8. listopad 2019

Poslechněte si podcast: Dřevorubec Martin Komárek: Všechny disciplíny jsou na čas a když chcete být dobří, musíte dělat všechny

16:34

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 14:09

Svět jako takový nemá žádné globální bezpečnostní zajištění, říká autor knihy Svět bez Putina Ladislav Boldi

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl spisovatel a autor knihy Svět bez Putina Ladislav Boldi. V první části rozhorovu se bavili o čem kniha je. Ladislav Boldi ji začal psát třetí nebo čtvrtý den po začátku konfliktu. Nebezpečná ale podle něj není jen válka na Ukrajině. Tu jen vnímáme více, protože je nám nejbližší. Katastrofální dopad na nás ale mohou mít i války v Sýrii nebo Lybyi. Probrali spolu i význam a hrozbu dezinformačních webů. A také to, proč by chtěl o knize mluvit se současným premiérem Petrem Fialou, i tím předchozím, Andrejem Babišem. Celý rozhovor moderátora Luboše Procházky se spisovatelem a autorem knihy Svět bez Putina Ladislavem Boldim si můžete poslechnout zde:

Před čtyřmi dny 17:22

Jiří Procházka: Když víte, co ve vás je, tak nemáte pochyby

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl zápasník MMA Jiří Procházka. V rozhovoru mimo jiné uvedl, že když znáte svůj potenciál a své možnosti, je blbé, když toho nevyužijete a neuděláte všechno to, co se mělo. Zároveň zmínil, že o klidnou mysl je nutné neustále pečovat. A probrali i to, jak zvládá kombinovat zápasy a studium na vysoké škole. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové se zápasníkem MMA Jiřím Procházkou si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 19:00

Je to mrzuté a reputačně to nepomáhá, řekla k vládní krizi v Česku eurokomisařka Věra Jourová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla eurokomisařka a místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. V rozhovoru mimo jiné komentovala současnou vládní krizi v Česku.

Před týdnem 15:39

Karel Havlíček: Strkat si kokain do konečníku a rozdělovat zakázky není normální

Karel Havlíček se v našem Press klubu rozohnil a ohledně kauzy náměstka pražského primátora Petra Hlubučka a podnikatele Michala Redla používal velmi zajímavé výrazy. Mluvil o Palermu či Kolumbii a gigantickém průseru. Problém vidí i v úsporném tarifu, na který nedosáhnou lidi z paneláků. Podle Havlíčka se ministr zbláznil.

Před týdnem 18:45

Radka Vladyková: Ministerstvo při úsporném energetickém tarifu zapomnělo na teplo z městských nebo obecních tepláren

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byla výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Radka Vladyková. Hned v úvodu se dotkly tématu, že ministerstvo průmyslu a obchodu zapomnělo při tvorbě úsporného energetického tarifu na městské a obecní teplárny. Problém se týká až čtyř milionů odběratelů. Probrali spolu i situaci ve školství v souvislosti s uprchlickou krizí. Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové s výkonnou ředitelkou Svazu měst a obcí Radkou Vladykovou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 19:26

Bohumil Pečinka: Zvolené priority předsednictví Radě EU jsou správné. Máme k nim co říct

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 a Reflexu byl komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Mluvili spolu o klíčových prioritách českého předsednictví Radě EU, úternímu rozhodnutí bratislavského krajského soudu, který zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent, a dalších aktuálních politických událostech. Celý rozhovor modeártorky Romany Navarové s komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:09

Tomáš Neřold: Ideální je mít v létě v autě dostatek tekutin

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl šéf BESIPu Tomáš Neřold. Podle něj je jasné, že objem dopravy se po odeznění koronavirové krize rapidně zvýšil. Apeluje na řidiče, aby pro zajištění bezpečného provozu za jízdy netelefonovali a neposílali zprávy. Důležité je také podle něj udržovat bezpečný odstup. Pro prázdninové cesty doporučuje nastudovat si trasu a také případné objízdné trasy. V létě bychom podle něj v autě měli mít dostatečnou zásobu tekutin a také paliva pro případ uvíznutí v koloně. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s šéfem BESIPu Tomášem Neřoldem si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 09:25

Petr Vančura: Kampaň Fuck cancer připomíná, že rakovina se týká i mladých lidí

Hostem Heleny Šulcové v Pres klubu Frekvence 1 byl dnes šéf projektu Fuck Cancer Petr Vančura. Jeho cílem je upozornit na prevenci rakoviny u mladých lidí a také ukázat, jak mluvit s lidmi, kteří mají rakovinu. Na to upozorňuje heslo empatie místo apatie. Celý rozhovor moderátorky Heleny Šulcové s šéfem projektu Fuck Cancer Petrem Vančurou si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 16:45

Martin Haluzík: Cukrovka druhého typu je nemoc, kterou může ovlivnit samotný pacient

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byla tentokrát diabetolog Martin Haluzík. Řešili spolu dva typy cukrovek. Nejčastěji se podle něj setkáváme se cukrovkou druhého typu, která postihuje lidi středního nebo staršího věku. Cukrovka prvního typu vzniká v dětství nebo v mládí a je potřeba ji od začátku léčit inzulínem. Martin Haluzík zároveň uvedl, že cukrovka druhého typu je nemoc, kterou může ovlivnit samotný pacient. Je to onemocnění související s životním stylem, s obezitou, nedostatkem fyzické aktivity nebo s nezdravou dietou. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s diabetologem Martinem Haluzíkem si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 15:46

Michal Veber: Letošní sezona hlavně bude. A to je důležité

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl šéf Asociace cestovních kanceláří a agentur Michal Veber. Letní sezona dovolených podle něj bude opět téměř taková, jakou si pamatujeme před covidem. Spousta zemí už nemá žádné omezení kvůli nákaze, a proto se do většiny oblíbených dovolenkových destinací lidé můžou vydat téměř bez komplikací. Zároveň ale uvedl, že je stále nutné sledovat daná pravidla v jednotlivých zemích. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s šéfem Asociace cestovních kanceláří a agentur Michalem Veberem si můžete poslechnout zde: