NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Pandemický zákon bude účinný do konce roku. Doufám ale, že od března už ho nepoužijeme, říká premiér

Jak úspěšná je nová vláda ve zvládání pandemie? Zůstane nám pandemický zákon „na neurčito“? A vloží se do sporu o Turów premiéři? Předsedy české vlády Petra Fialy (ODS) se zeptal Tomáš Pancíř.

24:15

Dvacet minut Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Autorský rozhovor jeden na jednoho s aktéry klíčových událostí veřejného dění.

Web

Před třemi dny 23:50

„Proč si ministryně Hubáčková v dohodě o Turów sama ukládá tak šibeniční termín?“ diví se Starec

Jak by měla vypadat dobrá dohoda mezi Českou republikou a Polskem ohledně hnědouhelného dolu Turów? Jaké nedostatky má navrhované ujednání, které tuzemské vládě předložila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL)? Milana Starce ze Sousedského spolku Uhelná se ptal Vladimír Kroc.

Před čtyřmi dny 23:59

Stipendia doktorandů jsou politováníhodná. Dorovnají se na minimální mzdu, slibuje náměstek Miller

Novým náměstkem ministra školství se přesně za týden stane současný rektor Anglo-americké vysoké školy a bývalý rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller. Jaké bude mít v nové funkci úkoly? Jak postihuje české vysoké školy pandemie covidu a v čem může univerzitám pomoci nová vláda? Ptal se jej Tomáš Pancíř.

Před pěti dny 23:50

Ústavní právník: Pandemický zákon bez časového omezení je ústavně hraniční. Není to dobrý signál

Poslanci by se v úterý měli zabývat novelou takzvaného pandemického zákona, který umožňuje vládě vyhlašovat omezující opatření v souvislostí s epidemií covidu-19. Co všechno má novela změnit? Nedává politikům příliš široké možnosti k omezování práv lidí a podnikatelů? A proč má zákon nově platit bez jakéhokoliv časového omezení? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je člen Legislativní rady vlády a ústavní právník Jan Wintr.

Před týdnem 24:08

Viceprezident Agrární komory: Zemědělci neblokovali silnice, byly to jízdy techniky

Čeho dosáhli zemědělci svými čtvrtečními protesty? Je současný Strategický plán společné zemědělské politiky spravedlivější, než byl doposud? Proč v Česku soustavně ubývá sadů? A co je příčinou značného poklesu farmářských cen jablek? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je předseda Ovocnářské unie a viceprezident Agrární komory Martin Ludvík.

Před týdnem 23:59

Filip Neusser: Na olympiádu nepojedu. Nikdo mě nepozval a navíc nesouhlasím s pořadatelstvím Číny

Kdo má šanci získat dotace na velké sportovní investice? Jak se daří Národní sportovní agentuře rozdělovat finance a zůstane po nástupu nové vlády staré vedení? Předsedy Filipa Neussera se ptal Tomáš Pancíř.

Před týdnem 21:01

Europoslanec hnutí STAN Polčák: V přijímání darů budeme ještě přísnější, než stanovuje zákon

Mohou za problémy hnutí STAN média? Potřebuje Česká republika novelu zákona o politických stranách, která nastaví tvrdší pravidla pro jejich financování? A končí pro Starosty a nezávislé celá kauza vrácením 3,5 milionu korun? Europoslance Stanislava Polčáka se ptal Vladimír Kroc.

Před týdnem 23:43

Do pracovních karantén povoláme jen nezbytné minimum kritické infrastruktury, říká hejtman Kulhánek

V případě výrazného zesílení epidemie koronaviru by někteří hejtmani chtěli zavést možnost pracovat v karanténě pro širší okruh zaměstnanců, než plánuje vláda. Kdo by měl podle jejich názoru tuto výjimku dostat? A je komunikace mezi vládou a vedením krajů kvůli boji s pandemií spolehlivější než v loňském roce? Vladimír Kroc se ptal karlovarského hejtmana Petra Kulhánka.

Před týdnem 23:50

Covidové kompenzace i pro kasina? Nemohli jsme dávat jen někomu, museli jsme plošně, říká Havlíček

Proč minulá vláda rozdávala podporu za ztráty v době covidu také velkým firmám podnikajícím v hazardu? Mají být i nadále kompenzace pro podnikatele kvůli proticovidovým opatřením vypláceny plošně? Potřebuje Poslanecká sněmovna mít i šestého místopředsedu a kdo se jim případně stane? Vladimír Kroc se ptal poslance hnutí ANO, bývalého ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka.

Před 2 týdny 24:22

Restauratér Kastner: Třetina podniků je v kritické situaci a zvažuje, jestli opustí gastronomii

Pomáhá stát menším podnikatelům ve veřejném stravování, kteří mají kvůli pandemii koronaviru výpadky v příjmech? Byly prostředky na programy jako COVID Nepokryté náklady vynaloženy spravedlivě? A chystají zástupci malých a středních podniků a živnostníků v této souvislosti žaloby na stát? Hostem Vladimíra Kroce ve Dvaceti minutách Radiožurnálu je restauratér a garant projektu Moje restaurace z Asociace malých a středních podniků a živnostníků Luboš Kastner.