Pot
25. březen 2023

Poslechněte si podcast: Drag mi vrátil něco, co jsem v dětství potlačovala. S Rudy Daddy o alter egu i osobním životě

Hostkou­*hostem nejnovějšího dílu hotcastu Pot je grafik, ilustrátor a drag king Rudy Tauscher alias Rudy Daddy. Rudy v běžném životě střídá rody, používáme tedy mužská i ženská zájmena. S Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou mluvili o umělecké formě dragu i o Rudyho hledání sebe sama*samého.

28:26

Pot

Vydává: Český rozhlas

Pot je podcast o lásce, sexu a intimitě, o motýlech v břiše, požáru v srdci a všem, co z nás teče.

Web

Před třemi dny 32:16

Flirtování je umění. V čem nás může obohatit?

Proč flirtujeme? A jak to dělat co nejlépe? To bylo tématem nejnovějšího dílu hotcastu Pot. Moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka v něm mluvili nejen o umění flirtování, ale i jeho o sociálních konotacích. A vyzpovídali na toto téma i posluchačstvo.

Před týdnem 32:24

Móda a sex. Jak se obléknout na rande?

Co mají společného móda a sex? O tom je nejnovější díl hotcastu Pot. Moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka mluví o tom, v čem se cítí sexy a jaké oblečení je přitahuje nebo odpuzuje na ostatních, na což odpovídali i posluchači v anketě. Řeč byla ale i o módním průmyslu a některých jeho problematických aspektech.

6. květen 2023 29:22

Večeře, intimita i drahé dárky. Co je to sugar dating?

Hostem hotcastu Pot byl společník Antonín. S moderátory Karlem Vladykou a Eliškou Soukupovou se bavil o jeho profesi, které říká sugar dating. Co taková práce obnáší a proč ho klienti vyhledávají? „Jelikož se jedná o starší muže, je pro ně moje společnost i okno do jiného světa. Hodně z nich přitahuje to, že mohu žít svou pravdu, kterou sami žít nemohli.“

29. duben 2023 29:17

Orgasmus a mindfulness meditace. Jak spolu mohou souviset?

Hotcast Pot navštívila moderátorka Radia Wave Lenka Karaka, aby s jeho moderátory Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou mluvila o orgasmech a meditaci. Že spolu mohou úzce souviset, zjistila na desetidenním meditačním zájezdu Vipassana, na kterém zažila nečekaný zážitek s vlastním tělem.

22. duben 2023 29:48

Máš to radši potichu, nebo nahlas? Sex v hudbě a hudba k sexu

Hudba a sex jsou pro moderátory hotcastu Pot jako opačné strany magnetu. Kde se tato opojná kombinace vzala a jak je ovlivňuje? U kterého hitu se nejraději milují moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka? Které hudební celebrity se proslavily sexuální otevřeností?

8. duben 2023 31:24

„Můžu se tě dotknout tady?“ Jak nastavit hranice intimity ve filmu i v životě

V Praze proběhla přednáška a praktický workshop s Itou O'Brien, mezinárodně uznávanou koordinátorkou intimity. Moderátorka hotcastu Pot Eliška Soukupová se akce zúčastnila a zjistila, jak se, díky spolupráci s intimní koučkou, při natáčení citlivých filmových scén může cítit bezpečně a svobodně. V Potu se o své zážitky podělila se spolumoderátorem Karlem Vladykou a společně přemýšleli i nad tím, jak poznatky z workshopu využít v běžném životě.

1. duben 2023 32:22

Holit, nebo neholit? O historii odstraňování chlupů i mezigeneračních vztazích k nim

Hotcast Pot si s nástupem jara všímá chloupků a chlupů, které pokrývají naše těla. Mohou překážet, svědit nebo vzrušovat. Někdo je nechává růst, druhý odstraňuje. A tak je tomu od nepaměti.

18. březen 2023 34:35

Generace Z v celibátu. Z jakých důvodů dnes mladí lidé sexuálně abstinují?

V novém díle hotcastu Pot moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka probírají celibát od historie až po současnost. Se sexuální abstinencí jsou tradičně spjaty mnišské řády a některé církve, ale i jiné společenské funkce a role. Například v prvních desetiletích dvacátého století byl v českých zemích celibát povinný pro učitelky, aby je vlastní děti nerozptylovaly od práce. „Naštěstí už tady máme takovou malou věc, které se říká feminismus,“ raduje se Karel.

4. březen 2023 26:31

Jak se rodí v galerii? S umělkyní Tamarou Moyzes o detabuizaci ženského těla v umění

„Porod je nádherný akt, bez kterého by tu nikdo z nás nebyl. Sám o sobě není ničím sexuální,“ říká Tamara Moyzes, umělkyně, aktivistka a kurátorka. V roce 2006 se stala první ženou, která živě promítala svůj porod v galerii, o čemž ji vyzpovídali moderátoři hotcastu Pot Eliška Soukupová a Karel Vladyka.