Dopolední Region
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Augustin Uváčik má rád včely i výhledy. Střešní včelaření se proto stalo jeho vášní i koníčkem

Pan Augustin Uváčik pracuje v Praze pro finanční sektor. Vedle své profese finančníka ale jezdí po celém území České republiky jako mentor včelařství Českého svazu včelařů. Sám ale včelaří ve svém volném čase také. Ovšem velmi originálně. Byl totiž jedním z prvních, kdo u nás v roce 2010 začínal s tzv. střešním včelařením.

03:25

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Dnes 06:02

TIPY NA VÍKEND: Festival Kmochův Kolín, slavnosti v Poděbradech i záplava balónů na nebi

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Včera 03:17

Petr a Zuzana Šrámkovi ve svých ovocných sadech vsadili na samosběr. Vyplatilo se

Začíná období samosběru ovoce. Po jahodách přichází na řadu třešně. Co obnáší být majitelem sadů, jejichž ovoce čeká pouze na ty, kteří si ho přijedou sami nasbírat? Své o tom ví například rodinná firma Sady Vítov Šrámkovi z tradiční zemědělské oblasti Slánska.

Před dvěma dny 03:15

Emilie Frejová byla z Lidic poslána na převýchovu do Německa. Její vnučka o babičce vypráví školákům

Osud Emilky Frejové, která jako jedna z mála dětí přežila lidickou tragédii, inspiroval filmaře k natočení filmu Kukačka v temném lese. Její vnučka Kateřina Hládková s babičkou chodila do muzea, kde si četla příběhy obyvatel Lidic. Teď, když je Kateřina sama maminkou, o osudech babičky Emilie vypráví školákům a doufá, že její příběh nebude zapomenut.

Před třemi dny 02:50

Poznávají květiny přímo na louce a motýly v sadu. Učitelka ve Světicích ví, že musí žáky zaujmout

Nejlepší učebnou, kde se vzdělávat o přírodě, je příroda sama. Tímto heslem se řídí učitelka Kateřina Čiháková, jedna z letošních finalistek ceny Global Teacher Prize pro inspirativní pedagogy. Svoje žáky z druhého stupně základní školy Světice ve Středočeském kraji bere Čiháková ven, jak je to jen možné. Přeje si, aby ze školy odcházeli žáci, kteří cítí spoluodpovědnost za stav světa a vědí, jak jeho podobu ovlivňují tím, co dělají každý den.

Před čtyřmi dny 03:29

Moje rodina a Galerie Na konci světa, jsme si byli souzeni, říká Johanka Hosnedlová Hubičková

V severním cípu zámeckého parku ve Veltrusech stojí od 1. poloviny 18. století budova, které se říká Holandský selský dům. Původně byla zahradnictvím, pak dlouhá léta hájovnou, a dnes tu sídlí Galerie Na konci světa s přilehlým hospodářským dvorem. Už 8 let zde s rodinou žije novinářka Johanka Hosnedlová Hubičková. Jaká náhoda je do domku v zámeckém parku přivedla?

Před týdnem 03:19

U Pavla a Hany Senftových najdete ve stodole místo slámy elegantní veterány

Pavel Senft miluje už od dětství veterány a vždy snil o tom, že si alespoň jeden historický vůz pořídí. Dnes jich má několik a sám nebo se svou manželkou Hanou na veteránech i závodí. S oblibou se k vozům také stylově oblékají. Jako člen výboru Posázavského klubu historických vozidel Pavel Senft závody také spoluorganizuje. A právě zítra (v sobotu 3. 6.) opět pojede slavný závod Ondřejovský krpál.

Před týdnem 04:37

TIPY NA VÍKEND: Královský průvod jako Pouť císařovny Elišky na Berounsku a Pražský dopravní den dětí

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Před týdnem 03:26

Řeznické sekery i vytrubující andílci. Pěší zónu v Kladně lemují zajímavě zdobené stavby

Před 100 lety bývala ulice T. G. Masaryka nejrušnějším místem v Kladně. Několikrát změnila jméno. Před rokem 1869 to bylo Rakovnické předměstí. Později ulice dostala název Dlouhá třída, potom Královská, nesla jméno prezidenta Masaryka i neutrální označení Hlavní třída. Za minulého režimu to bývala třída Československé armády.

Před týdnem 02:18

O hokejové kariéře snil Václav Pletka od malička. Musel jí hodně obětovat, ale dostal se až do NHL

Má hokejový titul s Plzní, zahrál si v národním týmu a také ve vysněné kanadsko-americké NHL, v dresu Philadelphie. Teď je Václav Pletka ve třiačtyřiceti letech jedním z trenérů extraligové Mladé Boleslavi. Tedy v klubu, ze kterého vyrazil do světa velkého hokeje. S Václavem Pletkou natáčel Pavel Petr.

Před týdnem 03:00

Dámy z Buštěhradu nechtějí sedat v koutě. Buštěhradské Šťabajzny spolehlivě rozproudí každou zábavu

Když z oken zámku v Buštěhradu uslyšíte hudbu a výbuchy smíchu, znamená to jediné: Buštěhradské Šťabajzny právě chystají další taneční číslo. Důležité jsou pro ně nejen ladné pohyby, ale také přátelství a humor. Zábavné choreografie spolu pilují už 15 let.