Kuchařské čarování
30. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Dýně hokaido v kuchyni

Omeleta k snídani, polévka, dušená, pečená i grilovaná zelenina nebo koláč. Inspiraci, jak využít při vaření dýni, nabízí ve svém pořadu Kuchařské čarování Petr Stupka.

26:04

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Před pěti dny 29:37

Recepty na méně obvyklé vánoční cukroví

Začal advent, a tím i čas vánočního pečení. Kulinář Petr Stupka se na přání posluchačů ve svém pořadu Kuchařské čarování podělí o recepty na méně obvyklé cukroví. Také popíše, jak připravit kapustu, a to zcela originálním způsobem.

Před týdnem 32:04

Kulinářská kouzla s rybami

Staročeský pečený kapr, kapr podle pánů z Rožmberka, kapří hranolky. Recepty na několik rybích specialit nabízí ve svém Kuchařské čarování Petr Stupka.

Před 2 týdny 36:06

Kulinářské vzpomínky na dobu před sametovou revolucí

Lahůdky z bufetů, zákusky v cukrárnách, vaření s nedostatkem surovin. Retro Kuchařské čarování se vzpomínkami na kulinářské zážitky z doby před rokem 1989 připravil Petr Stupka.

Před 3 týdny 36:29

Svatomartinské recepty

Kaldoun, husí pečínka a další dobroty, které patří ke svátku svatého Martina, připomíná ve vsém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka. Inspirujte se jeho recepty při přípravě svatomartinského posvícení.

1. listopad 2022 34:16

Inspirace ze starých knih pro podzimní vaření

Zvěřina, trocha špeku a dary podzimu jako jablka, hrušky nebo ořechy. Kulinář Petr Stupka nahlédl do starých kuchařek a vybral inspiraci, která se hodí i do současné podzimní kuchyně.

25. říjen 2022 32:13

Vaření s řepou, medem a navíc troška strašidelné inspirace

Pochutiny z řepy, recept na staročeský medovník a hallowenské čarování na talíři. Rozmanitou inspiraci pro všední i sváteční vaření nabízí kulinář Petr Stupka.

18. říjen 2022 34:12

Brambory jako přílohy na mnoho způsobů

Hranolky, pečené brambory, plněné brambory. Další porci receptů a inspirace na využití brambor v kuchyni přináší ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka.

11. říjen 2022 33:44

Rybí polévka, pokrmy z hub a brambor a na závěr závin

Tradiční inspiraci pro všední i sváteční vaření nabízí kulinář Petr Stupka. Tentokrát se podělí o recept na rybí polévku z hráze rybníka Rožmberk, houbové a bramborové tipy a na závěr přidá štrúdl.

4. říjen 2022 27:43

Bramborové placky na všeliké způsoby

Bramborák neboli cmunda je hlavním tématem Kuchařského čarování Petra Stupky. Poslechněte si jeho recepty na bramborové placky na všeliké způsoby. Připomene ale také, odkud brambory pocházejí a jak se dostaly do našich kuchyní.

27. září 2022 36:40

Vaření s bramborami

Bramborové saláty, sýrový bramborový koláč a další tipy na vaření s jednou z nejtradičnějších surovin naší kuchyně nabízí ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka.