Dopolední host
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Setkání s Copperfieldem bylo splněným snem, ale i zklamáním, vypráví kouzelnice Renata Táborská

Kouzelnice Renata, plným jménem Renata Táborská, rozená Juzová, čaruje už od dětství. Po smrti tatínka, prezidenta Českého magického svazu, který odešel v jejích osmi letech, se rozhodla nést rodinný kouzelnický klobouk dál.

23:45

Dopolední host

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá témata z různých oborů, moderátor a hosté, kteří musí dát odpověď.

Web

Dnes 19:10

Zbývající jídlo z restaurací i supermarketů zachraňuje Nesnězeno. Balíčky nabízí přes aplikaci

„Zachraň jídlo a navíc ušetři peníze.“ To je heslo, kterým se řídí Jakub Henni a jeho platforma Nesnězeno. Vznikla před covidem v Brně, postupně se rozšířila do Prahy a teď do Českých Budějovic. Iniciativu chce zakladatel přenést i do menších měst a pracuje také na expanzi do zahraničí.

Před dvěma dny 22:57

Na svém pozemku si mohu dělat, co chci, ale… Sousedské soužití má daná pravidla, připomíná advokát

Práva jednoho končí tam, kde začínají práva druhého. To je obecné pravidlo, platné ovšem i pro sousedské soužití. Jestliže máme pocit, že nás sousedé svým chováním omezují, vznikají sousedské spory. Těmi se zabývá advokát a stavební inženýr Martin Matějka.

Před třemi dny 21:34

Namazat si chleba vlastním medem je kouzelné, usmívá se mladá vítězka včelařských soutěží

33. ročník soutěže mladých včelařů Zlatá včela, kterou pořádá Český svaz včelařů pod záštitou ministra zemědělství, vyhrála letos českobudějovická studentka Adéla Brodská. Tím postoupila na mezinárodní setkání mladých včelařů IMYB ve Slovinsku a zvítězila tam taky!

Před týdnem 24:53

Maruška nakoupí ve večerce, ježibaba s kytarou se odváže. Punkové pohádky hrají ochotníci ze Čkyně

Dva lidé různých profesí, ale stejných zájmů se spojili v projektu jihočeského zámku Kratochvíle. Kastelán a ochotník netolického spolku Tyl Petr Šmíd a ochotník a novinář ze Čkyně Pavel Pechoušek vracejí na zámek u Netolic, kde kdysi bývala expozice loutek, pohádku.

Před týdnem 27:58

I když je videohra zadarmo, může kvůli ní nekontrolované dítě utratit desetitisíce, varuje odborník

Donedávna jsme znali jenom pojem gambling – hazardní hráčství. Teď se stále častěji skloňuje slovo gaming – rizikové hraní videoher. Lidí, kteří usedají k interaktivním elektronickým hrám, už nejsou jen tisíce, statisíce a miliony, počet hráčů jde do miliard. Odhaduje se, že jde o celou polovinu světové populace.

Před týdnem 28:54

Jak vyboulit crescendo a smýkat smyčcem. Známá skladba se stále dá zahrát nově, říká dirigentka

Alena Hron, rozená Jelínková, je stále žádanější dirigentkou nastupující generace. Úspěšně debutovala na Pražském jaru 2023 s orchestrem FOK, vedle toho spolupracovala s řadou dalších symfonických těles u nás i v zahraničí. Působí také v opeře, u pěveckých sborů, skládá, hraje na housle a klavír, zpívá. A ještě k tomu studuje ve švýcarském Curychu.

Před týdnem 28:58

Dva domovy dítě po rozchodu rodičů zvládne, dvě školy už přináší velkou zátěž, říká advokátka

Občas, dokonce nezřídka, se v životě něco nepovede. A rozpadne se i rodina, která dosud působila jako pevný, harmonický svazek. V takovém případě může být šance na rozumný, takzvaně nesporný rozvod a na uspořádání poměrů k dětem společnou péčí. To je podle právničky z Písku a členky Unie rodinných advokátů Jany Tomešové ideální varianta. Na druhém konci spektra stojí, jak říká, katastrofické případy sporných rozvodů, které končí až osmnáctinami dítěte.

Před 2 týdny 34:57

Bílé šaty už nejsou povinné, věneček zůstává. Taneční jsou hezký a důležitý milník, říkají mistři

Pánové, zadejte se, zazní znovu v mnoha sálech po celé republice. Jihočeské taneční vedou v českobudějovickém kulturním domě Metropol manželé Jana a Tomáš Rynešovi. Kurzy pořádají od roku 2011, kdy tito členové národního reprezentačního týmu ve společenských tancích ukončili svou závodní kariéru.

Před 2 týdny 22:53

Hysterie, skandály a Národní opruzení. Influencerka boří zažitou představu o nudě povinné četby

Havlíčka Borovského, Němcovou, Máchu, Tyla, Světlou, Nerudu a další autory především 19. století představuje ve svých zábavných podcastech, videích, besedách a stand-up výstupech Karolína Zoe Meixnerová. Mladá literární influencerka si neváhá namalovat vousy a ukázat české klasiky jako lidi z masa a kostí. Boří tím zažitou představu o nudě povinné četby.