Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Bez Petra Švancary by pořad TIKI-TAKA asi nebyl, říká režisér Vojtěch Nouzák

Jakmile česká fotbalová talk show před pěti lety začala, byl si režisér pořadu Vojtěch Nouzák vědom, že ho nečeká nic lehkého. „V Čechách jsou dvě věci, kterým rozumí úplně všichni Češi. Fotbalu a tomu, jak se má dělat televizní pořad,“ tvrdí režisér Vojtěch Nouzák, který byl dopoledním hostem na Rádiu Z.

18:15

Dopolední host

Vydává: Rádio Z

Aktuální téma s hostem na rádiu Z.

Web

Včera 16:47

S rodinou procestoval Evropu od jihu na sever. Mé ženě pacienti často říkají, že nelitují toho, co udělali, ale toho, co neudělali, a tak jsme se zabalili a jeli, říká cestovatel Tomáš Málek

S rodinou procestoval Evropu od jihu na sever. Mé ženě pacienti často říkají, že nelitují toho, co udělali, ale toho, co neudělali, a tak jsme se zabalili a jeli, říká cestovatel Tomáš Málek.

Před dvěma dny 16:18

Nová rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková: Chci být nejenom symbolem, ale i výkonnou silou

Rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu má od února nahradit jako první žena v čele této školy Milena Králíčková. „Je to velká radost a zároveň závazek dobře reprezentovat univerzitu. Možná pro někoho hrálo roli to, že mají možnost zvolit historicky první ženu, ale věřím, že většina volila s vědomím, že jsem lepší kandidát,“ říká nová rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Před třemi dny 15:41

Karcinom prostaty je u mužů nejčastějším typem rakoviny. Velmi často nemá pacient žádné obtíže, říká lékař Jiří Stejskal

„Muži obecně, zejména mladší, nejeví extrémní zájem o své zdraví a prevenci. Povědomí ale roste díky osvětovým akcím. Ročně je v ČR nově diagnostikováno kolem 8 tisíc nádorů prostaty, celosvětově je to 450 tisíc případů,“ dodává lékař Jiří Stejskal, který byl dopoledním hostem na Rádiu Z.

Před čtyřmi dny 15:28

Jak média přistupují k tématu sexuálních menšin? Od 90. let jsme se posunuli, dále ale trvá určitá exotizace těchto lidí, říká novinář Filip Titlbach

Novinář Filip Titlbach se dlouhodobě věnuje LGBTQ komunitě. „Už počítáme s tím, že ti lidé existují, co ale trvá dál, je určitá exotizace a sexualizace těch témat, pozornost je zaměřená na dva líbající se muže nebo ženy, stále ta sexualita, která vyvolává emoce,“ dodává novinář Filip Titlbach, který byl dopoledním hostem ve vysílání Rádia Z.

Před pěti dny 16:17

I botanické zahrady si mohou vyměňovat semínka rostlin z celého světa. Z jakých koutů jsou rostliny v botanické zahradě Teplice?

„Za největší lákadlo naší zahrady považuji sbírku rostlin z Chile. Bývalý ředitel s naší zahradnicí byli v zemi zhruba pětkrát, sbírali semena různých rostlin a v podstatě je umístili do naší zahrady. Máme tu kolekci 500 nebo 600 rostlin z Chile, kterou nikde jinde v žádné botanické zahradě takto pohromadě nenajdete,“ říká ředitel botanické zahrady v Teplicích Petr Šíla, který byl dopoledním hostem Rádia Z.

Před týdnem 17:59

Autoři podcastu Přepište dějiny: Pyšná princezna je budovatelská pohádka, režim to tehdy dělal záměrně

„Pyšná princezna je první velká pohádka, před ní žádnou stejně velkou nenajdete. Režim začal budovatelské pohádky v 50. letech točit záměrně. Chtěl říct, že ta práce je to zásadní, co člověka promění v někoho lepšího,“ říkají autoři podcastu Přepište dějiny Michal Stehlík a Martin Groman, kteří byli dopoledními hosty na Rádiu Z.

Před týdnem 15:18

Tvář reklamy Dopravních podniků: Když jsem nabídku dostala, řekli mi, že se mnou inspirovali

„Když jsem se poprvé viděla na billboardu a ve spotu, nepoznala jsem se. Dopravní podnik mě zná ze sociálních sítí díky Deníku pražské tramvajačky. Nabídku jsem dostala se slovy ‚inspirovali jsme se tebou',“ říká k reklamnímu spotu DPP dopolední host Rádia Z řidička tramvají Karolína Hubková

Před týdnem 16:09

Jaký okamžik byl pro Jana Palacha zlomový? Odpovídá historik Petr Blažek

„Zlomovým okamžikem byla pro Jana Palacha srpnová okupace, byl to pro něj velký otřes. Krátce předtím se totiž vrátil z brigády v Sovětském svazu, tam zažil měsíc kampaně proti Československu,“ říká historik Petr Blažek, který byl dopoledním hostem Rádia Z.

Před týdnem 14:45

Chrustenická šachta láká prohlídkou v 35 metrech pod povrchem. Záchranáři tam cvičí ale daleko níž

Miroslav Dobrý, správce Chrustenické šachty, popisuje, že samotné zpřístupnění dolu nebylo vůbec jednoduché. „Cesta byla hodně trnitá, nejtěžší bylo najít v roce 1995 majitele pozemku, dodnes se nám to nepodařilo,“ říká správce Chrustenické šachty ve vysílání Rádia Z.

Před týdnem 16:33

Ředitel sčítání obyvatelstva ČSÚ: Někdy je těžké vybrat mezi tím, jaká víra je raritou a jaká recesí

Sčítání lidu z roku 2021 přineslo dle Roberta Šandy, ředitele odboru sčítání obyvatelstva Českého statistického úřadu, několik zajímavých výsledků. „Nejvíce jsme čekali na celkový počet obvykle bydlících obyvatel, těch je více než 10 a půl milionu,“ říká Robert Šanda, který byl dopoledním hostem na Rádiu Z.