Zprávy pro Plzeňský kraj
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Dva měsíce po ptačí chřipce se do drůbežárny v Brodu nad Tichou vrací slepice

Kvůli nákaze ptačí chřipkou musela na začátku letošního roku drůbežárna v Brodu nad Tichou na Tachovsku spolu s hasiči a veterináři utratit a zlikvidovat skoro tři čtvrtě milionu nosnic a také zhruba sedm milionů vajec. Dva měsíce po incidentu se do dosud největšího ohniska ptačí chřipky v Česku vrací slepice – zatím na zkoušku.

03:40

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:36

Rekonstrukce Národopisného muzea Plzeňska pokračuje. Otevře se příští rok

Ani letos se návštěvníci do plzeňského Národopisného muzea nepodívají. Kvůli kompletní rekonstrukci je dlouhodobě uzavřené. Práce se ale pozvolna chýlí ke konci.

Včera 03:30

Plzeň představuje nové trolejbusové linky pro Severní Předměstí. Jsou připraveny propagační jízdy

Místo některých autobusů by na Severní Předměstí v Plzni měly v budoucnu jezdit trolejbusy. Projekt teď představují Plzeňské městské dopravní podniky spolu se Správou veřejného statku města Plzně. Tento týden jezdí jedna z propagačních linek projektu, a to mezi Doubravkou a fakultní nemocnicí na Lochotíně.

Před dvěma dny 03:30

Turistická sezóna se blíží, na Kozlu finišují třeba s obnovou vodních ploch

Památky vstoupí už za dva týdny do nové sezony. Uklízečky, zahradníci a řemeslníci na zámku Kozel na Plzeňsku finišují s přípravami. Před dokončením je například obnova vodních ploch v parku.

Před dvěma dny 04:10

Z centra Plzně díky městskému okruhu mizí auta. Na Karlovarské je to o 6 tisíc aut méně za den

Západní obchvat Plzně odvedl za tři týdny provozu z centra krajské metropole už desítky tisíc aut. Dokládá to analýza, kterou si nechalo vypracovat město Plzeň. Po obchvatu denně projede dle dat z detektorů zhruba 14,5 tisíce vozidel. Situace se nejvíce zlepšila na nejvytíženější Karlovarské ulici, po spuštění okruhu tam ubylo až 6 tisíc aut denně.

Před dvěma dny 02:18

V Kladrubech skončila rekonstrukce velké části kláštera. Už 1. dubna uvidíte nové expozice

V Kladrubech na Tachovsku skončila rekonstrukce velké části tamního kláštera. Nové expozice představí turistům každodenní život mnichů a působení rodu Windischgrätzů.

Před třemi dny 03:21

Zemědělce trápí přemnožení hraboši

Zemědělci mají velké starosti s hraboši. Ti se sice přemnožili hlavně na Moravě, problémy ale způsobují i na západě Čech. Mohou napáchat znatelné škody.

Před čtyřmi dny 03:34

Alzheimer se nevyhýbá ani padesátníkům. Svěření do ústavní péče komplikuje věková hranice

Člověk občas něco zapomene, hůře se vyjadřuje, začíná být zmatený. I tak se projevuje Alzheimerova choroba nebo jiný typ demence. A nepostihuje jen starší ročníky, ale třeba i padesátníky. Sehnat pro ně umístění v domovech se zvláštním režimem ovšem není vůbec jednoduché.

Před pěti dny 03:11

Plzeňská krajská rada dětí a mládeže letos slaví 20. narozeniny

Více než 50 kroužků, desítky různých projektů, do kterých se zapojilo na šedesát tisíc dětí z Plzně a okolí, tak to je bilancování dvacetileté práce Plzeňské krajské rady dětí a mládeže.

Před šesti dny 03:10

Plzeňské tramvaje už parkují v novém. Rekonstrukce vozovny skončila

Jedna z největších akcí v novodobé historii Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) – rekonstrukce tramvajové vozovny na Slovanech, je po 29 měsících dokončena. Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení včetně myčky tramvají nebo podúrovňového soustruhu, poskytne vozovna nové zázemí pro zaměstnance a mnohem lépe a citlivěji je řešeno i její sousedství s obytnou zónou.