• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Dvacítka nevidomých dětí soutěží v běžeckém lyžování při zimní olympiádě mládeže ve Vrchlabí

Jsou mladí, chtějí sportovat a patřit mezi nejlepší. Jenže mají problémy se zrakem. Přesto asi dvacítka dětí a mládeže soutěží na zimní Olympiádě dětí a mládeže ve Vrchlabí v běžeckém sportu.

03:17

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:38

Jarní prázdniny se blíží, letní jsou daleko. Trutnovsko už ale hlásí velký zájem o příměstské tábory

Domovy dětí a mládeže, sportovní a dětské organizace na Trutnovsku otevírají nabídku jarních a letních táborů. Zájem ze strany rodičů je podle organizátorů akcí velký. Některé termíny už jsou úplně obsazené. Proto někde rozšiřují nabídku a chystají táborů víc. Jako například ve Vrchlabí, kde podrobnosti zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Včera 02:40

Textilní podniky bývaly chloubou mnoha měst a obcí. Dnes tyto objekty bohužel často chátrají

Textilní podniky patřily svého času k chloubám mnoha měst a obcí Královéhradeckého kraje. Dnes už to neplatí. Asi nejkřiklavějším příkladem špatného konce jsou zchátralé objekty bývalé přádelny a tkalcovny národního podniku Tepna na Náchodsku. Patří zahraničnímu majiteli, který za něj požaduje stovky milionů korun. Vyjednávání o koupi je ale podle zástupců měst složité.

Včera 00:22

V Broumovských stěnách jsou opravené stovky metrů turistických cest za zhruba milion korun

Benediktinská hospodářská správa nechala ve spolupráci s Klubem českých turistů opravit cesty v Kovářově rokli v Broumovských stěnách. Jde o úseky, které byly podle správce lesa v havarijním stavu. Celkem jsou upravené stovky metrů turistické infrastruktury za zhruba milion korun.

Včera 02:26

Královéhradecký kraj se dál snaží vrátit do normálu provoz hradecké protialkoholní záchytné stanice

Přesně měsíc funguje Krajská záchytná protialkoholní stanice v Hradci Králové v provizorním režimu. Dosavadní ředitel odešel ke konci roku do důchodu a i když se kraj snažil najít náhradu už od léta, nepovedlo se. A tak ze "záchytky" zmizela část personálu a změnila se i provozní doba. Už není otevřeno nonstop.

Před dvěma dny 01:04

V centru Trutnova se ve sklepě jednoho z domů zřítila část stropu. Hasiči museli evakuovat 45 lidí

Ve sklepě jednoho z domů na Krakonošově náměstí v Trutnově spadla část stropu. Hasiči z objektu evakuovali 45 lidí, nikdo z nich není zraněn. Na místě již pracuje statik. Podrobnosti přímo na místě zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Před dvěma dny 02:48

V Krkonoších sněží, horská služba zvýšila stupeň lavinového nebezpečí na třetí z pětibodové stupnice

Stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších je tuto zimu poprvé na třetím stupni. Horská služba ho musela vyhlásit kvůli novým přívalům sněhu. A navíc sněžení neustává. Jaké riziko pádu lavin hrozí a co to znamená pro ty, kteří se do hor chystají vydat? Na to jsme se zeptali náčelníka Horské služby Krkonoše Pavla Cingra.

Před dvěma dny 02:47

V Tříkrálové sbírce se letos vybrala rekordní částka. A 160 milionů korun ještě není konečné číslo

Během letošní Tříkrálové sbírky lidé darovali potřebným rekordní částku. A číslo zatím ještě není konečné, protože Charita nemá započítané úplně všechny dary z některých kasiček. Už teď výtěžek překročil 160 milionů korun, což je v porovnání s loňským rokem o 23 milionů korun víc. Další informace zjišťoval reportér Václav Plecháček.

Před dvěma dny 04:10

Kvůli vysokým cenám energií a potravin zvedlo ministerstvo školství limity na ceny školních obědů

V platnost vstoupila novela vyhlášky ministerstva školství, která umožňuje školním jídelnám zdražit obědy až o 20 procent. Jaká je situace v Královéhradeckém kraji v jídelnách, konkrétně pro středoškoláky?

Před třemi dny 00:20

Hradecká galerie moderního umění představí tvorbu Jana Šafránka a Michaely Vélové Maupicové

Nová výstava v Galerii moderního umění v Hradci Králové představí průřez tvorbou královéhradeckého rodáka a signatáře Charty 77 Jana Šafránka. Vernisáž je připravena na čtvrteční podvečer. Obrazy Jana Šafránka, který stojí zcela mimo akademickou uměleckou obec, jsou zastoupeny ve sbírkách významných veřejných institucí u nás i v zahraničí.

Před třemi dny 02:37

Jedete lyžovat nebo naopak z hor? Před jízdou musíte auto očistit od sněhu, jinak riskujete pokutu

Trutnovští policisté kontrolují řidiče na horských silnicích. Některé jsou pod sněhem, jiné pod ledem. Ve vyšších polohách napadl nový sníh a stále ho přibývá. Řidiči musí mít svá auta očištěna od sněhu. Jak tuto povinnost dodržují a odhalili policisté už nějaké hříšníky? To zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.