojištění v radiporadně

Tématem radioporadny je nemocenská. Je to dávka nemocenského pojištění, která vám bude vyplácena, když zůstanete nemocní a nebudete moci vykonávat dosavadní zaměstnání. Poskytuje se za kalendářní dny a vyplácí se až od 15. dne pracovní neschopnosti, nejdéle 380 dnů.