• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Domov sv, Josefa v Žirči je naše jediné zařízení pro lidi s roztroušenou sklerózou v pokročilé fázi

Domov svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové vybírá peníze na chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerózou, které naučí nemocné, jak být soběstační v domácím prostředí. Ve sbírce potřebuje získat čtyři milióny korun. První etapa sbírky se zatím vyvíjí dobře, k požadovanému cíli - tedy částce 750 tisíc korun - chybí už jen několik desítek tisíc. Díky tomu areál doslova roste před očima.

01:56

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:32

Kraj má už zajištěnu většinu peněz na rekonstrukci Vrbenského kasáren v centru Hradce Králové

Královéhradeckému kraji se podařilo zajistit téměř všechny potřebné dotace na rekonstrukci Vrbenského kasáren v centru Hradce Králové. Teď už může začít hledat firmu, která se přestavby ujme. Vypsání soutěže schválila Rada kraje. Práce by měly začít v příštím roce, hotovo musí být nejpozději v roce 2025.

Včera 03:25

Děti ve Vrchlabí si mohou na podzim vybírat z nabídky 85 zájmových kroužků. Jaký je o ně zájem?

Ve Vrchlabí si mohou letos na podzim děti vybírat z nabídky 85 zájmových kroužků. Připravil je pro ně Dům dětí a mládeže a většina z nich začíná právě v těchto dnech. Pokud někdo nechal zápis na poslední chvíli, má ještě šanci v některém z nich místo získat? A o které kroužky je největší zájem? Zjišťovala redaktorka Kateřina Kohoutová.

Včera 00:17

Královéhradecký kraj začal jednat s hradeckým magistrátem o společné jízdence pro veřejnou dopravu

Za využívání městské hromadné dopravy by měly obce v okolí Hradce Králové platit v příštím roce víc než doposud. Podle oslovených starostů s tím počítá návrh smlouvy, který dostali v minulých dnech. Zároveň by měla začít fungovat společná jízdenka, která by cestujícím umožnila využít jeden doklad na cestu krajskými spoji i městskou dopravou.

Před dvěma dny 03:35

Tři města na Náchodsku řeší s vlastníky, co dál s chátrajícími areály bývalých textilních závodů

Města Náchod, Červený Kostelec i Hronov mají stejný problém - chátrající areály po bývalých textilkách. Jejich hodnota se pohybuje v desítkách milionů korun. Radnice všech zmiňovaných měst na Náchodsku se opakovaně pokouší se zahraničními vlastníky nevyužívaných areálů jednat o nápravě. Jak se jim to daří, to zjišťoval reportér Václav Plecháček.

Před dvěma dny 02:15

Knihovna města Hradec Králové získala cenu Bibliotheca inspirans za upevňování komunity mezi lidmi

Královéhradecká městská knihovna nepůjčuje pouze knížky, ale přidává k tomu i programy, které pomáhají ve městě upevňovat společné soužití lidí z různých sociálních skupin. Nabízí programy pro děti ze speciálních škol nebo pomoc sociálně znevýhodněným lidem. Za svou aktivitu teď získala ocenění Bibliotheca inspirans.

Před dvěma dny 02:07

V Žacléři stojí nový domov pro seniory. Do stavby za víc než 160 miliónů se nastěhuje přes 50 lidí

Do nového Domova pro seniory v Žacléři se dnes stěhuje pět desítek klientů, kteří byli zatím ubytovaní v Domově v Lamperticích. Další místa jsou vyhrazená pro odlehčovací službu. Královéhradecký kraj zaplatil za novou budovu s vybavením 166 miliónů korun. Domov je vybavený novými technologiemi a má moderní kuchyni i prádelnu.

Před čtyřmi dny 00:19

Sál Soni Červené! Hradecká Filharmonie pojmenuje svůj koncertní prostor po slavné operní pěvkyni

Sál Filharmonie v Hradci Králové ponese jméno nedávno zesnulé operní pěvkyně Soni Červené. Orchestr zároveň získal čtyři historické hudební nástroje, které mu pěvkyně věnovala v pozůstalosti.

Před čtyřmi dny 00:18

Broumov otevře začátkem října nábytkovou banku. Ta pomůže lidem v existenčních problémech

Broumov na Náchodsku zřídí od 4. října 2023 nábytkovou banku. Lidé ve složité životní situaci by v ní měli získávat například nábytek nebo drobnou elektroniku.

Před čtyřmi dny 00:14

Vrchlabí upraví parkovací plochu u divadelního klubu. Za parkování se tam ovšem bude platit

Radnice ve Vrchlabí upraví parkovací plochu u divadelního klubu. Řidiči tam ovšem za parkování svých automobilů budou muset platit, což dosud nemusí.

Před pěti dny 00:31

Nový domov pro seniory zatím v Jičíně stát nebude. Firma nedokončený projekt zastavila

Senioři v Jičíně se zatím nového domova nedočkají. Firma poskytující sociální služby zastavila rozestavěný projekt. Radnice teď bude hledat investora, který by projekt dokončil.