Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Domažlické městské lesy se připravují na vánoční sezónu, chystají prodej stromků a ryb

Rušné období právě zažívají pracovníci Domažlických městských lesů. Mají za sebou výlov Černého rybníka u Babylonu a momentálně se pilně připravují na prodej vánočních stromků a ryb.

01:56

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 00:42

Plzeňský kraj pošle na Ukrajinu další elektrocentrály a sanitu

Šest elektrocentrál v hodnotě 72.000 korun pošle Plzeňský kraj partnerské Ivano-frankivské oblasti na Ukrajině. Schválili to krajští radní, ještě s tím musí souhlasit zastupitelstvo. Kraj doveze do oblasti také stále požadovaný zdravotnický materiál a už druhou sanitku, kterou ze svého vozového parku vyřadila krajská zdravotnická záchranná služba.

Včera 03:20

Prodej vánočních stromků začal i na městských sádkách v Plzni

Na řadě míst už začal letošní prodej vánočních stromků. Koupit si je můžeme u supermarketů nebo přímo od pěstitelů. Že se blíží Vánoce, poznáme každý rok také na sádkách u rybníka Košinář v Plzni.

Před čtyřmi dny 03:34

Osamělé seniory a nevidomé propojují Návštěvy POTMĚ

Nevidomí lidé na jedné straně, osamělí senioři na druhé. Projekt Návštěvy POTMĚ dokazuje, že si vzájemně dokážou pomoci a být si prospěšní.

Před čtyřmi dny 03:40

TOTEM hledá dobrovolníky. Mohou pracovat s dětmi či seniory, nebo pomoci v ubytovně pro uprchlíky

Speciální adventní kalendář otevírá na svém webu regionální dobrovolnické centrum TOTEM v Plzni. Místo cukrovinek najdeme v jednotlivých políčkách konkrétní příležitosti pro zájemce o dobrovolnickou činnost.

Před pěti dny 03:48

Borská přehrada se opět pyšní plovoucím vánočním stromkem

Hladinu vodní nádrže České údolí neboli Borské přehrady v Plzni opět rozzáří vánoční stromek. Čtyřmetrový kužel ozdobený světelnými řetězy zde pluje už podruhé.

Před šesti dny 03:06

Západočeská galerie v Plzni představuje autora, který se převážně věnoval ilustracím pohádek

Výstava nese název Václav Karel: obrazy, ilustrace, pohádkový svět. Instalována je v přednáškovém sále Západočeské galerie v Plzni a představen je průřez umělcovou tvorbou. K prohlédnutí jsou Karlovy ilustrace českých pohádek, ale také jeho rané malby.

Před šesti dny 03:13

Opravené silnice a most v Luženicích na Domažlicku už slouží řidičům

Řidiči v obci Luženičky, konkrétně v části Luženice, u Domažlic se mohou radovat. Nový povrch mají v jejich obci dvě silnice III. třídy, a to ve směru z Luženic do Domažlic a také z Luženic do Horšovského Týna. Opravený je i mostek a vjezdy do přilehlých nemovitostí.

Před šesti dny 03:36

Hospic svatého Lazara v Plzni pořádá on-line benefiční aukci

Pořídit si nějaké umělecké dílo nebo šperk a zároveň tak pomoci. Přesně to umožňuje už pátý ročník on-line benefiční aukce pro Hospic svatého Lazara v Plzni, která byla právě spuštěna.

Před šesti dny 02:59

Muzeum ve Stříbře zve na vánoční výstavu. Cukroví nejíst! Je ze sádry

Ve stříbrském muzeu mají novou výstavu, jmenuje se Zimní čas je tu zas a nainstalovali ji Jarmila Straková a Jiří Sauko.

Před týdnem 03:02

Dárci věnovali plzeňskému útulku pro zvířata rekordní částku

Útulek pro zvířata v nouzi v Plzni na Borských polích opět po roce otevřel sbírkovou pokladnu, do které přispívají Plzeňané a další návštěvníci. Letos lidé darovali do kasičky i na účet rekordních více než 330 tisíc korun.