Zálety Aleny Zárybnické
25. červen 2023

Poslechněte si podcast: Domácí štěstí byla nejkrásnější práce, která mě v životě potkala, říká Iva Hüttnerová

Spokojenost, smích, pohoda a dobrá nálada. Tak to v květnu vypadalo v pardubickém Divadle 29. Přijela totiž za námi Iva Hüttnerová.

34:38

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Před čtyřmi dny 29:39

Historie je klíčem k pochopení současnosti, říká etnografka Ilona Vojancová

Tradice ze všech možných úhlů pohledu bude naše hlavní téma. Mým hostem je Ilona Vojancová, autorka mnoha publikací týkajících se folkloru, řemesel a obyčejů. Dlouhou dobu působila jako ředitelka Muzea v přírodě Vysočina. Péči o lidové stavby se věnuje už od roku 1980.

Před týdnem 26:59

Moderátorské zážitky Martiny Vrbové Hynkové: Otrava v přímém přenosu i napadení kocourem

V České televizi pracuje čtvrt století. Je jednou z moderátorek nejznámějšího a na obrazovkách i nejdéle vysílaného magazínu pro ženy Sama doma. Svého času pracovala i ve španělské státní televizi a moderovala tam vědomostní soutěž. Mým hostem je Martina Vrbová Hynková.

Před 2 týdny 30:07

Největší fake? Že jsem výborná sportovkyně, směje se Alena Zárybnická

Alena Zárybnická bude hostem ve své vlastní talkshow. Dozvíte se třeba to, proč má ráda Krkonoše a pohyb. Ptát se bude Zdeněk Novák.

3. červenec 2023 26:31

Večerní letní Zálety Aleny Zárybnické jsou tady

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou moderátorkou a meteoroložkou Alenou Zárybnickou každou prázdninovou sobotu na zálety!

18. červen 2023 28:20

Neumím si představit, že by spolu startovali ruští a ukrajinští sportovci, říká šéf národní agentury

Uběhl maraton i Jizerskou padesátku, vyhrával veslařské závody. Jeho jméno bylo vždycky spojeno s pardubickým hokejem. Začínal jako marketingový pracovník, končil jako generálním manažer. Pak se do dvouleté pauze vrátil jako provozně-ekonomický manažer. Poté vedl Český veslařský svaz. Hostem Záletů je Ondřej Šebek, který je od 1. prosince minulého roku předseda Národní sportovní agentury a zároveň předseda Národní rady pro sport.

11. červen 2023 25:11

František Kinský: Můj otec mi celý život onikal

Nový král Karel III. je jeho bratrancem v šesti generacích nazpátek. Jeho předci získali šlechtický titul ve 13. století. Narodil se dva roky po válce. Jeho otec byl vězněn komunistickým režimem, sám jako voják základní služby prožil invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Původně pracoval kromě jiného v reklamě, byl starostou Kostelce nad Orlicí i zastupitelem Královéhradeckého kraje. František Kinský je potomek jednoho z nejznámějších šlechtických rodů.

4. červen 2023 22:38

Jak zachraňujeme knihy? Masově je odkyselujeme, říká ředitel Národní knihovny Tomáš Foltýn

Dva roky je ředitelem Národní knihovny. Jeho úkolem je nejen digitalizace fondů, ale hlavně návrat Národní knihovny mezi oblíbené knihovnické instituce. Inspirací pro stavbu nové budovy může podle něj být Riga, Mnichov, Kodaň či Atény. Hostem Záletů je Tomáš Foltýn.

28. květen 2023 29:38

Milan Cais: Moje současná inspirace? Pískání v uších

Za měsíc a den oslaví 35. narozeniny kapela, kterou založili dva kamarádi na základní škole. Znali se ovšem už od mateřské školy. Dnes o kapele Tata Bojs vzniká celovečerní film. Naším hostem je Milan Cais, frontman kapely Tata Bojs a taky výtvarník a moderátor v Českém rozhlase.

21. květen 2023 28:01

Zpravodaj Martin Dorazín: První pocit, když to začalo? Že se Putin zbláznil

Byl při tom, když začala válka na Ukrajině. Předtím byl zpravodajem v Polsku, na Balkáně, v Libyi, v Moskvě i na Slovensku. Je čerstvým držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky. Toto prestižní ocenění obdržel v únoru roku 2023 za mimořádnou zpravodajskou práci nejen v krizových oblastech. Hostem Záletů je Martin Dorazín, od ledna tohoto roku stálý zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině. Mluvíme spolu na dálku.